SK_Marburg_Startstudy2
Опубликовано 12.12.2021

Подготовительный колледж Марбург, курс W

Отзыв двойняшек Даши и Данила М., о поступлении во время пандемии, в летнем семестре 2021

«Навчання в STK Mittelhesen на W-kurs нам сподобалось всім: і викладанням, і програмою, і ставленням до студентів і самою студентською атмосферою міста.

Вступна кампанія

Ми подавались на навчання як раз в розпал пандемії- осінь-зима 2020/21 на літній семестр. Інформації про здачу екзаменів отримували в останній момент, оскільки німецька влада що 2 тижні оновлювала інформацію з приводу заходів щодо протидії коронавірусу. Попри складні часи, нам пощастило, бо перші запрошення від штудієколегів, які ми отримали, повідомляли, що екзамени проходитимуть в режимі онлайн, як виняток у зв’язку з пандемією. Штудієнколег Марбург також ввів онлайн іспити. Екзамен мав би складатися з двох частин: тесту з німецької мови та математики (ми робили подачу на W-Kurs). Іспит з німецької передбачав серію з «C-Test або так званий Lückentext». Після складання тесту з німецької, нам повідомили, що тесту з математики цього разу проводитись не буде, зате буде враховуватись загальний бал шкільного атестату, який і вирішуватиме ваше зарахування. На остаточну відповідь від університету ми чекали десь 3 тижні і врешті отримали прекрасні новини про наше зарахування.

Питання житла

Ми отримали кімнати в Studentenwerk Marburg (гуртожиток), який безпосередньо відповідальний за надання житла студентам в Марбурзі.

Поскільки ми усвідомлювали, що з початком семестру і приїздом нових абітурієнтів, можуть виникнути проблеми з отриманням житла, ми, роблячи запит, вказали що нас двоє і що ми ще неповнолітні, щоб таким чином підвищити наші шанси на позитивну відповідь. І незабаром нам все ж відповіли і запропонували два гуртожитки: один- в центрі Марбурга, другий- за містом. Ми обрали другий варіант і абсолютно ним задоволені. Кімнати- просторі, мебльовані, охайні, з персональним Wi-Fi роутером. Кухня, ванна, туалет- спільні, однак все в гарному стані. На поверсі регулярно прибирають. В наявності пральна кімната, можливість зміни постільної білизни, тощо.

Місто

Марбург — це дуже мальовниче, затишне місто, середнє за розміром (за німецькими мірками). Воно також вважається студентським містечком, тому тут усе зроблено для того аби навчання були максимально комфортним і класним. Місто має гарне транспортне сполучення; достатню кількість магазинів (супермаркетів в тому числі), які розташовані по всьому місті. Також є величезна, сучасна бібліотека; 3 їдальні для студентів; кінотеатри. Будівлі університету також сучасні і гарно обладнані. Вся необхідна для студента інфраструктура дуже зручно розташована, тому фактично по місту можна всюди пересуватись пішки.

Навчання та викладання

Ми навчались на W-Kurs, тому наша програма передбачала наступні предмети: Deutsch, Mathe, BWL (Betriebswirtschaftslehre), VWL (Volkwirtschaftslehre), Soziologie. 95% навчання в нас проходило виключно онлайн, тобто у вигляді онлайн-конференцій з вчителем та домашнім самоопрацюванням. У вересні 2021 ми мали змогу відчути себе повноцінними студентами, оскільки керівництво університету дозволило провести 1 місяць другого семестру нашого навчання у вигляді фізичних відвідувань лекцій. З жовтня ми знову перейшли на онлайн навчання, так як ситуація з захворюванням знову дещо погіршилась і аудиторій для проведення лекцій з урахуванням всіх норм було недостатньо.

Попри всі зміни, що внесла пандемія, навчанням ми задоволені. Конференції були завжди за розкладом і гарної якості (від технічних проблем навчання не страждало). Вчителі постійно наголошували, що у разі запитань студент може завжди звернутись до них, написавши емейл. Навантаження було помірним: звісно опрацювання матеріалу займало левову частку всього часу, однак час на відпочинок і побутові справи також був.

Щодо викладачів, в нас склались лише позитивні враження. Всі вони були не тільки компетентними (гарно доносили матеріал), а ще й привітними й доброзичливими. Вони з розумінням ставились до тих обставин, що склались; враховували, що наше навчання було винятковим (бо було повністю онлайн), а тому були завжди раді допомогти.

Порада для майбутніх студентів

Будучи вже випускниками штудієнколегу, ми могли б порадити усім майбутнім студентам бути активними на лекціях, не боятись задавати питання, дослухатись до відгуків вчителів і старанно самостійно працювати поза лекціями.» 

Ваша заявка на обратный звонок принята.

Заказать звонок

Ваше имя *

Ваш номер телефона *

Дата и время звонка