Як проходила Ваша вступна кампанія у підготовчі коледжі? (у скільки колегів здавали?, які колеги були найскладнішими? Які особливості у тому чи іншому колегі? Чи був у Вас пріоритет?)
Вступна кампанія проходила чудово та дуже організовано. Ще з вересня ми почали збирати всі документи, щоб потім нічого не забути. В грудні ми зробили список колегів, в які будемо подавати документи і по суті вже розпочали подачу у лютому (так як в Гамбург, де я зараз і навчаюсь, дедлайн на зимовий семестр до 1 березня). Не дивлячись на війну, мої документи встигли дійти до штудієнколегу Гамбург до 1 березня 2022 і я була допущена до конкурсу. Взагалі в мій штудієнколег останні 2 роки відбір був за балом атестату та мовним сертифікатом, але для біженців іспит все одно проходив. Тому українці, які отримали тимчасовий прихисток, мали змогу його скласти. Так як вже на початку червня я знала, що буду навчатися у Гамбурзі, то в ніякі інші колеги ми документи не подавали.
Яке у Вас враження про місто?
Враження про місто було справді неймовірне. Хоча я тут вже живу майже півроку, я все одно в захваті. Гамбург – чудове місто контрастів між старовинною архітектурою і максимально сучасними будівлями. Дуже зручна система транспорту, майже з будь-якого куточку Гамбурга можна дістатися до центру за допомогою автобусів або метро. Також дуже гарне соціальне життя: багато різних ярмарок ( як зараз різдвяних), два рази на рік відбувається Hamburger Dom – парк атракціонів, звісно типові пам‘ятки як Ратуша, Ельбська філармонія, набережна Альстеру та Nikolaiskirche не залишать нікого байдужими до Гамбургу.
Яке враження про підготовчий коледж?
Штудієнколег Гамбургу мені дуже подобається та імпонує. Починаючи від системи навчання ( яка дуже зручна та продумана) закінчуючи його місцезнаходженням. На М курсі ми вивчаємо 5 предметів : німецька, математика, фізика, біологія і хімія . Для того щоб отримувати гарні оцінки та розуміти матеріал непотрібні глибокі пізнання в цих науках, гарної бази буде достатньо. На біології та хімії ми вивчаємо лише те, що нам потім знадобиться в університеті. Наприклад з біології ми вивчаємо вже гістологію, а по хімїї ми вчимо калориметрію, ельталпію. Німецька справді повинна бути на високому рівні, хоча поступити можна і з В2, але як на мене, то повинен бути С1. Уроки німецької у нас кожного для по півтори години. Окрім граматики та наукових текстів, ми практикуємо наше усне мовлення, що я вважаю дуже гарно і важливо.
Яке враження про викладачів?
Всі викладачі мені подобаються, тому що вони справді гарно дають матеріал. Особливо мені хочеться відмітити біологію та хімію. Недивлячись на важкі та серйозні теми, які ми проходимо, дані викладачі нам дуже детально все пояснюють та відповідають на всі питання. Також дуже добре, що всі розуміють, що ми іноземці, тому розмовляють не дуже швидко, виправляють і допомагають підібрати правильне слово. Про клаузули (так би мовити тематичні контрольні роботи) нас попереджають за 3 тижні або навіть місяць. Що мені теж дуже подобається – це moodle (це така начальна платформа). Її плюси полягають в тому, що вчителі завантажують туди весь матеріал з уроків та для самонавчання, тому при підготовці до іспитів все знаходиться в одному місці!
Як влаштовано навчання у підготовчому коледжі, порівняно з українською школою?
Головна різниця – основну частину матеріалу потрібно вчити самому, тобто тут дуже важлива самодисципліна. В школі ми звикли, що нас завжди опитують кожного уроку по старому матеріалу, а тут такого немає. Тому все залежить від студента, тому що якщо на кожен урок не вчити потроху, то потім під кінець теми на клаузур нереально все вивчити, тому що багато матеріалу, а ще тим паче німецькою. Але в принципі інших глобальних різниць я не помітила.
Чи складно було навчатися на М-курсі?
Навчатися на М-курсі – не легко, але й не дуже складно. Найважче – це змушувати себе вчити, коли по суті цього ніхто не перевірить. Якщо порівнювати з 11 класом в Україні, то навантаження те ж саме (там 4-5 предметів на ЗНО і тут 4 на ФСП). Як я вже сказала, важкість лише в тому, що потрібно звикати до всього на німецькій, але я поступала з підтвердженим рівнем С1, тому тут не так важко. Якщо є мотивація, гарна база природничих і точних наук та високий рівень німецької – то не дуже важко. Але мені наприклад важко завжди давалися математика та фізика, тому вони і забирають найбільше часу (але це єдині труднощі).
Що можете порадити тим, хто хоче навчатись у Вашому підготовчому коледжі?
Тим, хто хоче далі навчатися в ВНЗ Німеччині і хоче поступати після штудієнколегу, я справді раджу обирати Гамбург. Не тільки даний коледж дуже гарний, але й чудове місто. Я би порадила покращувати німецьку та подивитися програму всіх предметів на сайті штудієнколегу Гамбурга. Там чітко прописані всі теми, по ним можна знаходити відео або просто матеріал, тоді навчання в коледжі буде набагато легше. І моя основна порада – звертатися до StartStudy:) Вони справді професіонали своєї справи!
Як шукали житло?
Житло я отримала завдяки Тетяні, яка зробила заявку на Studierendewerk і буквально через 10 днів мені запропонували кімнату в одному з найновіших гуртожитків Гамбургу. Він знаходиться в центрі міста і моя дорога до коледжу займає 20 хвилин (що для Гамбургу дуже дуже мало).