Навчання в Німеччині, Австрії

Оновлено: 20.02.2020
study

Якісна вища освіта – це запорука успішної кар’єри і самореалізації. Саме тому, так важливо зробити вибір навчального закладу.

Університети Німеччини та Австрії не тільки одні з найкращих у світі, а й пропонують практично безкоштовні програми навчання або ж за цінами, які набагато нижче, ніж у країнах СНД. Величезна перевага німецьких і австрійських університетів полягає в тому, що студент має право формувати собі навчальний план самостійно. Важливо, що багато викладачів ведуть активну наукову діяльність, серед них є навіть нобелівські лауреати.

Закономірно, що випускники з дипломами німецьких і австрійських університетів, високо цінуються у всьому світі і мають великі шанси, не тільки знайти хорошу роботу відразу після закінчення німецького або австрійського університету, а й реалізуватись професійно. І так як вибір університетів Німеччини та Австрії великий, можна легко заплутатися в прийнятті рішення, куди і як вступати, освітня агенція Startstudy допоможе Вам підібрати відповідні університети в Німеччині і в Австрії, і допоможе Вам зі вступом. Як вступити до Німеччини  Як вступити до Австрії

Що потрібно знати, про навчання в Німеччині і Австрії?

 

Стипендії. Безкоштовна освіта за кордоном – це мрія для багатьох студентів. Вартість навчання відіграє важливу роль при ухваленні рішення про навчання за кордоном. Насправді, в Німеччині та Австрії існує досить велика кількість організацій, які надають фінансову допомогу, в тому числі і студентам з СНД, але які, на жаль маловідомі в Україні, Росії, Білорусі та Казахстані. Більшість стипендій розрахована на програму для магістрів, але є також і для бакалаврів.

Подавати заяву на стипендію Ви можете, навчаючись вже на першому семестрі в німецькому або австрійському вузі.

 • Навчання в Німеччині, що потрібно знати?

  Фінансове забезпечення для відкриття німецької національної візи. Для відкриття студентської візи Вам необхідно надати фінансове забезпечення на період навчання. Це можна зробити, якщо показати 10236 євро на блокованому рахунку в Deutsche Bank або в Fintiba, із розрахунку на 1 рік.

  Реєстрація за місцем проживання в Німеччині. Студентам необхідно протягом 7 днів зареєструватися за місцем проживання, з моменту переїзду у постійне житло.

  Робота в Німеччині – одна із переваг освіти в Німеччині – це можливість підробляти під час навчання. Студенти, що проходять навчання в Німеччині, мають право працювати 120 повних або 240 неповних днів на рік. В середньому, можна заробляти близько 10 євро на годину. В Університетах існують спеціальні організації, які допомагають у пошуках роботи (Studentenwerk). Можливості для підробітку, для іноземних студентів на навчанні в Німеччині, дійсно різноманітні: Ви можете працювати в університеті, університетських організаціях, допомагати викладачам, працювати на виставках, нянею, офіціантом або навіть вигулювати собак. Багато студентів, таким чином, фінансують своє навчання і перебування в країні, для них навчання в Німеччині стає набагато доступніше.

  Вартість харчування в Німеччині – всі студенти мають можливість дешево і дуже смачно харчуватися в спеціальних студентських їдальнях, що мають назву  “Mensa”. Як правило, в університеті є кілька таких ресторанів. Вибір страв дійсно великий і кожен день інакший. В середньому, обід коштує від 4 до 6 євро. Пропонується, як м’ясна, так і вегетаріанська кухня. Така дешева ціна обумовлена ​​тим, що всі їдальні та кафетерії додатково фінансуються державою Німеччини.

  Медичне страхування в Німеччині – кожен студент німецького ВНЗ повинен мати медичну страховку. Вартість державної страховки становить близько 80-90 євро на місяць до 30 років! і гарантує Вам медичну допомогу, лікування та консультації абсолютно безкоштовно в будь-який момент. Після 30 років внески збільшуються (станом на 2019 рік). Із переліком медичних страхових компаній, з радістю Вас можуть ознайомити менеджери освітньої агенції Startstudy.

  Що робити після закінчення німецького університету. Після закінчення навчання в Німеччині Ви маєте 1,5 року на пошуки роботи. Якщо за цей час Ви знаходите роботу – тоді Ви отримуєте робочу візу. Слід зазначити, що на сьогодні Німеччина, як і багато інших західних країн, дуже зацікавлена ​​в іноземних студентах і висококваліфікованих фахівцях з усього світу, в тому числі з України, Росії, Білорусі та Казахстану. Особливо великим попитом користуються випускники таких спеціальностей як: інформатика, електротехніка, машинобудування, інженерія. Як правило, більшість випускників, які успішно! закінчили німецькі вищі навчальні заклади, легко знаходять роботу в провідних компаніях і установах Німеччини, Австрії та Європи. Під час навчання в Німеччині, Ви також маєте пройти практику. Це можуть бути: біржа, парламент, економічна компанія або брендовий фірма одягу, і Ви можете заробляти до 800 євро на місяць і це тільки за практику!

 • Навчання в Австрії, що потрібно знати?

  Фінансове забезпечення для відкриття візи до Австрії (станом на 2019). Для відкриття австрійської студентської візи студентам необхідно надати підтвердження про наявність 502,24 євро на місяць, якщо претендентові ще немає 24-х років і 909,42 євро на місяць після 24-х років. Крім того, якщо вартість оренди кімнати в гуртожитку або апартаментів перевищує 278,72 євро на місяць, то сума, яку потрібно показати посольству, збільшується на різницю.

  Реєстрація за місцем проживання в Австрії. Після прибуття до Австрії, Вам необхідно протягом 3-х днів зареєструвати своє місце проживання в Meldeamt.

  Робота в Австрії. Під час навчання в Австрії, іноземні студенти мають право підробляти. Для цього, потрібно отримати дозвіл на роботу від Arbeitsmarktservise (AMS), що завдяки введенню «червоно-біло-червоною карти» з 2011 року, легко зробити. Цей дозвіл дає право працювати до 10 годин на тиждень тим студентам, які навчаються на бакалавра, а під час навчання на магістра можна працювати до 20 годин на тиждень. Під час канікул, можна отримати дозвіл на роботу в канікулярний період, що триває цілий робочий день. В середньому, за годину роботи Вам будуть платити близько 10 євро.

  Медичне страхування в Австрії. Студенти з країн СНД, які проходять навчання в Австрії, повинні мати медичне страхування. Вартість австрійської медичної страховки становить приблизно 55 євро на місяць (станом на 2017 рік). Ознайомити переліком страхових компаній і визначитися з вибором, допоможуть менеджери освітньої агенції Startstudy.

  Що робити після закінчення університету Австрії. Так як Австрія зацікавлена ​​в висококваліфікованих фахівцях і випускниках австрійських ВНЗ, з 2011 року була введена так звана «червоно-біло-червона картка», яка спрощує деякі умови для іноземних студентів. Після закінчення університету, іноземним студентам в Австрії, які отримали ступінь Магістра або “Диплом” надається півроку на пошуки роботи. Коли студенти знаходять роботу, відповідну їх кваліфікації, із заробітною платнею не менше 2490 євро на місяць (за станом на 2017 рік), а також, якщо їм немає 30 років, вони можуть подати заяву на отримання «червоно-біло-червоною карти» – посвідки на проживання. Потрібно відзначити, що більшість студентів, знаходять собі робоче місце, без особливих труднощів.

Поділитись в Facebook Поділитись в Telegram
Ваша заявка на обратный звонок принята.

Замовити дзвінок

Ваше ім'я *

Ваш номер телефону *

Дата та час