Uni_Tubingen_Startstudy
Опубліковано 18.11.2021

Університет Тюбінген

Чому Ви вирішили звернутися до освітнього агентства Startstudy?

Я дізналася про Startstudy від моїх друзів, котрі спочатку вивчали там німецьку мову, а потім вирішили вступати до Вузів з їхньою допомогою. Саме їх позитивний досвід роботи з цією компанією посприяв тому, що я звернулася до Startstudy з метою вступу на магістратуру до Німеччини.

Як Вас звати, що Ви вчите і де?

Привіт 🙂 мене звати Дар’я і я студентка магістратури Тюбінгенського університету на факультеті “Економіка і фінанси”.

Що Ви можете сказати про свій університет як студент: плюси, мінуси?

+Найбільшим плюсом є, мабуть, рейтинг університету, адже Тюбінгенський університет посідає 7 місце серед топ-10 найкращих університетів Німеччини.

+Теж не меншим плюсом є те, що викладачі молоді і сучасні. Деякі з них працювали в індустрії, тому можуть навчити тому, що точно знадобиться за межами університету

+Розташування відіграє теж велику роль: Тюбінген знаходиться біля Штутгарду (їхати приблизно годину потягом), півтори години від Швейцарії та Франції. Окрім того, можна легко доїхати до Штутгардського аеропорту. Тут, до речі, можна теж вказати великий мінус – це те, що немає прямого сполучення з Україною, тому потрібно їхати до Франкфурта, Мюнхена і летіти звідти, або летіти відразу зі Штутгарду, але з пересадками.

+Це студентське місто і все створене для студентів

Ставлення викладачів?

Якщо коротко, то прекрасне відношення. Викладачі роблять все можливе, аби донести матеріал у доступний для нас спосіб. У разі якихось питань, вони залюбки допоможуть і нададуть відповідь.

Наскільки міжнародний склад?

Тут справді дуже багато студентів з-за кордону, особливо це було відчутно до карантину, адже кожного семестру приїжджали студенти на обмін з різних куточків світу.

Якщо говорити про мій факультет, то тут також велика кількість іноземних студентів. На мою думку, тільки через те, що це англомовний факультет і більшість спеціальностей на магістратурі саме викладаються англійською мовою. Якщо бути більш детальнішим, то на моїй спеціальності з 23 людей: двоє з України, один з Грузії, один з Казахстану, 3-4 з Азії і декілька людей з Латинської Америки, всі інші – німці.

Як ви формуєте собі навчальний план?

Загалом, учбовий план, або розпорядок кожний студент формує собі сам. Існує Modulehandbook, в якому прописані предмети, які нам треба взяти і кредитні пункти (ECTS), які нам треба набрати з кожного блоку. Базуючись на цьому і формується учбовий план. Приклад такого Modulehandbook, у котрому все прописано можна подивитися по посиланню:

Чи багато предметів у розкладі та наскільки вони цікаві/сучасні/актуальні?

Все знову ж таки залежить від вибору студента: це може бути і 3 предмети на семестр, може і більше. Зазвичай, беруть 3 предмети по приблизно 9 ECTS і 1 по 6 ECTS.

На рахунок актуальності все теж залежить від предмету. Багато викладачів стараються адаптувати матеріал у такий спосіб, щоб після закінчення університету матеріал, котрий викладався, був актуальним і допоміг нам у майбутньому.

Розкажіть, як минає ваш типовий день?

Під час пандемії день виглядає дуже банально: комп’ютер відкривається зранку і закривається ввечері 🙂 Більшість предметів, котрі зараз викладаються, базуються на відео, котрі були записані для студентів минулого року. До того ж проводяться Q&A сесії онлайн, де студенти можуть задати питання викладачеві по пройденому матеріалу. На щастя, у цьому семестрі відкрили бібліотеку і можна спокійно піти і повчитися там. До цього часу, завжди були обмеження і через це більшість часу проводилося вдома перед монітором.

Розкажіть про інфраструктуру вишу. Які там умови для навчання та самостійної підготовки?

Всі корпуси розташовані один біля одного,тому не потрібно буде витрачати багато часу на дорогу. Наявна велика бібліотека, де зазвичай дуже багато студентів, особливо в екзамінаційний період. Якщо говорити про умови для навчання, можна виділити той факт, що доступні всі матеріали: слайди зі сторони викладача і велика кількість книг, котрі можна з легкістю взяти на певний період часу. Окрім того, університет надає різні ліцензії на різні комп’ютерні програми, як Stata, MatLab ітд.

Чи важко вчитися іноземною мовою? Чи зрозуміло викладають предмети?

Тут теж можна сказати, що все залежить від рівня англійської мови, з яким студент приїжджає. Загалом, не важко. Іноді, звісно, потрібно звертатися до додаткових джерел, аби зрозуміти той матеріал, котрий не вивчався на бакалавріаті, але все доступно і зрозуміло

Великим дуже плюсом є те, що викладачі висилають всі необхідні матеріали, наприклад, презентації перед лекцією, тому непотрібно все переписувати, або писати під диктовку.

Скільки дається спроб на перескладання?

Як і в кожному університеті в Німеччині існує лише 3 спроби на здачу екзаменів. Якщо після 3 спроб іспит нескладений – можливість вивчення даної спеціальності у будь-якому університеті Німеччини блокується. А якщо загалом, то наприкінці кожного семестру існує 2 терміни для здачі екзаменів: Haupttermin або Nachtermin.

Як умови життя у місті?

Чудові, адже все створене для студента. Прекрасна інфраструктура та розташування. Можна з легкістю дістатися до кожного куточка міста (навіть пішки). До того ж є багато кав’ярень, барів ітд.

Як шукали житло?

З огляду на те, що Тюбінген – це студентське місто, до пошуку житла треба підходити доволі таки серйозно. Є 3 варіанти: або жити в гуртожитку, або орендувати кімнату в квартирі (так зване WG- Zimmer), або ж орендувати квартиру. У загальному, ціна на оренду квартири дуже велика, тому зазвичай студенти обирають з-поміж двох попередніх варіантів.

У Тюбінгені наявна організація під назвою Studentenwerk Tübingen, яка керує розміщенням студентів у гуртожитках. Процедура отримання кімнати дуже проста: потрібно заповнити заявку у них на сайті (бажано відразу після того, як отримали підтвердження про зарахування) і приблизно за місяць до початку семестру Ви отримаєте інформацію про те, чи надана Вам кімната, чи ні. Ціни варіюються в залежності від декількох факторів: де саме знаходиться гуртожиток, скільки приблизно людей буде проживати у Вашій так званій “квартирі” і чи наявна ванна кімната у самій кімнаті, і сягають від 270 євро до приблизно 350 євро. Всі дані можна перевірити на сайті.

На рахунок оренди кімнати в квартирі все трішки важче, адже Вашу заявку будуть розглядати ті, хто там мешкає. Ціни теж варіюються і становлять від приблизно 350 євро до 700 євро і теж залежать від багатьох факторів. Якщо немає бажання мешкати в гуртожитку, то шукати кімнату радила б за мінімум 2 місяці до початку семестру, адже у Тюбінгені надзвичайно багато студентів і можна нічого не знайти.

Що б Ви порадили майбутнім студентам?

Найголовніше, мабуть, це правильно скласти учбовий план з урахуванням всіх вимог і кількості потрібних кредитів. До того ж не потрібно відкладати все навчання на останній тиждень перед екзаменом, адже матеріалу надзвичайно багато і підготуватися в належний спосіб не вдасться.

 

Ваша заявка на обратный звонок принята.

Замовити дзвінок

Ваше ім'я *

Ваш номер телефону з месенджером *

Дата та час