STK FU Berlin Startstudy
Опубликовано 10.10.2022

Подготовительный колледж FU Berlin, курс М

Олександро, як проходила вступна кампанія у підготовчі коледжі восени 2021?

Влітку 2021 року я почала готувати документи на вступ до Штудієнколегу в Німеччині. Пріоритетом був Мюнхен, але точно впевнена я ще не була, тому подавалася у ті міста, які запропонувало агентство (Halle, Hannover, Leipzig, München, Berlin). Самі вступні екзамени надто складними не були, лише відрізнялися за структурою та предметами, на які ставився акцент в тому чи іншому колезі. В Мюнхені, наприклад, більше перевірявся рівень знань німецької, аніж математики, в Лейпцигу було навпаки. В Гале та Гановері потрібно було більше готуватися до фізики, хімії та біології.

Яке у Вас враження про місто?

Після приїзду в Берлін, де я згодом почала навчання, я була трохи спантеличеною, адже місто саме досить велике, та легко було заплутатися. Але згодом все змвнилося в кращу сторону.

Яке враження про підготовчий коледж?

Навчання в колезі спочатку також було незвичним з тієї точки зору, що проходило воно німецькою. Але по своїй структурі не сильно відрізнялося від школи, тому довго звикати не довелося.

Яке враження про викладачів?

Викладачі всі були досить приємними, хоча до деяких потрібно було знайти певний підхід, щоб налагодити стосунки та підлаштуватися до їхньої системи оцінювання знань.

Як влаштовано навчання у підготовчому коледжі, порівняно з українською школою?

Предмети та програма вивчення не відрізнялася від шкільної в Україні, потрібно лише було звикнути до термінології. Але сама атмосфера навчання набагато дружніша та зорієнтована на групові опрацювання.

Чи складно було навчатися на М-курсі?

Навчання на М-курсі в колезі не є чимось надто складним і ще дуже далеке від навчання в університеті. Тому особливо перейматися за щось не варто. Просто головне звикнути до обстановки і пригадати все, чому навчали в школі.

Як складали ФСП?

ФСП мало чим відрізняється від всіх решти екзаменів в Штудієнколезі, які проводилися протягом року, окрім обсягу самого матеріалу. Тому якщо добре готуватися до клаузурів, то труднощів з ФСП не виникає.

Що можете порадити тим, хто хоче навчатись у Вашому підготовчому коледжі?

Не переймайтеся. Слухайте поради викладачів, не бійтеся задавати питання. Адже саме на це тут все розраховано. Заводьте контакти з різними людьми з вашого курсу та паралельних, так навчання видасться набагато цікавішим. Готуйтеся до екзаменів поступово під час самих занять, не відкладайте все на останні дні, потім зрозумієте, що така ідея була не найкращою.

Як шукали житло?

Житло шукала на різних сайтах, які без проблем можна знайти в інтернеті. Але цим питанням краще зайнятися вже відразу, бо у великих містах, як Берлін, це може виявитися проблематично. Також можна податися у гуртожиток, але отрматання кімнати там може затягнутися. В такому випадку, краще іти і просити в них напряму, так шанси набагато більші.

В якому університеті навчаєтеся наразі і чи задоволені навчанням та програмою?
Наразі навчаюся в Гамбурзі, на програмі Медицина. Навчанням та його структурою задоволена.

Ваша заявка на обратный звонок принята.

Заказать звонок

Ваше имя *

Ваш номер телефона с мессенджером *

Дата и время звонка