Як здобути вищу освіту в Німеччині

Оновлено: 02.09.2019

Багато вітчизняних студентів бажають навчатися в Німеччині. Вони хочуть вивчити німецьку мову, отримати можливість жити в розвиненій європейській країні, знайти цікаву роботу з гідною платнею, а згодом, і зовсім залишитися тут жити. Однак, якщо раніше про це можна було тільки мріяти, то сьогодні такі мрії більш ніж реальні! Для початку, необхідно отримати вищу освіту в Німеччині.

Раніше освіта в Німеччині для українців була практично недосяжною метою і вдавалося це дітям, або з дуже заможних сімей, або дуже розумним. Відомі на весь світ університети, мають дуже високі стандарти освіти. Вибір студента поміж спеціальностей необмежений, а відсутність вступних іспитів до ВНЗ – один з найбільш вагомих аргументів для будь-якого абітурієнта з України. А яка перед молодими людьми відкривається яскрава можливість відчути всю красу життя в самому центрі Європи, тим більше, що зараз вищу освіту в Німеччині доступна для кожного!

Однак, перед тим, як майбутній студент яскраво почне уявляти своє щасливе майбутнє, йому необхідно дізнатися більше інформації про безкоштовну освіту в Німеччині.

Як вступити до німецького ВНЗ із наявністю освіти в Україні

Розпочати навчання в німецькому навчальному закладі можна декількома способами. Якщо студент вже встиг провчитися пару років у ВНЗ своєї рідної країни, тоді отримати освіту за кордоном буде трохи простіше. Якщо спеціальність вибрати таку ж або їй аналогічну, то можна відразу починати безкоштовне навчання в Німеччині. Але, якщо студент бажає вибрати для вивчення нову спеціальність, тоді спочатку, йому потрібно буде закінчити ступінь бакалавра в Україні, а потім вибирати нову спеціальність із першого курсу.

Для того, щоб вступати до підготовчого коледжу для українців, починаючи з 2013 року це стало можливим відразу після закінчення школи.

Така особливість вступу до університету Німеччини, обумовлена ​​специфікою їх шкільної освіти. У німецькій школі навчання триває тринадцять років, при чому, останні роки такої школи за програмою дуже схожі з першими курсами навчання у ВНЗ України. Виходить, що типовий випускник школи в Європі має такі ж знання, як і наш студент першого курсу. Тому, щоб отримати вищу освіту в Німеччині, потрібно, або мати досвід навчання в університеті, або вступати після школи в підготовчий коледж, а потім в університет.

Наскільки важливий рівень володіння німецькою мовою під час вступу

Не важко здогадатися, що вищу освіту в Німеччині можна отримати, взагалі не володіючи німецькою мовою – це умова номер один. Для навчання в університеті цієї країни, рівень володіння мовою повинен бути С1. Навички можна показати, або написанням мовного іспиту, або надати відповідний сертифікат.

Високий рівень володіння німецькою мовою важливий, навіть якщо абітурієнт планує почати своє навчання в підготовчомуколеджі, рівень повинен відповідати стандарту В2.

Слід знати, що безкоштовну освіту в Німеччині, можна отримати не тільки на німецькій мові, а й англійською. Якщо говорити про державні установи, то в більшості, програми викладають рідною мовою, проте, деякі з них, викладаються і на інших мовах. Доступна також магістратура в Німеччині англійською мовою, але це стосується не всіх спеціальностей. До того ж, рівень володіння англійською мовою, повинен бути таким же високим, як і німецький. Це необхідно підтвердити складанням міжнародних мовних іспитів (Testdaf, DSH, IELTS, Toefl)

Вартість навчання в університетах Німеччини

Це питання для студентів з України, особливо цікаве. Багато хто, напевно, знає про отримання безкоштовної освіти в Німеччині. Це можливо, і часом навіть простіше, ніж здається на перший погляд. Але, невеликі витрати все одно будуть.

По частині фінансових справ, ВНЗ будуть стягувати «семестрові внески». Перед початком кожного нового семестру, вони будуть обов’язковими і підуть на оплату різних витрат адміністративної частини, на студентський союз та плату за проїзний на транспортні засоби. Вартість такого внеску в кожному університеті країни різна і може бути від 100 і трохи більше за 300 €.

Поділитись в Facebook Поділитись в Telegram
Ваша заявка на обратный звонок принята.

Замовити дзвінок

Ваше ім'я *

Ваш номер телефону з месенджером *

Дата та час