Мене звуть Катерина Звенигородська. Восени 2020 року я розпочала своє навчання у Technische Hochschule Mittelhessen за спеціальністю медичний менеджмент. В Університеті навчаються 18 610 студентів з усього світу. Кампуси знаходяться у трьох різних містах: Гіссен, Фульда та Фрідберг. THM налічує 79 різних спеціальностей, більшість з яких технічного спрямування.
Оскільки початок мого навчання випав на час пандемії, всі лекції та семінари проходили онлайн. Все було дуже добре та продумано організовано. Університет також регулярно пропонує своїм студентам різні воркшопи, спортивні онлайн курси, курси медитації та боротьби зі стресом під час локдауну.
Для студентів першого семестру організовується вступний тиждень, на якому можна дізнатися всю важливу та необхідну інформацію для навчання та проживання. Метою всіх викладачів у моєму університеті є доступно та якісно пояснити новий матеріал студентам та успішно підготувати їх до іспитів.
Навчання на моїй спеціальності – медичний менеджмент триває зазвичай 7 семестрів, за які необхідно вивчити 28 модулів (предметів) і пройти профільну практику. На кожен семестр пропонується оптимальний, орієнтовний перелік предметів, який за потреби можна відкоригувати.
Усі кампуси університету нові та сучасні, оснащені WiFi, а також мають зручне розташування. У головному корпусі, який знаходиться неподалік центру міста, є бібліотека, велика студентська їдальня, кафетерії та тренажерний зал. По закінченню семестру потрібно скласти іспити по кожному модулю, що вивчається в цьому семестрі. При неуспішному здаванні можна перездати їх ще двічі.
Гіссен, у якому живу і вчуся, вважається студентським містом, оскільки більшість населення становлять саме студенти. Тут є достатня кількість гуртожитків, супермаркетів, парків, фітнес-центрів та можливостей знайти підробіток. На громадському транспорті можна дістатися будь-якої частини міста. У 70 км від Гіссен знаходиться фінансова столиця Німеччини Франкфурт-на-Майні, куди можна легко доїхати поїздом у вільний час.
Моя перша порада майбутнім студентам: своєчасно почати готуватися до іспитів, щоб уникнути зайвого стресу під час Klausurphase. Також хочу порекомендувати регулярно відвідувати лекції в університеті, незважаючи на те, що на багатьох предметах це не є обов’язковим та контролю за студентами немає.
Наприкінці хочу висловити особливу подяку агенству СтартСтаді, а всім майбутнім студентам побажати удачі у вступі та навчанні!