SK_Koethen
Опубліковано 10.12.2021

Підготовчий коледж Кетен, курс Т

Як проходила Ваша вступна кампанія у підготовчі коледжі на курс Т у зимовому семестрі 2020 (під час карантину)?

Оскільки через коронавірус частина іспитів була скасована, то я була звільнена від них. Нас приймали на підставі середнього бала атестату та рівня знань німецької, а саме DSD-сертифікату. Вони дозволяли вступати нам через школу до певних колег без вступного іспиту. Але не всі колеги давали такі привілеї. Більшість все ж таки зобов’язувала складати вступний іспит і деякі були навіть онлайн. Після отримання запрошення на навчання до Кетен я лише поїхала до Берліна і вирішила спробувати свої сили там, але, на жаль, а може і на щастя, я туди не вступила. Так само основним пріоритетом все ж таки був ТУ Мюнхен, але оцінивши вартість і складність пошуків житла у великих містах, я зрозуміла, що не впораюся і маючи вже свою прекрасну у співвідношенні ціна-якість житлоплощу в Кетені, не поїхала на іспит. Але при вступі до Кетен у запрошенні було зазначено одна умова – тест з математики після приїзду. Тест впливав лише на призначення додаткових занять з математики і не більше того. Навіть як таких додаткових занять потім не було. Ми просто приходили в середу після занять до колегу і робили домашнє завдання з математики. У класі знаходився викладач, якому ми могли поставити запитання у разі нерозуміння завдання тощо.

Яке у Вас враження про місто?

Місто досить симпатичне, але все ж таки трохи брудне. Але з огляду на те, що воно постраждало під час війни, то йому це можна пробачити. Для мене воно виявився з часом маленьким, але як для одного року навчання у штудієнколег – ідеально. Це дозволяє дуже плавно увійти до німецького середовища. Вам не потрібно витрачати багато часу, щоб дістатися до навчального закладу: хвилин 7-10 ну дуже повільним кроком. Але якщо Ваші аудиторії будуть в головній будівлі поряд із центром міста, то це 20 хвилин пішки. У такому випадку – велосипед Ваш найкращий друг. Їх можна купити у попередніх студентів або позичити у сусідів.

Яке враження про підготовчий коледж?

Перший семестр колега був легшим, ніж другий. Це щось у вигляді переходу зі школи до університету. Спочатку Вам розкажуть основи німецьких шкіл, а потім почнуть давати матеріал університету. Так що хороша шкільна база з математики, фізики та хімії (у випадку для Т-курсу) просто «must have». Система навчання щось між радянською, але адаптовано під німецький статут.

Як побудовано навчання у підготовчому коледжі, порівняно з українською школою?

Жорсткіше. Головною відмінністю від школи є домашні завдання – за них Ви не отримуєте оцінки. Можуть перевірити на наявність домашнього завдання і все. Поточних оцінок не було. Були лише клаузури (тематичні контрольні роботи) та семестрові клаузури.

Що можете порадити тим, хто хоче навчатись у Вашому підготовчому коледжі?

Вчитися спочатку добре у школі. Не просто отримувати хороші оцінки, а й знати на ці бали. Діти з гарною шкільною підготовкою мали більш високі оцінки. Адже все подальше навчання будується на добрій шкільній базі. Також раджу вчитися, вчитися і ще раз вчитися ночами. Списувати, звичайно, можете, але якщо Ви знаєте що і як.

Що можете розповісти про викладачів?

Викладачі будуть Вам ставити лише реальні оцінки за Ваші знання. Вони можуть спитати трохи більше, ніж дають, але так роблять не всі викладачі. На початку вони Вам розкажуть умови та систему оцінювання: чи ставитимуться оцінки за активність на уроці, домашні завдання тощо.

Як шукали житло?

З пошуком житла у невеликому місті досить нескладно. Особисто я одразу після приїзду отримала хорошу кімнату та договір, що значно полегшувало життя.

Чи була організована вакцинація Вашим штудієнколегом і як вона проходила?

Вакцинацію нам запропонував штудієнколег. Потрібно було записатися у секретаря та купити спеціальну жовту книжечку для щеплень в аптеці. Після чого за нами у призначений день приїхав автобус та відвіз до іншого міста на щеплення та після повернув назад. На друге щеплення нас записали автоматично через три тижні все за такою ж схемою. Якщо у Вас виходило в цей день, то можна було самостійно зв’язатися з клінікою та перенести дату щеплення.

Ваша заявка на обратный звонок принята.

Замовити дзвінок

Ваше ім'я *

Ваш номер телефону *

Дата та час