review78-medizin
Опубліковано 12.04.2021

Вчити медицину в Лейпцигу

Університет Лейпцигу має медичний факультет, який щорічно набирає близько 300 майбутніх лікарів. Навчання триває 6 років або 12 семестрів: 4 “передклінічних”, 6 “клінічних” і практичний рік. Між цими розділами студенти складають державні іспити, які є не тільки показниками знань, а й обов’язкові для переведення на новий рівень.

Перший рік студенти вивчають предмети, які не тільки освіжають, але і додають нових знань до шкільної програми: фізика, хімія, біологія. Не можна не згадати анатомію, гістологію і латинь. По кожному предмету щотижня проходять семінари та практики. Також факультет має близько 150 новітніх мікроскопів, де студенти вивчають клітини організму до 40-кратного збільшення. Якщо запитати студентів, що найбільше запам’яталося – більшість відповість курс препарування на 2-му семестрі. Це дійсно є головною відмінністю і перевагою німецького університету від українського. Адже, не дивлячись на те, що на 10 студентів виділяють всього один труп – у кожного є можливість закріпити пройдений на анатомії матеріал своїми руками. За ступенем препарування трупа, на ньому ж й проводяться 5 усних іспитів: спина, нижні кінцівки, внутрішні органи живота і грудної клітки, руки + шия і заключно – голова разом з 12 черепно-мозковими нервами.

Другий рік присвячений фізіології і біохімії. На практиці можна відчути себе справжнім вченим в лабораторії. Нейроанатомія дозволяє хоч трохи зрозуміти будову і функції самого недослідженого органу. А психологія відкриває людську сторону цього.

Після ми можемо довести, що кожен з нас готовий надіти білий халат і перейти до вивчення “справжньою медицини”. Студенти у всій Німеччині 2 дні поспіль здають перший державний іспит – Physikum. 160 питань на кожен з двох днів. Потім йде усний іспит із 3-х великих предметів: анатомія, фізіологія, біохімія. І тільки тоді, отримавши сертифікат, починаються клінічні семестри.

5-тий семестр в Лейпцигу є “перехідним” – ми вивчаємо статистику (2-тижневий блоковий семінар), історію медицини, гістопатології, патологію і лабораторну діагностику. Нас вчать по аналізах припускати і під мікроскопом визначати хворобу. Під кінець семестру ми проходимо курс обстеження пацієнта, після якого стає нарешті зрозуміло, як «звучить печінка» в стетоскопі, як можна «помацати звучання легень» і нарешті можна посвітити ліхтариком в очі.

6-ий семестр, за чутками, має стати самим легким – потрібно лише вивчити фармакологію і мікробіологію.

Після початку пандемії, довелося перейти на дигітальноме дистанційне навчання. Але викладачі і професори роблять все можливе, щоб донести матеріал до нас. Вони і справді намагаються: лекції завантажують як відео, так і в ПДФ форматі додатково, практики також знімаються на відео і доповнюються інтерактивними питаннями до них. За можливості заняття проводяться маленькими групами наживо. Від університету кожен студент отримує по FFP2-масці на кожен тиждень навчання. Всі іспити також перейшли в формат онлайн. На щастя, деканат дозволив нове правило, за яким завалений іспит не зараховується і у студента залишається додаткова спроба здати тест.

Читати всі відгуки

Ваша заявка на обратный звонок принята.

Замовити дзвінок

Ваше ім'я *

Ваш номер телефону *

Дата та час