Відгук Тестдаф у Полтаві
Відгук нашої студентки Анни про іспит Тестдаф у Полтаві під час пандемії
Місце проведення. Іспит проводився в Полтавському державному аграрному університеті за адресою: 36000, вулиця Сковороди, 1/3, Полтава, Місцем зустрічі був мовний центр, корпус 4, кабінет 460.
Всі частини читання, аудіювання, письмо та говоріння проходять в одній аудиторії.
Організація іспиту. Слід зазначити, що ніяких вказівних знаків, які б допомагали зорієнтуватися щодо проведення іспиту, надано не було. Кількість учасників була малою, приблизно 11 чоловік, тож реєстрація пройшла швидко. В аудиторію учасники зайшли приблизно о 9:45, а близько 10:10 вже почався іспит. Обов’язково, при собі потрібно мати паспорт, за яким проводилася реєстрація (український чи закордонний), а також роздрукувати Bescheinigung (в особистому кабінеті TestDaF-Institut або ж з електронної пошти).
Аудиторія була невеликою, але всім вистачило місця, адже і учасників було небагато. Через малу кількість людей на іспиті атмосфера була спокійною, в кабінеті було досить тихо, що особливо допомагало на частині говоріння.
Учасники сидять один від одного на невеликій відстані, на кожному робочому місці прикріплений номер (Teilnehmernummer), він повинен збігатися з номером на Bescheinigung, на бланках відповідей і на робочих зошитах. Кожне місце закріплено за 1 учасником на період всього іспиту. Всі речі залишаються на стільцях в кінці аудиторії, з собою можна взяти ручку, воду. Телефони і все гаджети здаються перед початком іспиту, забрати їх можна тільки після здачі всіх частин. Час для виконання завдань контролює викладач, каже, скільки залишилося до кінця.
Між кожною частиною є невелика перерва, приблизно 10-15 хв. Викладач не супроводжував учасників у вбиральню або на вулицю. Учасники спокійно могли виходити за межі аудиторії без нагляду. Без нагляду залишалися й учасники, які знаходилися в кабінеті. Але користуватися додатковими матеріалами не можна, як і під час іспиту, так і на перервах. На поверх нижче від кабінету, де проводився іспит, знаходилася маленька крамничка, де можна було купити пляшечку води або якійсь перекус. Поряд, також, розташовувався автомат з кавовими напоями.
Для усної частини всіх учасників розділяють для зручності на дві групи, приблизно по 5 осіб у кожній. Доки перша група здає усну частину, друга група чекає на свою чергу приблизно 40 хвилин. Через те, що в кабінеті лише 5 осіб та між ними зберігається дистанція, учасники не заважають один одному та не відволікаються підчас іспиту. Отже, на говорінні досить тихо в аудиторії.
У кабінеті є викладач, який допомагає, якщо прилад несправний. До нього можна відразу ж звернутись. Аудіо запис вмикається викладачем почергово для кожного учасника окремо. В кінці викладач перевіряє наявність запису говоріння. Після здачі всіх частин можна забрати мобільний телефон/гаджети та бути вільним.
Складність завдань. В цілому, завдання за складністю не відрізнялися від тренувальних.
Загальні враження. Загалом, іспит пройшов швидко та спокійно. Якість аудіо записів теж була хорошою. Викладачка була дуже ввічливою та привітною. Коли одна з учасниць запізнювалася після перерви на наступний модуль, викладачка зачекала її.