review88_SK Coburg
Опубліковано 11.05.2021

Підготовчий коледж Кобург, курс Т

Як проходила Ваша вступна кампанія у підготовчі коледжі на курс Т у літньому семестрі 2021 (навесні 2021 року під час карантину)?

Я подався до 7 коледжів у різних містах. У чотири з них вступні випробування потрібно було писати онлайн. У два їздив і від одного коледжу відмовився, бо до того моменту вже вступив у два коледжі і не бачив сенсу їхати до ще одного міста. Найскладнішим був іспит у Мюнхені, багато хто там був складали цей іспит повторно, бо хотіли тільки до цього коледжу. Але я не горів бажанням вступити саме до Мюнхена, тому не дуже засмутився, дізнавшись, що не пройшов по балах. Другим за складністю був іспит у Нордхаузен, і писати його потрібно було онлайн і писав я його вдома без жодного стресу, я не встиг упоратися з усіма завданнями. Я хотів вступити саме туди, але, на жаль, іспит не склав. Найлегшим був іспит у Марбурзький штудієнколег. Він проходив онлайн і тільки з німецької. З нього мені надіслали кілька листів про те, що я пройшов іспит і можу вступати до них. Однак мені пощастило з’їздити в Марбург і побачити будівлю штудієнколега, яка мене не дуже привабила, тому що була несучасною. Власне і гуртожитки там були не найкращі. Тож від Марбурга я відмовився. Також я складав іспит у штудієнколег в Кобурзі і, не дивлячись на те, що він проходив не онлайн, мені він здався не дуже складним. Власне, в цей коледж я й вступив. Мені дуже сподобалася територія кобурзького Хохшуле, всі будинки тут дуже сучасні, включаючи гуртожитки.

Оцініть складність іспиту  від 1 до 5. 1-дуже легко, 5-дуже складно. Думаю 3

Організація (коли прийшли, які документи дивилися? скільки тривала реєстрація, скільки тривав іспит. Що можна було приносити, що не можна?)

Прийшов за годину до початку іспиту, як мені написали у листі. Реєстрація тривала пару хвилин, для кожної людини окремо, потім ми сіли за одиночні парти і чекали, поки реєстрацію пройдуть всі інші. Дивилися мій закордонний паспорт та запрошення на іспит, яке мені надсилали на пошту, я просто показав його на телефоні, мене відзначили і сказали куди сісти. Можна було брати з собою калькулятор та словник та використовувати їх під час іспитів, але я впорався і без них. Можна було брати їжу, воду. На обидва іспити давалося по годині, проте я і ще близько половини аудиторії впоралися з ними набагато швидше і якийсь час просто чекали, поки закінчиться час. Все було не суворо, під час іспиту можна було виходити з аудиторії до вбиральні.

Вам роздавали чернетки? Скільки людей запускали в аудиторію? Скільки викладачів контролювало перебіг іспиту?

Так, чернетки роздавали всім, в аудиторії було близько 50 людей, але вона була дуже великою. Один викладач стояв у передній частині аудиторії, один у задній, один періодично ходив між рядами.

Скільки людей здавало? Скільки бачили українців, росіян, білорусів? (Студентів із СНД)

Було лише близько 50 осіб. Зі мною здавала одна дівчинка з Росії та один хлопець із України. Так як цей іспит проходив у місті Кобург, мало у кого була можливість приїхати до Німеччини через суворі правила в’їзду під час карантину, але потім я познайомився ще з декількома російськомовними, які навчаються тут у Хохшуле і загалом студентів із СНД у Кобурзі вчиться чимало.

Яке у Вас враження про місто?

Кобург хоч і порівняно невеликий (населення всього 40 тисяч), але це дуже гарне старовинне місто з декількома найкрасивішими замками та величною фортецею на вершині високого пагорба, яку видно з будь-якої точки Кобурга. Також тут є кілька пагорбів, вид на місто з яких однозначно вартує сил, витрачених на підйом на вершину цих пагорбів. Ще тут є дуже красивий ліс, розташований недалеко від гуртожитків, який безперечно оцінять любителі часу на природі. Там є великий майданчик для того, щоб тренуватись, чим я іноді й займаюся після пар. Загалом враження від міста хороші, тут затишно жити, але тим, хто звик жити у великих містах, як я, буде незвично і через час може виникнути бажання переїхати в місто якомога більше.

Яке враження про підготовчий коледж?

Так як у нас ще не було пар наживо, моя думка про коледжі сформувалася ще не повністю. Моя знайома з Казахстану, яка зараз навчається тут у Хохшулі, сказала, що у них було багато різних екскурсій і в цілому навчання проходило дуже цікаво, шкода, що у нас цього немає і всі пари проходять онлайн.

Як побудовано навчання у підготовчому коледжі, порівняно з українською школою?

Вчитися тут безумовно цікавіше, ніж в українській школі. Видно, що вчителям важливо донести інформацію до студентів і пояснення складного матеріалу часто підкріплюється цікавими прикладами від викладача, які допомагають зрозуміти і засвоїти інформацію. Тут неможливо «домовитись», списати тощо. Потрібно вчити все самому і виділяти кілька годин щодня на домашнє завдання, а також на підготовку до завтрашніх пар. Великим мінусом для мене тут стало те, що за семестр з кожного предмета можна заробити лише 3 оцінки. Дві з яких ставлять за письмові роботи, які проводяться за бажанням вчителя будь-коли. Зважаючи на суворе оцінювання вчителів, які дуже прискіпливо оцінюють кожну роботу, потрібно дійсно добре знати матеріал і бути готовим до таких письмових робіт, бо оцінка за них дуже впливає на семестрову. Заваливши одну роботу, можна зіпсувати весь бал за семестр. Але тішить те, що оцінки за перший семестр не враховуються у підсумковій оцінці, а лише вирішують, чи зможете ви пройти до другого семестру.

Що можете порадити тим, хто хоче навчатися у підготовчому коледжі Кобурга?

Бути готовим вчитися та бути самодисциплінованим. Не соромитися брати активну участь у заняттях, оскільки оцінка за усні відповіді становить третину семестрової, інколи ж більше. І вміти складати інформативні конспекти

Що можете розповісти про викладачів?

Вже описав вище, що з такими викладачами справді цікаво навчатись. У будь-який момент можна перебити вчителя та поставити питання щодо матеріалу. Викладачі з радістю відповідають на них, тому що правильне питання допомагає всій групі. Тільки викладач фізики здається всій нашій групі нудним, тому фізику доводиться більше вчити самому. Але «скрипти» (методички) з усіх дисциплін завжди доступні на онлайн-платформі для навчання, тому вчитися самому теж не дуже важко.

Як шукали житло?

Зайшов на сайт Studentenwerk Oberfranken, подивився фотографії гуртожитків та кімнат у них, вибрав два найкращі гуртожитки та заповнив онлайн заявку, де прикріпив скани необхідних там документів. Через два тижні на пошту надійшло підтвердження із гуртожитку. Головне все дуже уважно читати та подумати про поселення заздалегідь, щоб зайняти кімнату у гарному гуртожитку.

Ваша заявка на обратный звонок принята.

Замовити дзвінок

Ваше ім'я *

Ваш номер телефону *

Дата та час