Навчання в Німеччині: огляд ВНЗ, рейтинг, підготовка і вступ

germanuni

У Німеччині існує близько 400 вузів, більшість яких – державні. Крім університетів, освіту також можна отримати в спеціалізованих вищих навчальних закладах (Fachhochschulen). Різниця полягає в тому, що спеціалізовані вищі навчальні заклади більш орієнтовані на поєднання теорії та практики і мають чіткий план навчання. Університети ж більше орієнтуються на науковий підхід до навчання і є ідеальним місцем для проведення досліджень.

Освітня агенція Startstudy пропонує вступ в УСІ Університети і спеціалізовані вищі навчальні заклади Німеччини. Наші менеджери мають інформацію про те, де найкраще вивчати ті чи інші спеціальності в Німеччині і консультують з усіх тонкощів і питань. Крім того, наші менеджери на території Німеччини будуть супроводжувати Вас під час навчання і забезпечувати необхідною інформацією. 

Startstudy пропонує послуги з наступних вступних програм:

 • Прямий вступ у ВНЗ Німеччини
 • Мовні курси з подальшим вступим
 • Підготовчий коледж у Німеччини з подальшим вступом
 • Мовні курси з подальшим вступом
 • Мовні курси і підготовчий коледж у Німеччині з подальшим вступом

 

Підготовчий коледж (Studienkolleg)

Це підготовка іноземних студентів для навчання у ВНЗ Німеччини тривалістю 1 рік. На сьогоднішній день в Німеччині існує близько 27 підготовчих коледжів. Документи в них, зазвичай, подаються тільки через університет. Також, відрізняються терміни подачі документів. Навчання триває один рік, і закінчується складанням іспитів з німецької мови та інших предметів, в залежності від напрямку навчання. У коледжі існує кілька напрямків (курсів), які залежать від спеціальності, яку Ви хочете вивчати у ВНЗ Німеччини.

 • Курс М: медицина, фармацевтика і біологія
 • Курс T: математичні, технічні або природничі науки
 • Курс W: економічні, соціальні і політичні науки
 • Курс G/S: гуманитарные науки, філологія, соціальні и политичні науки

Для вступу в коледж необхідно мати рівень німецької мови не нижче В2 і скласти вступні іспити. У більшості випадків, це іспит з німецької мови (приклади можна взяти в агенції Startstudy). Також можливі й інші вступні іспити з математики та інших предметів, в залежності від обраного напрямку (курсу).

Плата за навчання в державному підготовчому коледжі невелика і складає близько 400 євро в семестр. Навчаючись в підготовчому коледжі, Ви маєте статус студента.

Вимоги вступу для країн СНД

Вступ до Україна Росія, Казахстан Білорусія Вимоги до мови

Підготовчий коледж

(Studienkolleg)

Атестат до 2012р.+I курс за спеціальністю на батьківщині

Атестат від 2012р.

Атестат до 2012р. з відзнакою

Атестат до 2015р.+I курс за спеціальністю на батьківщині

Атестат від 2015р.

Атестат до 2015р. з відзнакою

Атестат +I курс за спеціальністю на батьківщині

Атестат з відзнакою

 

Goethe Zertifilat/Telc B2, C1

 

 

 

Перший курс (Бакалавр)

Атестат до 2012р.+II курс за спеціальністю на батьківщині

Атестат від 2012р.+I курс за спеціальністю на батьківщині

Атестат до 2015р.+II курс за спеціальністю на батьківщині

Атестат від 2015р.+I курс за спеціальністю на батьківщині

Атестат +II курс за спеціальністю на батьківщині

TestDaf 4*4, DSH 2 та/або IELTS от 6.0, Toefl ibt від 80
Магістратура Диплом Бакалавра Диплом Бакалавра Диплом Бакалавра TestDaf 4*4, DSH 2 та/або IELTS от 6.0, Toefl ibt від 80

Навчання англійською мовою

У Німеччині можливе навчання на німецькій та англійській мовах. У державних вищих навчальних закладах навчання на бакалавра проводиться, в основному, на німецькій мові, але існують також програми, виключно англійською мовою. У магістратурі існують спеціальності, які викладаються англійською, німецькою чи на обох мовах. Вибір спеціальностей англійською мовою досить великий. Якщо Ви хочете вчитися в Німеччині англійською мовою, то потрібно надати іспит про здачу англійської мови, зазвичай, TOEFL або IELTS.

Навіть, якщо в даний момент Ви володієте мовою на недостатньому рівні, можна за короткий час удосконалити або навіть вивчити німецьку мову. Освітня агенція Startstudy пропонує різноманітні курси в офісі Києва, в інших країнах і містах по скайп, а також в Німеччині. Безпосередньо для Вас наші менеджери знайдуть ідеальне рішення на шляху до освіти в кращих ВНЗ Німеччини.

 

Мовні вимоги для навчання у ВНЗ Німеччини 

В університетах Німеччини не існує вступних іспитів, достатньо лише довести, що Ваш рівень мови відповідає вимогам для навчання в даній країні. Для цього необхідно надати сертифікати наступних мовних іспитів: 

 • TestDaF (мінімум зі всіма 4)
 • DSH 2 або DSH 3
 • Іспит вищого ступеню німецького культурного центру ім. Гёте (Zentrale Oberstufenprüfung (ZOP) des Goethe-Instituts)
 • Великий і Малий мовний диплом (Kleines oder Großes Sprachdiplom des Goethe-Instituts)
 • Мовний диплом Конференції мінистерств культури другого рівня (Deutsches Sprachdiplom der Kultusministerkonferenz – Stufe II)

 

Для тих студентів, у яких немає знань з німецької мови або знання не відповідають необхідному рівню, освітня агенція Startstudy пропонує програми вивчення німецької мови по скайп або на курсах німецької мови в Німеччині.

Ваша заявка на обратный звонок принята.

Замовити дзвінок

Ваше ім'я *

Ваш номер телефону *

Дата та час