review85-HTW_Berlin
Опубліковано 21.06.2021

HTW Берлін

Назвіться і скажіть, що Ви вчите і де?

Мене звуть Ілля Вікторов мені 20 років, в 19 я почав навчатись в Берліні в Вищій школі економіки і техніки (HTW Berlin). Я вивчаю інформатичну інженерію (Informatikingenieur) і вже перейшов на третій семестр.

Що Ви можете сказати про свій університет, як студент: плюси, мінуси?

На жаль, мій вступ співпав із розпалом епідемії коронавірусу, тому два семестри, які я закінчив, пройшли онлайн. Але це не завадило мені відзначити той факт, що в навчальному закладі, де я вчуся, все злагоджено. Керівництво Вищої берлінської школи економіки і техніки, навіть в такий нелегкий для всіх час зуміло швидко адаптуватися під ситуацію в світі і надати учням комфортну та кваліфіковану освіту. Хоча всі лекції і практичні були онлайн, але викладачі приділяли належну увагу кожному учневі, а також сумлінно пояснювали і вчили своєму предмету.

Наскільки інтернаціональний склад?

У моєму навчальному закладі дуже інтернаціональний склад не тільки студентів, а й викладачів. Більша частина моєї групи, звичайно ж німці, але так само багато студентів із інших європейських країн. Присутні так само і українці або ж студенти з країн СНД. Педагогічних склад так само різноманітний, починаючи від практикантів з Америки або Азії, закінчуючи німецькими професорами.

Як Ви формуєте собі навчальний план?

Навчальний план формується дуже легко, так як у нас є сайт, який так і називається «Навчальний план» (Studentenplan). Там вказані всі необхідні дати (канікул, іспитів, реєстрації на предмети тощо), так само там переглянути список запланованих занять, що дуже полегшує структуризацію навчального процесу.

Чи багато предметів в розкладі і наскільки вони цікаві / сучасні / актуальні?

В середньому в семестрі 6 предметів, з кожного предмету є лекції та практичні заняття. Матеріал викладається доступно і цікаво, я знаходжу інформацію досить актуальною.

Скільки дається спроб на перездачу?

На перездачу дається три спроби, на щастя я здавав все з першої, сподіваюся так і буде продовжуватися. Але зараз у зв’язку з тим, що багато студентів зіткнулися з труднощами через пандемію і онлайн навчання, правило «Трьох спроб» скасували і іспит можна перездавати необмежену кількість разів.

Як умови життя в місті?

Можу відзначити, що Берлін дуже різноманітний, в ньому можна знайти і побачити все на будь-який смак і інтерес. Особисто мені це місто неймовірно подобається і я відчуваю себе в ньому комфортно. Так само неможливо не підкреслити, що Берлін дуже зручне місто, з точки зору інфраструктури. Грамотно розроблена система громадського транспорту дозволяє швидко і комфортно дістатися в будь-яку точку міста. А велика кількість всіляких магазинів надає великий вибір будь-яких товарів для кожного.

Як шукали житло?

У пошуку житла мені допоміг мій друг, який вже жив в Берліні до моменту мого переїзду. Завдяки йому я зміг отримати кімнату в хорошому гуртожитку в центрі міста.

Що б Ви порадили майбутнім студентам?

Йти до своїх цілей і мрій і не зупинятись, як би не було складно, все вийде!

Ваша заявка на обратный звонок принята.

Замовити дзвінок

Ваше ім'я *

Ваш номер телефону з месенджером *

Дата та час