SK_Hamburg_Startstudy
Опубліковано 12.11.2021

Підготовчий коледж Гамбург, курс G

Я Ганна Ренгач і я навчаюсь у підготовчому коледжі Гамбурга на гуманітарному напрямі!

Як проходила Ваша вступна кампанія у підготовчі коледжі?

Оскільки в позаминулому семестрі не було вступних іспитів (через коронавірус), мене запросили на навчання з тих, хто був у списку очікування (Warteliste), через 2 тижні після початку занять. Відбирали за середнім балом шкільного атестату!

Яке у Вас враження про місто?

Сам коледж розташований біля станції метро в гарній будівлі і недалеко від центру міста, навчальні приміщення не дуже великі, але місце всім достатньо, атмосфера між учнями досить доброзичлива, поза заняттями багато хто спілкувався між собою англійською.

Як побудовано навчання у підготовчому коледжі?

Програма підготовчого коледжу Гамбурга здалася мені дуже вимогливою до учнів, насамперед очікується високий рівень знання німецької мови та вміння вільно спілкуватися, без цього неможливо зрозуміти всі деталі уроку та домашнє завдання, оскільки практично все промовлялося виключно вголос. Оцінювання так само було дуже суворим і викладачі вважали, що «3» (за німецькою системою оцінювання) це хороша оцінка, більшість критеріїв оцінювання були гранично чіткими і слід було врахувати кожен пункт, щоб відповідь вважалася задовільною, тому успішність загалом сильно залежала від викладача, на що важко було вплинути.

Як шукали житло?

У Гамбурзі житло краще шукати заздалегідь, тому що ціни дуже високі, а попит на кімнати у студентських гуртожитках високий, наприклад, я подавала заявку на кімнату і отримала пропозицію через 1 місяць. Більшість часу навчання в коледжі я винаймала кімнату в студентському WG.

Що можете розповісти про викладачів та предмети, які Ви вивчали?

Я вивчала німецьку, англійську, історію, літературу та соціологію (Sozialkunde). На уроках німецької переважно ми вивчали граматику та готувалися до FSP, шляхом вирішення та розбору подібних завдань, викладачеві було важливо, щоб кожен проявляв активність на заняттях, тому слід завжди стежити за перебігом уроку та бути готовим включитися у дискусію у будь-який момент. На соціології доводилось вивчати політичний устрій Німеччини, уроки історії так само були пов’язані з історією Німеччини, але кожним викладачем була обрана своя програма, тому іспити, і FSP можуть бути прив’язані виключно до програми конкретного викладача. Програма літератури також обиралася на розсуд викладача. Для занять англійською все розподілялися в різні групи залежно від мовного рівня, я відвідувала групу B2, ми мали багато дискусій, творів і великий об’єм літератури на час канікул.

Якщо говорити загалом, про всі предмети, то важливо якнайчастіше піднімати руку і брати активну участь в уроці, тому що 40% оцінки залежить від роботи у класі та 60% від письмових робіт.

Ваша заявка на обратный звонок принята.

Замовити дзвінок

Ваше ім'я *

Ваш номер телефону *

Дата та час