Дар’я, Як проходила Ваша вступна кампанія у підготовчі коледжі восени 2021?
Я здавала екзамен лише в одному колегі, в місті Halle (Saale) при Martin-Luther-Universität. Сам екзамен не був дуже важким, для вступу на G-курс потрібно було здати німецьку(С-тест i Lesen) та англійську (С-тест) мови. В мене не було пріоритетів, але якщо у вас є університет, який для вас є першим пріоритетом і при ньому є колег, то краще намагатися вступити в нього, адже потім процедура вступу до університету буде набагато легша. Наприклад, декілька моїх одногрупників вступили до університету, до якого був підв’язаний наш колег, і їм не потрібно було готувати таку кількість документів, як мені + вони отримували додаткові бали.
Яке у Вас враження про місто?
Місто невеличке і доволі гарне, там є все, що потрібно для життя. За 20 хв на поїзді можна доїхати до Лейпцигу, де вибір магазинів і розваг набагато більший. Дуже добре розвинена транспортна система, здебільшого тут їздять трамваї і через це зранку не має заторів.
Яке враження про підготовчий коледж?
В цілому, у мене є тільки позитивні спогади про коледж. На G-курсі тут в нас було 5 предметів: німецька, англійська, соціологія, література та історія. Особливістю даного коледжу є те, що він на відміну від багатьох інших коледжів Німеччини, вчить писати Hausarbeit.
У підготовчого коледжу є дуже багато плюсів, але також є і мінуси.
З плюсів:
-дуже гарно готує до німецької системи освіти, вам пояснюють принципи оцінювання в університетах, розповідають про саме навчання і його особливості;
-великим плюсом є те, що коледж інтернаціональний і ви можете познайомитися з людьми з абсолютно різних країн;
-коледж допомагає інтегруватися в німецьке суспільство. На уроках німецької нам постійно розповідали про якісь особливості життя в Німеччині, починаючи різними святами та закінчуючи податками та політичним устроєм країни;
-ви вчитеся вчитися на німецькій мові! та звикаєте до нової форми навчання, адже вимоги до студентів в Україні та Німеччині є абсолютно різними;
–готує до самостійного життя. Це був мій перший досвід проживання окремо від батьків і було доволі багато речей, які я мала робити самостійно (прописки, банки,страхування, продовження візи, цьому всьому ти вчишся на практиці і в подальшому, з кожним разом тобі все легше і легше вирішувати подібні справи. Цьому неможливо навчитися через інтернет).Це дуже допомогло мені, коли я переїхала в нове місто, так як, багато про що не розповідають в мережі і потрібно вчитися цьому самостійно.
–культурний розвиток. Раз на семестр ви зобов’язані відправитися на якусь екскурсію, яку організовує коледж. Ця екскурсія рахується як начальний день і якщо ви на неї не поїхали, то виходить, що ви пропустили один день навчання. Екскурсії є на абсолютно різні теми, для того щоб зацікавити людей з усіх курсів. Музеї фізики і математики, науково-технологічні виставки, музеї історії та мистецтва, медицини та біології, відвідування соборів та театрів, поїздки на каное та велосипедах, пікніки- все це було в нашій програмі і кожен міг обрати те, що хоче. З того, що запам‘яталось мені- поїздка в концтабір «Бухенвальд»
Мінуси:
-навчання починається в 8:00 і закінчується в 16:00.Перерви між парами 30 хв, і на мою думку та на думку моїх одногрупників це занадто багато.
-мінусом особисто для мене було те, що ні один з предметів мені не знадобився
Яке враження про викладачів?
Викладачі дуже компетентні. Вчителі з англійської проживали в США, вчителі німецької, історії, соціології та літератури мають всі кваліфікації та великий досвід викладання в школах або університетах, а також доволі довгий час працювали в своїй сфері. Завжди готові допомогти тобі та відповісти на всі запитання. Розповідають матеріал дуже цікаво і видно, що їм справді подобається те, чим вони займаються. Також, викладачі справді піклуються про учнів. Якщо вони бачать, що оцінки студента падають, вони проводять з ним розмови і запитують, як вони можуть допомогти, пропонують безкоштовні додаткові заняття. Вони слідкують за емоційним станом і завжди готові вислухати тебе.
Як влаштовано навчання у підготовчому коледжі, порівняно з українською школою?
В школі у нас приблизно 7 уроків, кожен 45 хв. В коледжі 3-4 пари, кожна триває півтори години. Семестрова оцінка в школі включає в себе оцінки за домашні завдання, відповіді на уроках, самостійні та контрольні роботи, в коледжі вона здебільшого складається з оцінок за два тести та один екзамен. В українських школах 12-бальна система, тут 6-бальна,абсолютно така сама як і в університеті. В коледжі нам майже не задавали домашнього завдання(на нашому курсі),а на екзаменах головним було не те, як гарно ти вивчив матеріал, а як ти можеш його застосувати в реальному житті. Велику увагу приділяли дискусіям та вираженню власної думки, у нас були пари, де всі півтори години ми як група обговорювали якусь задану тему
Чи складно було навчатися на G-курсі?
Навчатися було не складно, складно було писати екзамени, адже в наших школах акцент робиться на зазубрюванні матеріалу, а не на його застосуванні.
Як складали ФСП?
ФСП Екзамен був доволі важким і без гарної підготовки важко отримати хороший результат. Перед ФСП у нас був вільний місяць з консультаціями, коли можна було прийти до викладача і задати питання або попросити щоб тобі ще раз щось пояснили.
Що можете порадити тим, хто хоче навчатись у Вашому підготовчому коледжі?
Не відкладати підготовку до екзаменів на останній день. Хоч наш коледж не є одним із важчих коледжів Німеччини, але тести та екзамени тут дуже важкі.
Як шукали житло?
Ставати в електронну чергу на гуртожиток на сайті Studentenwerk університету, але насправді краще звернутися до них напряму, бо тоді ви можете отримати відповідь абсолютно відмінну від тієї, що ви отримаєте від електронної черги.
В якому університеті навчаєтеся наразі і чи задоволені навчанням та програмою?
Я вступала до університету також разом зі «StartStudy», як і до підготовчого коледжу. Я отримала запрошення з усіх бажаних 5-ти університетів, включаючи Ludwig-Maximilians-Universität München. Зараз навчаюся в Universität des Saarlandes на програмі Сomputerlinguistik (комп’ютерна лінгвістика). Я дуже задоволена навчальною програмою, хоча кількість математики після гуманітарного курсу була не дуже приємною несподіванкою.