FAQ

 • Чи можливо вступати до Німеччини одразу після школи?

  Відповідь

  Так, можливо. Для громадян України – якщо у Вас шкільний атестат отриманий після 2012 року, Ви маєте право подавати свої документи для вступу до Німеччини, відразу після закінчення школи.

  Для громадян країн СНД – вступати одразу після школи стало можливим з 2015 року.

  Перш за все, Вам потрібно провчиться 1 рік в підготовчому коледжі Німеччини за обраним напрямом (технічний, гуманітарний, медичний, економічний), а потім Ви зможете вступати на перший курс німецького університету.

 • Скільки коштує навчання у Німеччині?

  Відповідь

  У всіх землях Німеччини, крім землі Баден-Вюртемберг, навчання безкоштовне. Ви не сплачуєте за навчання, Ви сплачуєте семестровий збір, який становить від 100 до 300 євро в семестр, куди входить безкоштовний проїзд по місту або по території всієї землі, де знаходиться Ваш університет, а також безліч пільг для студентів.

  Вартість навчання в землі Баден-Вюртемберг із 3 травня 2017 року становить 1500 євро в семестр, плюс розмір семестрового збору.

 • Що таке блокований рахунок?

  Відповідь

  Це банківський рахунок, який відкривається в німецькому банку на території Німеччини, на ім’я студента з сумою 10236 євро на кожен рік перебування. Блокованим він називається тому що, студент не може зняти всю суму за 1 раз. Студент може зняти на місяць рівно 1/12 від суми, тобто 853 євро. Це зроблено для того, щоб студент гарантовано мав необхідну суму в місяць для покриття всіх своїх витрат.

 • Як порахувати середній бал для вступу до Німеччини?

  Відповідь

  У Німеччині, на відміну від країн СНД, 1 є найвищим балом, а 4 – мінімальним прохідним балом.

  Щоб приблизно зрозуміти, якій оцінці згідно німецької системи відповідає Ваш бал, можна скористатися “Баварської формулою”.

  N = 1 + 3 * (Pmax-P) / (Pmax-Pmin)

  P- ваша оцінка; Pmax – максимальна оцінка; Pmin – мінімальний прохідний бал.

  Наприклад, оцінка 12 в шкільному атестаті – це 1 згідно німецької системи, оцінка 11 – це 1.37; оцінка 10 – це 1.75; оцінка 9 – це 2.12 і т.д.

  Якщо порівняти 100 -балльную шкалу оцінювання в українських університетах із німецькою шкалою, то 100 балів – це 1; 90 балів – це 1.75; 80 балів – 2.5; 70 балів – 3.25 і т.д.

Ваша заявка на обратный звонок принята.

Замовити дзвінок

Ваше ім'я *

Ваш номер телефону *

Дата та час