Освіта в Німеччині для українців: переваги, особливості, умови вступу

Оновлено: 19.12.2021
obrazovanie_v_germanii_Startstudy

Довгий час європейська освіта була недоступною для наших співгромадян, які мріють здобути престижну професію з гарантією успішного працевлаштування. Сьогодні ситуація змінилася, і всі охочі можуть легко виїхати до однієї із західних країн для навчання у місцевому виші. Особливо якщо вони матимуть підтримку професійної освітньої агенції, фахівці якої нададуть консультативну та практичну допомогу з питань тимчасового виїзду та вступу. Подробиці про те, як здобути вищу освіту в Німеччині, — у цій консультації.

Високий рівень економічного розвитку в країні, на думку більшості експертів, є результатом грамотного підходу до організації навчання в німецьких інститутах та університетах. Навчальна програма тут відповідає віянням часу та вимогам ринку, що гарантує випускникам можливість влаштуватися на престижну роботу за фахом із гарною оплатою. Є й інші переваги, які змушують українців задуматися про те, щоб здобути освіту в Німеччині:

Хочу навчатись

Чим приваблює українців навчання в Німеччині

 • Варіативність навчального курсу, можливість самостійно визначати режим занять та вибирати предмети, в яких є особлива потреба
 • Підтримка випускників із можливістю для них у будь-який час звернутися до викладача за допомогою під час виконання перших доручених проектів
 • Прийнятна вартість, у рази більш доступна, ніж вища освіта у Північній Америці чи Великій Британії
 • Престиж німецького диплома, здобуття якого гарантує успішне працевлаштування у будь-якій країні Європейського співтовариства
 • Можливість подорожувати Європою та світом завдяки німецькій студентській візі
 • Широкий вибір актуальних та цікавих спеціальностей на будь-який смак та здібності абітурієнта
 • Відмінна практика німецької мови
 • Реальний шанс залишитися в країні, влаштувавшись на роботу одразу після закінчення курсу навчання

Як організований навчальний процес у Німеччині

 

Сьогодні в країні абітурієнтів з України готові прийняти понад чотириста навчальних закладів, які класифікуються таким чином:

 • Класичні навчальні заклади

  тобто університети, де акцент у навчанні робиться на теорії. Оптимальний вибір для майбутніх викладачів та шкільних вчителів, дослідників, наукових співробітників тощо. Можна вибрати будь-який напрямок та додатково відвідувати лекції та семінари, що мають особливе значення для конкретної спеціалізації.

 • Університети прикладних наук

  де перевага надається практичній діяльності студентів. Тут до їх основних обов’язків входить робота, ідеально наближена до умов праці на виробництві, в офісі, у сфері медицини, дизайну або бізнесу. Студенти проходять інтенсивний практичний курс, де за певних успіхів їм можуть запропонувати робочий контракт.

Залежно від форми власності розрізняють приватні та державні виші. Перші фінансуються за рахунок державного бюджету, і студенти тут сплачують лише семестровий внесок. Навчання ведеться німецькою та англійською, а слухачам курсу пропонується повна організація навчального процесу та побуту – проїзд, бібліотека, відвідування їдальні тощо. У приватних університетах за навчання у Німеччині для українців останнім доведеться викласти близько 6-7 тисяч євро за рік. Навчання ведеться різними мовами залежно від національної належності студентів, а в групах практикується індивідуальний підхід завдяки невеликій кількості слухачів.

Двоступінчаста система вищої освіти дозволяє претендентам закінчити:

 • Бакалаврат, вступити на який можна з першого курсу будь-якого університету або після прослуховування курсів довузівської підготовки. Навчання триває 3-3,5 роки.
 • Магістратуру, де викладання ведеться німецькою та англійською мовами. Обов’язковою умовою для іноземців є пред’явлення сертифікату знання мови. Курс навчання – 1,5-2 роки.

Сьогодні серед найбільш актуальних спеціальностей у німецьких вишах – IT-технології, медицина та фармакологія, будівництво та архітектура, право, видобувна галузь, фінанси та економіка. Студентам, які отримали диплом по одному з перерахованих напрямків та показали відмінний рівень знань, гарантовано престижну роботу та високий рівень доходу. А з огляду на те, що німецький диплом високо котирується в усьому світі, роботу можна шукати не лише в Німеччині, а й у Європі, а також і за її межами.

Великою перевагою для іноземних студентів є той факт, що після закінчення навчального закладу, їм дається 1.5 року на пошуки роботи за спеціальністю.

Как вступити в Німеччину абітуієнтам з України

Практичну допомогу при вступі до Німеччини до уваги всіх бажаючих пропонує наша освітня агенція. Завдяки значному практичному досвіду ми готові до роботи з абітурієнтами різного віку та рівня підготовки, гарантуючи кожному клієнту високі шанси на успішний виїзд та складання вступних іспитів. З кожним претендентом працює персональний фахівець, який розповість, як вступити до Німеччини, а також пояснить нюанси вступу до обраного вишу з урахуванням його внутрішньої політики. Результат такого підходу – можливість здійснити мрію про європейську освіту.

Залишились питання? Телефонуйте за вказаними телефонами, щоб дізнатися все про вступ до німецьких вузів у наступному навчальному році.

Поділитись в Facebook Поділитись в Telegram
Ваша заявка на обратный звонок принята.

Замовити дзвінок

Ваше ім'я *

Ваш номер телефону з месенджером *

Дата та час