FAQ

 • Скільки потрібно часу для підготовки до вступу в Німеччину?

  Краще починати готуватися до вступу, як можна раніше, щоб знати скільки часу потрібно для вивчення мови і підготовку документів. Ми радимо починати не пізніше, ніж за рік до бажаного початку навчання.

 • Чи можливо вступати до Німеччини одразу після школи?

  Так, можливо. Для громадян України – якщо у Вас шкільний атестат отриманий після 2012 року, Ви маєте право подавати свої документи для вступу до Німеччини, відразу після закінчення школи.

  Для громадян країн СНД – вступати одразу після школи стало можливим з 2015 року.

  Перш за все, Вам потрібно провчиться 1 рік в підготовчому коледжі Німеччини за обраним напрямом (технічний, гуманітарний, медичний, економічний), а потім Ви зможете вступати на перший курс німецького університету.

 • Чи потрібно складати іспити для вступу до університету Німеччини?

  Для того, щоб вступити в Німеччину в університет, зазвичай, не потрібно складати вступні іспити. Ви вступаєте на підставі документів, які повинні відповідати вимогам університету та програми.

  Але, є такі спеціальності, де є вступні іспити. Це, зазвичай, творчі та спортивні спеціальності.

 • Скільки коштує навчання у Німеччині?

  У всіх землях Німеччини, крім землі Баден-Вюртемберг, навчання безкоштовне. Ви не сплачуєте за навчання, Ви сплачуєте семестровий збір, який становить від 100 до 300 євро в семестр, куди входить безкоштовний проїзд по місту або по території всієї землі, де знаходиться Ваш університет, а також безліч пільг для студентів.

  Вартість навчання в землі Баден-Вюртемберг із 3 травня 2017 року становить 1500 євро в семестр, плюс розмір семестрового збору.

 • Що таке блокований рахунок?

  Це банківський рахунок, який відкривається в німецькому банку на території Німеччини, на ім’я студента з сумою 10236 євро на кожен рік перебування. Блокованим він називається тому що, студент не може зняти всю суму за 1 раз. Студент може зняти на місяць рівно 1/12 від суми, тобто 853 євро. Це зроблено для того, щоб студент гарантовано мав необхідну суму в місяць для покриття всіх своїх витрат.

 • Як порахувати середній бал для вступу до Німеччини?

  У Німеччині, на відміну від країн СНД, 1 є найвищим балом, а 4 – мінімальним прохідним балом.

  Щоб приблизно зрозуміти, якій оцінці згідно німецької системи відповідає Ваш бал, можна скористатися “Баварської формулою”.

  N = 1 + 3 * (Pmax-P) / (Pmax-Pmin)

  P- ваша оцінка; Pmax – максимальна оцінка; Pmin – мінімальний прохідний бал.

  Наприклад, оцінка 12 в шкільному атестаті – це 1 згідно німецької системи, оцінка 11 – це 1.37; оцінка 10 – це 1.75; оцінка 9 – це 2.12 і т.д.

  Якщо порівняти 100 -балльную шкалу оцінювання в українських університетах із німецькою шкалою, то 100 балів – це 1; 90 балів – це 1.75; 80 балів – 2.5; 70 балів – 3.25 і т.д.

 • Можна працювати під час навчання в Німеччині?

  Працювати під час навчання не можна, але можна підробляти. Маючи статус студента, можна підробляти 20 годин на тиждень і до 120 робочих днів на рік.

 • Чи можна вчитися в Німеччині англійською мовою безкоштовно?

  Так можна. Якщо Ви вступаєте до державного університету Німеччини на англомовну державну програму, а не приватну, тоді Ви не платите за навчання. Але Ви сплачуєте семестровий внесок, як і студенти німецькомовних програм. Він становить від 100 до 300 євро в невеликим. Виняток – це земля Баден-Вюртемберг, де плата за навчання становить 1500 євро в семестр + семестровий внесок.

 • Чи можна вчитися в Німеччині відразу після школи, англійською мовою?

  Так можна. Якщо Ви хочете вчитися в Німеччині відразу після школи англійською мовою, ви можете вибрати програму підготовки у приватних бізнес-школах, яка, зазвичай, називається Foundation. Її тривалість може бути близько одного року, в залежності від бізнес-школи. Деякі бізнес-школи можуть запросити Вас відразу на перший курс, якщо Ви успішно складете вступні іспити.

 • Чим Universität відрізняється від Fachhochschule?

  Раніше вони відрізнялися підходом до навчального процесу. Університети – це теоретичний і науковий підхід до навчання, а інститути – практичний.

  Але зараз, після Болонської реформи, такої чіткої різниці вже немає, тому що практична складова стала обов’язковою як для університетів, так і інститутів прикладних наук, і роботодавці не роблять сильних відмінностей між випускниками цих навчальних закладів. Але э відмінності у вимогах до вступу, у викладацькому складі, навчальних програмах, організації навчання і т.д.

 • У чому різниця між державним і приватним підготовчим коледжем в Німеччині?

  Є різниця в умовах прийому, вартості і в процесі складання випускних іспитів.

  У державний коледж потрібно подавати рівень німецької мови не нижче В2, підтверджений міжнародним іспитом з німецької мови і скададти вступні іспити з німецької мови та математики, а в приватний – прийом без іспитів і реєстрацію можна зробити без сертифікату В2 (його можна показати до початку навчання) .

  Випускні іспити учні державних підготовчих коледжів складають у своїх коледжах, а учні приватних – складають при державних інстанціях.

  Випускники і приватних і державних коледжів, однаково мають право вступати до будь-якого університету Німеччини.

Ваша заявка на обратный звонок принята.

Замовити дзвінок

Ваше ім'я *

Ваш номер телефону *

Дата та час