Як вивчити німецьку з нуля

Оновлено: 12.02.2022
s-nulya-nemeckij

Щоб виїхати до Німеччини на навчання, або маючи робочу візу або візу нареченої, необхідно, надавати сертифікат, що підтвердить Ваші навички володіння німецькою мовою. У деяких випадках, необхідно мати хоча би базові знання німецької на рівні А1, і підтверджується їх іспитом Start Deutsch 1 (Goethe Zertifikat A1). Сертифікат про успішну здачу мовного іспиту є одним із обов’язкових документів для отриманні візи.

Всі рівні німецької мови

Як підготувать до іспиту Старт Дойч 1

Щоб вийти на початковий рівень німецької та успішно скласти мовний іспит, необхідно приділити увагу не тільки підготовці до нього, а й тренуванню своїх переживань та емоцій. Такий контроль допоможе в відповідальний момент впоратися з емоціями і не розгубитися у важку хвилину, що може спричинити зниження балів. Важливо пам’ятати про деякі правила, що часто просто не враховуються під час підготовки.

Курси німецької мови Startstudy допоможуть вивчити німецьку і скласти Goethe Zertifikat A1

Записатись
 • Лексика

  Початковий рівень німецького на іспиті, за лексикою, зазвичай відповідає наступним темам:

  • захоплення і сім’я
  • спілкування в магазині
  • проведення вільного часу
  • вибір одягу
  • уподобання в їжі тощо

  Буде добре, якщо вдасться по кожній з тем, вивчити і напрацювати хоча б невеликий список слів або ж основних і часто використовуваних виразів. Найбільше уваги приділити варто дієсловам і іменникам. Навіть не знаючи більшість прикметників, завжди можна за змістом зрозуміти, про що йде мова. Інша справа, якщо проблема виникне з розумінням дієслова, тоді зрозуміти буде важко. Вивчити німецьку мову для початківців буде набагато простіше, якщо тренувати її постійно. По дорозі на роботу можна слухати тексти в навушниках, дома можна слухати перед сном. Чим частіше вуха слухатимуть німецьку мову, тим легше буде впоратися з аудіюванням на іспиті.

 • Багатьох дуже лякає частина іспиту «Аудіювання»

  Німецька для початківців, здається дуже складним іспитом. Особливо, коли треба не тільки щось прочитати і зрозуміти, а й сприймати інформацію на слух. В першу чергу, важко через те, що учень не знає великої кількості слів. Однак, необхідно також тренувати і сам навик, здатність сприймати на слух те, що йому говорять. Зараз абсолютно не важко знайти в інтернеті аудіозаписи, рівень складності яких якраз дорівнює А1. Також, можна знайти собі співрозмовника німця. Звичайно, щоб добре розуміти мову, необхідно знати лексику. Тому, левову частку занять необхідно присвятити запам’ятовування виразів і слів, хоча б простого рівня.

 • Як впоратися з письмової частиною іспиту

  Як правило, труднощів з цим розділом не виникає, якщо учні достатньо часу приділили тренуванню написання. Існує певний набір кліше – це фрази, якими вітають і прощаються один з одним, а також ті фрази, які допоможуть зробити плавний перехід від одного речення до іншого. Письмовий німецький для початківців вивчити буде легше, якщо стійкі і часто використовувані вирази не тільки слухати, але й одразу ж їх записувати.

  Більше хвилювання на іспиті викликає усна частина. Важко передбачити, який саме співрозмовник попадеться. Ще більше невизначеностей виникає з картками, коли просто неможливо передбачити, на яку тему необхідно буде відповідати або ж задавати питання. Однак на ділі, поганий співрозмовник жодним чином не позначиться на оцінці вашого усного мовлення. Якщо співрозмовник сформулює питання неправильно, або незрозумілим чином, тоді допоможе екзаменатор, який попросить його це питання переформулювати. В іншому ж випадку, екзаменатор сам сформулює питальне речення, зрозуміти яке буде набагато простіше.

  Добре буде відробити найбільш поширені варіанти прохань і запитань. Також, потрібно добре орієнтуватися в структурі пропозицій, вміти правильно і чітко ставити питання або ж формулювати прохання. Щоденне тренування може виглядати наступним чином: потрібно озирнутися навколо, знайти цікавий предмет і сформулювати питання щодо нього, а потім прохання. У майбутньому, на самому іспиті, навіть сильне хвилювання не дозволить вам не скасти усну частину, адже прохання і питання будуть вилітати автоматично.

 • Як задавати питання за картками

  Кожна картка обов’язков містить слово і тему. Вчити німецьку для початківців по картках досить весело і легко, якщо старанно займатись, то на іспиті не виникне складнощів у формулюванні питання на будь-яку із вживанням даного слова. Існують деякі правила формулювання питань по картках:

  • Ставити запитання необхідно виключно за темою
  • Слово теми не обов’язково називати
  • Структура питання не повинна відповідати тій, що перед цим застосовував ваш співрозмовник
  • Формулювати питання необхідно швидко, адже час на підготовку не відводиться
  • Важливо не тільки успішно задати питання по картці, а й правильно відповісти на питання, яке матиме співрозмовник
 • Як не боятися на іспиті

  Відомо, що навіть маючи за плечима тривалий час підготовки, оволодіти собою в відповідальний момент буває, вкрай, нелегко. Існує кілька цікавих правил, що допоможуть якщо контролювати страх.

  Один з методів називають 7/11. Він полягає в тому, щоб рахуючи про себе, робити вдих на семи і видихати на одинадцяти. Такий підхід допоможе усунути напругу, з часом вона і зовсім зникне. Структурувати німецьку в голові перед самим іспитом, таким чином, буде дуже ефективно, особливо на усній частини. Адже саме на ній, у більшості учнів, хвилювання зашкалює. Це й не дивно, адже перебуваючи в маленькій аудиторії, мати навпроти себе кілька екзаменаторів.

  Не менш ефективний метод, для зняття напруги і хвилювання, має назву «муха на стіні». Необхідно уявити себе мухою, яка сидить на стелі і бачить все навколо зверхньо. Тобто, в даній ситуації муха не перебуває, вона перебуває над нею. Такий підхід дозволяє абстрагуватися від проблем, ніби вони тебе не стосуються.

  Існує велика кількість ефективних психологічних методів. Один з них допоможе заспокоїтися, якщо людина переживає щодо того, на яку оцінку вона складе іспит. Метод має назву «Переступити хвилю». Зміст полягає в поданні хвилюючої ситуації як моря, яке людина переступає буквально одним кроком. Гарну уяву можна доповнити, ступивши і по-справжньому, зробивши крок і уявивши, що було подолано ціле розбурхане море. Тепер ситуація позаду і можна розслабитися, чекаючи результати іспиту в повному спокої.

  З іншого боку, напевно, немає нічого поганого в тому, щоб переживати до, під час і навіть після іспиту. Це якась традиція і всі через це проходять. Те, що не виходить подолати, необхідно звернути на свою користь. Краще, ще раз перевірити те, що було написано, а за пару днів до здачі мовного іспиту краще заново все повторити і довчити нове, переглянути пару роликів, послухати пару уривків з аудіо підручників. Залишається тільки перевірити, чи були взяті документи і ручка. Якщо все на місці, значить ви готові!

Поділитись в Facebook Поділитись в Telegram
Ваша заявка на обратный звонок принята.

Замовити дзвінок

Ваше ім'я *

Ваш номер телефону з месенджером *

Дата та час