review84-TU-Dresden
Опубліковано 07.05.2021

Вчити медицину в ТУ Дрезден

Університет ТУ Дрезден: плюси, мінуси?

Переваги: велика Universitätsklinikum, позитивна атмосфера під нас навчального процесу, Sächsische Landesbibliothek (SLUB), 11 їдалень по місту та 7 кафетеріїв, безкоштовний транспорт в місті, можливість вивчення додатково великої кількості іноземних мов. Недоліки: наразі для мене їх нема

Ставлення викладачів? Можу сказати, що викладачі люблять свою справу, тому відчувається доброзичливість та сприятливий клімат для навчання. Якщо виникли якісь питання при опрацюванні матеріалу, можна завжди звернутися до професора. Для цього слід написавши на його/її електронну пошту листа, яку можна знайти на сайті університету. 

Наскільки інтернаціональний склад? Загалом в TU Dresden навчається приблизно 31,500 студентів із 125 країн, також є багато програм за обміном. Якщо говорити про медичний факультет, то з свого досвіду можу сказати приблизно 15% іноземних викладачів та стільки ж іноземних студентів на групу.

Як Ви формуєте собі навчальний план? Перед початком семестру медики отримують вже готовий план навчання, але на предмет за вибором та додаткові курси треба реєструватись індивідуально.

Чи багато предметів в розкладі і наскільки вони цікаві/сучасні/актуальні? Навчання поділено на два розділи: Vorklinik та Klinik, кожен з яких завершується іспитом. Перший розділ триває 4 семестри, в нього входять такі предмети як хімія, біологія, медична термінологія, анатомія, фізика. Хоча дана частина здається чисто теоретичною, проте починаючи з першого ж семестру, студенти мають можливість самостійно проводити багато дослідів під час різноманітних  практик, які допомагають краще засвоїти матеріал.

Предмети цікаві, під час лекцій та семінарів викладачі намагаються використовувати  найсучасніші дані з попередній досліджень. Нещодавно наприклад була також опублікована лекція на сайті університету на рахунок вакцинації від коронавірусу.  Також є можливість вибрати предмет за бажанням, це може бути наприклад медицина та право, мистецтво збору анамнезу, молекулярна генетика і т.д. Підсумовуючи, хочу зазначити, що начальний план є збалансованим та не перевантажує студентів.

Розкажіть про інфраструктуру вузу. Які там умови для навчання та самостійної підготовки? У студентів є безкоштовний доступ до великої кількості електронних платформ та бібліотеки. Є центральна бібліотека (SLUB) та менші бібліотеки окремих факультетів. Медична бібліотека знаходиться безпосередньо в будівлі деканату, що є великою перевагою, щоб не витрачати багато часу на дорогу.

Скільки дається спроб на перездачу? Загалом три спроби, ще є четверта, вона додаткова і складається усно.

Проживання. Дозвілля. Поради

Розкажіть, як проходить ваш типовий день? Прокидаюся в 6:30-7:00, в залежності від навчального плану (деякі заняття можуть починатися о 07:35). З пів восьмої до п‘ятої вечора йдуть заняття, з дванадцятої до першої обідня перерва. Після занять я читаю додаткову літературу та опрацьовую те, що проходили протягом дня. Далі проводжу свій вільний час по можливості на свіжому повітрі з друзями, займаюся спортом.

Чи важко вчитися на іноземній мові? Чи зрозуміло викладають предмети? Обов‘язковою умовою для вступу є підтвердження володіння німецькою мовою на достатньо високому рівні. Тому для тих, хто склав мовний іспит С1 і вище, навчання німецькою мовою не повинно складати труднощів.

Як умови життя в місті? Місто зачаровує з першого ж візиту, погодні умови не сильно відрізняються від наших широт, інфраструктура гарно розвинута, до всього легко можна добиратись пішки, доречі одною з переваг, яка була зазначена вище, для студентів даного університету є безкоштовний проїзд (тобто студентський в комплекті з вашим паспортом є проїзним документом).

Як шукали житло? Я отримала кімнату в гуртожитку за допомогою Studentenwerk Dresden, проте не одразу, треба було зачекати, тому бажано подавати заявку за декілька місяців до переїзду.

Що б Ви порадили майбутнім студентам, хто хоче вчити Медицину в ТУ Дрезден? Раджу займатися вступом завчасно, гарно продумавши всі кроки наперед, відвідувати курси німецької мови, починаючи з середньої школи, щоб відчувати себе впевнено, перевіряти постійно актуальну інформацію щодо вступу. Володіти додатково англійською мовою, оскільки багато інформації надається саме з джерел на англійській мові, ніколи не соромитися задавати питання, якщо щось не зрозуміло або просити про допомогу. Якщо ви не впевнені чи хочете жити та навчатися в Німеччині гарною альтернативою буде Studienkolleg, там можна зрозуміти, як працює вивчення предметів іноземною мовою.

Ваша заявка на обратный звонок принята.

Замовити дзвінок

Ваше ім'я *

Ваш номер телефону з месенджером *

Дата та час