SK Hannover Startstudy
Опубликовано 25.09.2022

Подготовительный колледж Hannover, Kurs W

Софія, як проходила Ваша вступна кампанія у підготовчі коледжі восени 2021? (у скільки колегів здавали? Які колеги були найскладнішими? Які особливості у тому чи іншому коледжі? Чи був у Вас пріоритет?)

Надсилала документи в п’ять колегів на економічний курс (Halle, Leipzig, Hannover, Nordhausen, Heidelberg), в усі отримала запрошення на екзамен. Всюди, окрім Гановеру, потрібно було складати іспит з двох предметів — з математики та німецької мови. В Хале завдання з математики були легкими, але було досить мало часу на їх виконання. Німецька була не легка, так як часу так само не багато, але при цьому є завдання по Leseverstehen. В Гановері писала лише математику. Часу було достатньо і завдання не дуже складні. В колезі Ляйпцигу з німецької були лише C-Test, при цьому досить легкі. Але математика там складна: і часу замало, і складність завдань висока. В Нордхаузені екзамен проходив онлайн. Якщо з вами поруч не сидить хтось, і немає вчителя на зв’язку — шанс скласти екзамен — дуже низький. Завдань дали в три рази більше, ніж стояло в прикладі на сайті. В Хайдельберзі я так і не писала екзамен, так як він проходив в жовтні, а я на той час вже прийняла запрошення від колегу в Гановері. Але чула, що екзамен не з легких.

Яке у Вас враження про місто?

Гановер — ідеальне місто для переїзду. Це і не село чи якесь маленьке містечко, де нічого немає, і не місто-мільйонник, де немає тихого місця. Досить зелене місто, є гарні парки. В цілому, можна описати словом — затишний.

Яке враження про підготовчий коледж?

Враження гарне, система навчання на рівні. В кінці дає хорошу підготовку для університету чи хохшуле. Зараз я навчаюся на першому семестрі в Hannover Hochschule і потрапляється дуже багато вже знайомої інформації.

Яке враження про викладачів?

Вчителів, які були в мене — я запам’ятаю надовго. Є такі, хто любить поговорити про все, тільки не на потрібну тему, такі хто все детально пояснюють. Під час лекцій можуть лунати різні жарти і атмосфера в цілому — позитивна. Звичайно є і такі вчителі, яких треба просто прийняти і змиритися з їх дивною поведінкою. Але в цілому всі вчителі компетентні і допоможуть добре підготуватися до іспитів.

Як влаштовано навчання у підготовчому коледжі, порівняно з українською школою?

Хоч в колезі ходити на уроки — обов’язково (на відміну від універів), багато все рівно залежить від того, чи ви будете самостійно потім опрацьовувати матеріал. Система оцінювання інша (від 1 до 6), немає контрольних кожен місяць — лише приблизно три контрольні з кожного предмету на рік і потім ФСП.

Чи складно було навчатися на W-курсі?

Нелегко, тому що такі фахи як BWL та VWL були для мене новими і тому ми не просто повторювали предмети з нашого 10/11 класу тільки німецькою, а й вчили щось абсолютно нове (принаймні для мене).

Як складали ФСП?

До німецької нас дуже добре підготували, так як робили багато схожих завдань. З економіки було і нескладно, і нелегко. Просто треба було багато інформації завчити напам’ять. Математика — це був жах. Деякі завдання ми до цього навіть не робили. Рівень складності був високий. Коли ми потім всім потоком пішли до директора, нам сказали, що ми маємо вміти опрацьовувати дану нам інформацію, і по такому ж принципу робити складніші завдання. Слова то правильні та я з ними погоджуюся, але нам могли дати хоча б подібні завдання для підготовки, щоб середній бал так не псувати.

Що можете порадити тим, хто хоче навчатись у Вашому підготовчому коледжі?

Вчить всю інформацію одразу і не відкладайте етап підготовки до самих екзаменів.

Як шукали житло?
Через Studentenwerk. Чекала на місце недовго, один місяць

В якому університеті навчаєтеся наразі і чи задоволені навчанням та програмою?

Hannover Hochschule. Зараз все подобається. Наступні два семестри будуть не легкими, так як цікавих предметів майже не буде. Але з четвертого семестру можна обирати предмети за спеціальністю, тому потрібно просто перечекати.

Ваша заявка на обратный звонок принята.

Заказать звонок

Ваше имя *

Ваш номер телефона с мессенджером *

Дата и время звонка