Uni Wurzburg Startstudy
Опубліковано 02.02.2023

Університет Würzburg

Відгук нашого студента Андрія про програму Psychologie в Universität Würzburg, який вступив в Wintersemester 2022/23

Переваги навчання. Одною з переваг я вважаю саме історичний фактор. Так вже склалося, що саме у Вюрцбурзі була заснована одна з перших психологічних шкіл у світі!!! Цей Вплив відчувається, в першу чергу, у відношенні викладацького складу до предмету та повагою до традицій.

Ставлення викладачів. Як я вже вказав вище, викладачі відносяться до предмету з дуже великою повагою. Звісно, такий підхід не заважає їм і деколи жартувати та постійно тримати увагу аудиторії. Іншими словами – нудно не буває. З-поміж доцентів та професорів часто проводять семінарські заняття і старші студенти. З одного боку вони ще не настільки гарно розуміють предмет як їх професійні наставники, з іншого – можуть допомогти гарно підготуватися до іспитів і дати багато корисних порад.

Склад. Він аж ніяк не інтернаціональний. З понад ста студентів мого потоку, які рахуються постійними студентами JMU (не за программою Erasmus) лише я іноземець. Викладацький склад – виключно німці.

Навчальний план складається на початку семестру за допомогою електронного порталу де можна зареєструватися на ті чи інші модулі своєї та додаткових спеціальностей. Особисто я складав розклад Зимового семестру 22/23 за рекомендацією викладачів, але це не є обов´язковим.

Предметів зазвичай вибирають не більше 5-6, але ніхто не забороняє вибрати й з десяток (не раджу). На мій погляд 90% з них є складними, але й від того й неймовірно цікавими. Підхід, у порівнянні з нашими ВНЗ, принаймні поки що, на іншому, недосяжному рівні.

Інфраструктура ВНЗ. Усе місто буквально всіяне університетською інфраструктурою (бібліотеки, їдальні, навчальні корпуси, спортивні майданчики). Таким чином, дуже комфортно вчитися, адже на вибір дається безліч різних можливостей поза аудиторій, у тому числі і літератури для самостійного опрацювання (за бажанням).

Спроб на перездачу саме на моєму факультеті дається необмежена кількість. Якщо, наприклад, ви не здали іспит зі спеціальності у зимньому семестрі, дозволяється спокійно перездати його у літньому семестрі та навпаки.

Житло я шукав через сайт WG Gesucht, де приватні особи здають здебільшого кімнати та, подавав заяву на проживання у гуртожитку на одному з сайтів університету.

Чи є програми з підтримки українських студентів і чи стосуються вони Вас? Я подав заяву на студентський кредит (BAfÖG), та успішно отримую його. Звісно, це не підтримка українців у чистому вигляді, адже частину цього кредиту доведеться повертати, але з іншого боку, до війни BAfÖG мали змогу отримувати лише німці, а з літа й наші співвітчизники у Німеччині.

Ваша заявка на обратный звонок принята.

Замовити дзвінок

Ваше ім'я *

Ваш номер телефону з месенджером *

Дата та час