review83-Bonn
Опубліковано 02.04.2021

Університет Бонн

Мене звати Любов, восени я вступила в Боннський університет на магістратуру на програму «Молекулярна біологія (Molecular Biology and Biotechnology)».

Боннський університет має дуже багато напрямків для навчання, тому студентів в місті досить багато. Корпуси університету знаходяться по всьому місту, але так як саме місто порівняно невелике і має хорошу систему громадського транспорту, дістатися до будь-якого корпусу не складно. Головний корпус знаходиться в самому центрі міста біля річки Рейн і оточений великим простором у вигляді луки, де в теплу пору року збираються студенти.

У цьому університеті велику увагу приділяють новим технологіям, аудиторії та лабораторії виглядають дуже сучасно і забезпечені хорошим обладнанням. Для студентів зазвичай проводять багато додаткових лекцій і заходів, але на час карантину, на жаль, їх кількість дуже обмежена. Також великим плюсом є наявність їдалень для студентів по всьому місту, де маючи студентський квиток можна придбати смачну і різноманітну їжу за дуже доступною ціною. В університеті також є кілька бібліотек, де дуже зручно можна готуватися до занять та іспитів.

Викладачі. З самого першого дня викладачі ставилися до студентів дуже лояльно, відкрито і завжди були раді допомогти. У моїй групі виявилося тільки близько 10% іноземних студентів, так як зазвичай програми для магістратури за науковими спеціальностями роблять англійською мовою і багато німецьких студентів обирають саме їх. Навчальний план для даної програми було складено заздалегідь, перший семестр в основному складався з лекційного матеріалу та екзаменів з нього. У подальших семестрах ця програма буде складатися тільки з практичних занять в різних лабораторіях університету, що я вважаю дуже важливим, так як саме через велику кількість практичної частини я обрала німецькі вузи для магістратури.

Всі предмети дуже різноманітні, актуальні й сучасні, розглядається тільки оновлена ​​інформація. Кожні два тижні ми розглядали по одному новому предмету і відразу ж після цього писали іспит.

Так як дана програма нова і проводиться перший рік, є деякі організаційні проблеми, куратори іноді вчасно не дають всю потрібну інформацію, що призводить до деяких труднощів. Також карантинні заходи обмежують проведення практик. Наші куратори намагаються знайти рішення для цих проблем, але часто практики відкладаються по кілька разів на невизначений час. Але так як ці практики, на мою думку, дуже якісні, то очікування виправдовується.

Навчання іноземною мовою. Перший час було складно звикнути до навчання іноземною мовою і особливо здавати перший іспит вже після другого тижня навчання, але через кілька тижнів різниці вже майже не відчувається. Предмети викладають досить зрозуміло, після лекцій скидають всю інформацію і розбирати матеріал не важко. На кожен іспит дається 3 спроби, але це також залежить від програми.

Житло. На даний момент я проживаю в гуртожитку, куди ставала до черги за 2 місяці до початку навчання. Я б дуже порадила студентам ставати в чергу на гуртожитки в цьому місті як мінімум за півроку або краще більше, навіть якщо вони ще точно не визначилися з університетом, так як тільки в цьому випадку є можливість отримати місце в хорошому гуртожитку. В іншому випадку є велика ймовірність, що потрібно буде або знімати житло спочатку до отримання гуртожитку, що в Бонні є дорогим варіантом або погоджуватися на гуртожитки з поганими умовами і не в найкращому районі міста і залишатися там до кінця навчання, так як міняти гуртожиток не можна.

В цілому Бонн є дуже хорошим містом для навчання, а навколо знаходяться багато цікавих місць, які можна відвідати в перервах між навчанням. А зі студентським квитком це робити ще простіше, так як всі регіональні поїзди та інший транспорт – безкоштовний для студентів по всій землі.

Читати всі відгуки

Ваша заявка на обратный звонок принята.

Замовити дзвінок

Ваше ім'я *

Ваш номер телефону з месенджером *

Дата та час