Мене звуть Артем Балацюк і восени 2020 року я успішно вступив до Берлінського технічного університету на бакалаврат зі спеціальності машинобудування (Maschinenbau).
Що Ви можете сказати про свій університет як студент: плюси, мінуси? Розкажіть про інфраструктуру вишу. Які там умови для навчання та самостійної підготовки?
Як і всі університети світу, Берлінський технічний університет теж був зобов’язаний перейти на дистанційний формат занять через пандемію COVID-19, тому поки все моє навчання було в основному онлайн, але це ніяк не вплинуло на рівень викладання. Завжди є багато можливостей розібратися у тому чи іншому предметі. Окрім звичайних лекцій та туторіумів студенти також можуть відвідати Zoom-конференції, де викладачі особисто дадуть відповіді на запитання студентів. Також один із важливих плюсів навчання у TU Berlin, наявність практичних занять (на жаль, велика кількість університетів не приділяють своєї уваги розвитку практик), які дозволяють не лише вивчити теорію, а й реалізувати свої знання у житті. Головний мінус такого типу навчання — це, звичайно, брак спілкування та нових знайомств.
Ставлення викладачів? Усі викладачі дуже лояльні та завжди готові допомогти студентам. Також хотілося б помітити, що лекції завжди цікаво слухати, а саме це свідчить про правильний підхід подачі інформації. Для іноземних студентів іноді роблять спеціальні курси, на яких допомагають більш поглиблено розібратися з предметом.
Наскільки міжнародний склад? Згідно з даними на 2021 рік, кількість іноземних студентів у Берлінському технічному університеті становила 25% від усіх учнів. Викладачі також можуть мати походження з різних країн світу, що допоможе приїжджим студентам легше адаптуватися.
Як ви формуєте собі навчальний план? Чи багато предметів у розкладі та наскільки вони цікаві/сучасні/актуальні?
Навчальний план досить легко та просто сформувати, для бакалаврату потрібно набрати 180 пунктів. Тут уже кожен сам вирішує скільки Leistungspunkte на семестр варто взяти. Чим більше пунктів студент бере, тим навантаженішим буде його графік. Особисто я намагаюся брати мінімум 30 кредитів, як на мене це оптимальна кількість, щоб навчання було насиченим та продуктивним. Предмети є як обов’язкові так і на вибір. Як на мене, багато програм дуже сучасні та цікаві для студентів.
Розкажіть, як минає ваш типовий день? Через ситуацію, що склалася, викладачі завантажують лекції на сайт. Як на мене, це ідеальний формат для студентів, тому що вони можуть подивитися лекцію в будь-який зручний для них час. Звичайно, бувають винятки, коли деякий матеріал пояснюють на онлайн конференціях. А ось на туторіуми та практики потрібно майже завжди ходити до університету, це хоч якось допомагає знайти нові знайомства чи просто відчути атмосферу справжнього навчання. Але ще на початку семестру кожен студент може вибрати день і час, коли йому буде зручно відвідувати як університет, так і конференцію для туторіумів. Це допомагає створювати свій графік для життя у Німеччині.
Чи важко вчитися іноземною мовою? Чи зрозуміло викладають предмети?
Трохи важко було в перші тижні, тому що я не знав усієї лексики своєї спеціальності, але згодом усі мовні труднощі зникли. Предмети викладаються зрозуміло, всі використовують Hochdeutsch.
Скільки дається спроб на перескладання?
На кожен іспит дається 3 спроби, але через пандемію це правило не діє вже третій семестр поспіль. Здати з першого разу не дуже важко, головне розібратися з матеріалом та навчатися протягом усього семестру.
Як умови життя у місті?
Берлін дуже багатонаціональне місто. У кожного є можливості знайти своїх друзів, потрібну йому їжу, заняття і т.д. Тут добре продумана система громадського транспорту, з якої можна доїхати до кожного куточку міста. Тим більше, студентам університету видається проїзний на кожний семестр.
Як шукали житло? Коли я тільки прибув до Берліну мені було 17 років, та я скористався можливістю отримати кімнату у гуртожитку поза чергою. Головне подати заяву на кімнату або квартиру в Studentenwerk Berlin. Час очікування залежить від багатьох факторів. Наприклад, які гуртожитки вибрав студент, чи хоче він кімнату чи квартиру, розташування самого гуртожитку та багато іншого. Також хотілося б сказати, на сьогоднішній день через коронавірус є достатньо вільних місць, варто просто уточнити у працівників про дану можливість.
Що б Ви порадили майбутнім студентам? Головне вірити у себе і все вийде!