Навчання в Німеччині англійською мовою

Оновлено: 29.09.2023
education

Здобути освіту в университеті Німеччини, можна не знаючи німецької мови. Сьогодні, навчання в Німеччині англійською можливо більш ніж на 900 спеціальностях. Кількість цих спеціальностей, з кожним роком неухильно зростає, адже ще в 2009 їх налічувалось не більше 500. Розширюється спектр напрямків, на які можуть подати документи закордонні громадяни: міжнародні відносини, інженерна справа, зарубіжна філологія, біоінформаційні технології, а також машинобудування і ряд інших напрямків. Найбільш пріоритетними спеціальностями є: менеджмент, інженерні науки, природничі науки і економіка.

Хочу навчатись
 • Німецька освіта англійською мовою, як бонус в резюме

  Тепер, щоб отримати диплом англійською, абсолютно не має потреби подавати документи, виключно, в Британські вузи. Ще в кінці 2000-х років, перший німецький університет, що розташований в Магдебурзі, в своєму навчальному плані, відвів місце для економічних спеціальностей, які повністю викладали англійською. Доступна була така можливість не тільки бакалаврам, але й магістрам.

  Як говорили тоді координатори міжнародних програм цього університету, таку можливість вони надали студентам, в першу чергу, для того, щоб зняти мовні бар’єри. Адже саме їх, доводиться долати багатьом іноземним студентам, які з численних ВНЗ, вибрали саме цей. Такий підхід дозволяє значно поліпшити шанси випускника вищого навчального закладу Німеччини влаштуватися на роботу в міжнародну компанію, головні офіси якої можуть перебувати в будь-якому куточку світу. В наш час, вибираючи навчання в Німеччині англійською, ти отримуєш плюс у своє резюме.

  До сьогодні, навчання в даному вузі є безкоштовним, а більше половини учнів тут – це студенти з інших країн, в тому числі з України. Вітчизняні студенти, здебільшого, орієнтовані на отримання магістерської освіти. Це пояснюється тим, що першу вищу освіту багато наших співвітчизників отримують ще на батьківщині.

 • Вивчення інженерної справи без знання німецької

  Англійська мова в німецьких ВНЗ є все більш поширеним явищем, особливо, якщо мова йде про технічні спеціальності. Звичайно, мати хоча б базові поняття про мову тієї країни, в якій ти навчаєшся, просто необхідно. Це, як мінімум, спосіб комунікації між студентами, а також німецький стане в нагоді при спілкуванні з тутешнім населенням, наприклад, в магазинах або на майбутній роботі.

  Як запевняє директор відділу з роботи з іноземними студентами в університеті Карлсруе – спеціальності, яким вони навчають, розраховані для студентів із будь-якої точки світу.

  У багатьох інженерних школах, іноземним студентам можна отримати англомовний престижний диплом з машинобудівних спеціальностей. Лекції та семінари проводять для них виключно англійською мовою, вони, як і інші студенти, проходять практику, працюють в лабораторіях при університеті, а також, в майбутньому, можуть влаштуватися на роботу в провідні німецькі компанії, такі як BASF, Siemens або Bosch. Поїхати на англомовне навчання до Німеччини можна, як мінімум, через відмінні можливості стажування, що дасть незамінний досвід.

  Немає ніяких перешкод у абітурієнтів для вступу до Німеччини і на магістерські спеціальності, які будуть викладатись англійською мовою. Здебільшого, перевага надається також технічним спеціальностям, наприклад, машинобудуванню, а також менеджменту. У багатьох бізнес школах, студенти які вже мають освіту, можуть підвищити свою кваліфікацію, щоб отримати можливість займати керівні посади в компаніях будь-яких масштабів.

 • У яких ВНЗ можна отримати німецьке освіту англійською

  Навчання студентів на англійській мові є в багатьох вищих навчальних закладах цієї країни. Таке правило поширюється, навіть, на найвідоміші і шановані в світі ВНЗ Берліна, Кельна, Мюнхена, Бремена, Бонна, Ерланген-Нюрнберга, Франкфурта-на-Одері тощо. Освіту англійською можна отримати і в багатьох приватних закладах, наприклад, в бізнес школах.

  Для абітурієнтів, які бажають здобути освіту англійською мовою, вимоги висуваються практично такі ж, як і для всіх інших студентів. Основним правилом при вступі, крім подачі цілого ряду документів, є здача мовного іспиту, але в даному випадку, підтверджувати необхідно буде рівень володіння не німецькою мовою, а англійською. Здавати тест необхідно за міжнародними стандартами. Для тих студентів, які отримують німецькеу освіту англійською, часто можливо провести семестр обміну за кордоном. Співробітники таких ВНЗ рекомендують розраховувати на те, що студент відвідає іншу країну на декілька місяців. Але він також повинен бути готовий до витрат, пов’язаних із таким навчанням.

 • Як відбувається вступ на навчання в Німеччині англійською

  Як відомо, для того, щоб подати документи на навчання в Німеччині, необхідно скласти мовний іспит, TestDaF. Сьогодні є можливість скласти іспит в будь-якому куточку світу, включно з Україною, а точніше, в певних акредитованих центрах, що розташовані в нашій країні. Однак, тим абітурієнтам, які обрали для вступу англомовні спеціальності, підтверджувати достатній рівень володіння німецькою мовою не треба. Однак, доведеться здати аналогічний, за своєю структурою і складністю, мовний іспит на предмет знання англійської IELTS або TOEFL.

  Існує один з сертифікатів, що визнається всіма вищими навчальними закладами Німеччини, це TOEFL. Також, в якості документа, що підтверджує знання англійської мови, підійде диплом про успішну здачу іспиту, який розроблявся Кембриджським університетом, як самостійно, так і у співпраці з іншими ВНЗ.

  Деякі з ВНЗ Німеччини також візьмуть інші сертифікати, наприклад, TOEIC або BEC 3. Але певні мовні сертифікати мають обмежений термін дії. Тому, після декількох років, керівництво університету має право відправити студента на повторну здачу іспиту, щоб той підтвердив свою мовну компетенцію. Версія мовного диплома, що подається під час вступу до ВНЗ Німеччини, повинна завжди бути актуальною.

  Варто відзначити, що подавати документи на навчання в німецькому ВНЗ можна лише після закінчення школи або ж року навчання в університеті своєї країни.

  Також, майбутньому студентові необхідно визначитися, на яке, державне або ж приватне навчання він буде подавати свої документи. У багатьох державних ВНЗ, навчання англійською мовою відбувається не весь час, а лише кілька перших курсів. Однак, фінансова сторона навчання, найчастіше, відіграє вирішальну роль у виборі ВНЗ, адже вчитися в приватному закладі – це дуже дороге задоволення, в той час, як навчання в державному університеті є безкоштовним. До того ж, вивчення німецької мови знадобиться все одно, якщо студент в майбутньому бажає отримати громадянство Німеччини і залишитися тут працювати.

Поділитись в Facebook Поділитись в Telegram
Ваша заявка на обратный звонок принята.

Замовити дзвінок

Ваше ім'я *

Ваш номер телефону з месенджером *

Дата та час