Нюанси навчання в Австрії

Оновлено: 02.09.2019

Той факт, наскільки якісною є австрійська освіта, відомо не лише в Європі, але й у цілому світі. Видатних вчених із цієї країни, світ побачив велику кількість. Навчання в Австрії побудовано всього за одним фундаментальним принципом – «свобода навчання». Це правило дуже імпонує громадянам із країн СНД. Адже, будь-який австрійський ВНЗ дозволяє вибирати студенту, не тільки навчальні дисципліни, а й теми дипломних, курсових робіт, а також, самостійно встановлювати для себе, найбільш зручні дати для складання іспитів. Навчальний рік в університетах триває два семестри.

Навчання в Австрії є платним, якщо говорити про іноземні абітурієнтів. Однак, вартість його зовсім незначна, навіть у порівнянні із цінами на навчання в Україні. За кожен семестр необхідно сплатити близько 745 євро. На цю суму може вплинути громадянство абітурієнта.

Однак, багато іноземних студентів, мають право отримати безкоштовну освіту в Австрії. Така можливість доступна громадянам із ЄС. Навчання в Австрії безкоштовно можливо в Віденському університеті, де сплачувати потрібно тільки внески до студентського комітету, розмір яких становить близько 17 євро

Які вимоги  до абітурієнтів в Австрії

Від громадян даної країни при вступі в той чи інший ВНЗ, необхідно надати лише атестат, що підтверджує зрілість. А ось майбутнім студентам із країн СНД необхідно мати від одного року і більше навчання на стаціонарі у вітчизняному ВНЗ. Також, продовжити навчання студенту доведеться за тією же спеціальністю або дуже близькою до неї. Однак, будь-хто може подати документи в університет, навіть не володіючи достатніми навичками або освітою. Але, необхідно бути готовим витратити час на підготовчі курси.

Якщо у студента вже є диплом про вищу освіту, але він хоче продовжити своє навчання в Австрії, за програмою бакалавр або ж магістерською, буде необхідно показати існуючий диплом та атестат. А спеціальність доведеться вибрати суміжну з тією, що була отримана на батьківщині.

Іспити в університетах Австрії

Щоб отримати вищу освіту в Австрії, абітурієнтам з України необхідно надати атестат зрілості, який називається Matura. Цей атестат повинен бути перекладений на німецьку мову. Крім цього, необхідно буде здати всього один іспит, щодо володіння німецькою мовою. Питання про прийом або ж відмову, іноземним студентам вирішується, безпосередньо, ректором університету. Також, думка ректора впливає на обсяги виділених квот для іноземних студентів.

Які вимоги висуваються абітурієнтам до знання німецької мови

Звичайно, щоб навчання в Австрії була легшим для студента, йому необхідно володіти німецькою мовою на високому рівні. Якщо  цей рівень недостатньо високий, тоді для підготовки до вступного мовного іспиту, можна буде пройти підготовчі курси, які завжди проводяться при університеті. Тривалість таких курсів може бути різною, вона залежить від початкових знань абітурієнта. Наступний іспит буде в собі містити не тільки письмові, а й усні завдання, які дозволять оцінити вміння вільно спілкуватися німецькою мовою. Перездавати іспит можна до трьох разів.

Переваги та недоліки австрійської системи освіти

Переваги:

  • Навчання в Австрії доступне для іноземців
  • Стажування буде проходити в європейських фірмах
  • Студентам дозволено, під час навчання, оформлення дозволу на роботу
  • Є мовні курси, тривалістю 1-1,5 років
  • Можливість відразу після навчання укладати контракти з всесвітньо відомими компаніями

Недоліки:

  • Навчання в Австрії дає багато свободи. Відвідувати лекції можна за бажанням, але складання іспитів ніхто не скасовує
  • Екзаменаційна система досить складна. Студентам належить самостійно складати плани здачі іспитів і лекцій, які вони будуть відвідувати
  • Тривале навчання. Деякі студенти через те, що недостатньо само організовані, навіть після закінчення дев’яти семестрів, все ще залишаються на перших рівнях навчання

Можна з упевненістю говорити, що студенту, який на батьківщині навчався у ВУЗі добре, при належному знанні німецької мови, також добре буде вчитися і за кордоном. А сама якість освіти в Австрії знаходиться на дуже високому рівні. Якщо дивитися перелік найбільш дипломованих європейських університетів, то ВНЗ Австрії перебувати в ньому буде посередині і вище. Звичайно, на трохи вищому рівні знаходиться освіта в навчальних закладах Британії, проте вартість такого навчання буде значно вище.

Поділитись в Facebook Поділитись в Telegram
Ваша заявка на обратный звонок принята.

Замовити дзвінок

Ваше ім'я *

Ваш номер телефону з месенджером *

Дата та час