Німецька страховка для студентів

Оновлено: 21.07.2023
insurance

Для зарахування в усі університети Німеччини, студент повинен надати німецьку державну медичну страховку (gesetzliche Krankenversicherug).

Студент німецького ВНЗ може вибрати між державною німецькою страховкою та приватною (private Krankenversicherung). Якщо вибирати приватну німецьку страховку, тоді потрібно у них просити підтвердження про звільнення від обов’язкового державного страхування. Але, ми наполегливо рекомендуємо оформляти саме державну страховку, так як, оформивши приватну, Ви вже не зможете повернутися до державної, протягом усього навчання.

Приватні страхові компанії пропонують більш широкий спектр послуг, але варто врахувати той факт, що щомісячна плата в приватні страхові компанії значно вище і може перевищувати декілько сотень євро на місяць. Точна вартість приватної страховки буде залежати від, обраного студентом, переліку послуг, і що важливо-від стану здоров’я.

 • Ціна

  Незалежно від німецької страхової компанії, яка пропонує державне страхування для студентів, вартість врегульована державними органами і є однаковою (плюс/мінус кілька євро, в залежності від страхової компанії), а саме, близько 108 євро на місяць (станом на 2021р.) Без цієї страховки, студента не допустять до навчання і не продовжать візу.

 • Як оплатити страховку

  Неважливо, Ви вже заїхали до Німеччини або ще ні, гроші потрібно переказувати або вони будуть зніматися (якщо Ви вже дали дозвіл на зняття SEPA Lastschriftmandat) за той місяць, з якого починає діяти страховка.

  На зимовий семестр, зазвичай –  з 1 жовтня, на літній семестр – з 1 квітня.

  Зазвичай, гроші за певний місяць повинні потрапити до страхової компанії до 15-го числа наступного місяця. Наприклад, якщо страховка починає діяти з 1 жовтня, то оплата має потрапити до страхової компанії, не пізніше 15 листопада.

  SEPA формуляр приходить поштою, вже після оформлення страховки.

  Щоб страхова компанія могла знімати гроші по SEPA, в якому студент вказує IBAN німецького рахунку, німецький рахунок потрібно активувати.

  Якщо Ви ще не дали дозволу на зняття грошей (SEPA) або рахунок ще не активовано, Ви все одно повинні подбати про своєчасний переказ грошей за страховку. Ви можете надіслати email в страхову компанію і домовитися щодо оплати. Як альтернативний варіант дозволу про зняття грошей (SEPA), Ви можете переказувати гроші щомісяця або ж за певний період зі свого рахунку на батьківщині або німецького банку. Щодо цього можна і потрібно домовлятися зі страховою компанією.

 • Покриття

  Після оформлення страхування, студент отримує медичну картку, яку потрібно показувати на прийомі у лікаря. Прийом у лікаря для студентів безкоштовний, (виняток – приватні лікарі). Також, страховка компенсує вартість необхідних медичних препаратів.

  Обов’язкове медичне державне страхування охоплює найнеобхідніші медичні послуги.

  За статистикою, більшість студентів має державну медичну страховку. Адже Німеччина – це країна, з високим ступенем соціального захисту, а медична система Німеччини є однією з найкращих у світі. Тому, Ви можете сміливо оформлювати саме державне медичне страхування, з упевненістю щодо високої якості медичних слуг.

 • Хто звільнений

  Від обов’язкового медичного страхування звільнені:

  • студенти мовних курсів
  • студенти від 30 років

  Ці студенти оформлюють приватну страховку.

 • Як обрати страхову компанію?

  У Німеччині існує перелік страхових компаній, які пропонують свої послуги для студентів, і наші студенти оформляли собі студентську страховку, в кожній із них.

  З огляду на наш досвід і численні позитивні відгуки наших студентів, ми наполегливо рекомендуємо оформлювати німецьку медичну страховку для студентів, в страховій компанії Barmer. Тому що, саме Barmer дуже швидко надає всі необхідні документи для зарахування, і реагує на всі запити в найкоротші терміни. А перелік послуг і вартість практично однакові у всіх державних медичних страхових компаніях.

   

insurance

Освітня агенція Startstudy допоможе оформити німецьку страховку, навіть якщо ви ще на батьківщині.

Замовити

Або, Ви можете оформити страховку самостійно.

Для цього потрібно завантажити формуляр та заповнити його за наданим зразком

Ви можете заповнити формуляр (як правило, тільки першу сторінку) і відправити його на Email, що вказаний у формулярі страхової компанії, разом із запрошенням, фотографією на паспорт і копією першої сторінки закордонного паспорту. За день-два, Ви отримаєте всі необхідні документи для зарахування в університет, в електронному вигляді.

Це дуже зручно, тому що, оформивши німецьке медичне державне страхування перед виїздом до Німеччини, Вам не потрібно буде шукати офіс страхової компанії, приїхавши в незнайомий німецьке місто і чекати, поки страховка буде готова. Всі підтвердження, необхідні для зарахування, навчання і візи Вам будуть вислані в найкоротші терміни на вашу електронну адресу.

Die Welt

Зображення 2 з 5

 

 

Рейтинги

За оцінками багатьох експертів та відповідно до отриманих нагород, BARMER – одна з кращих страхових компаній Німеччини.

На думку журналу FOCUS-MONEY, що порівнює переваги медичних страхових компаній, то починаючи з 2011 року, BARMER входить до «5 кращих медичних страхових компаній».

Крім того, компанія дуже популярна серед німецьких лікарів. А на підставі опитування 14100 лікарів і стоматологів, страхова компанія BARMER отримала звання «Рекомендовано лікарями». Тому, BARMER – це одна з страхових компаній, яку лікарі рекомендують, виходячи зі свого досвіду і обсягу послуг, що надаються.

Також, BARMER була оцінена у рейтингу FOCUS-MONEY, як одна з кращих страхових компаній для студентів. Для цього Німецький інститут фінансових послуг проаналізував дані 48 медичних страховок.

Поділитись в Facebook Поділитись в Telegram
Ваша заявка на обратный звонок принята.

Замовити дзвінок

Ваше ім'я *

Ваш номер телефону з месенджером *

Дата та час