Освіта в Німеччині для українців: переваги, особливості, умови вступу
obrazovanie_v_germanii_Startstudy

Довгий час європейська освіта була недоступною для наших співгромадян, які мріють здобути престижну професію з гарантією успішного працевлаштування. Сьогодні ситуація змінилася, і всі охочі можуть легко виїхати до однієї із західних країн для навчання у місцевому виші. Особливо якщо вони матимуть підтримку професійної освітньої агенції, фахівці якої нададуть консультативну та практичну допомогу з питань тимчасового виїзду та вступу. Подробиці про те, як здобути вищу освіту в Німеччині, — у цій консультації.

Високий рівень економічного розвитку в країні, на думку більшості експертів, є результатом грамотного підходу до організації навчання в німецьких інститутах та університетах. Навчальна програма тут відповідає віянням часу та вимогам ринку, що гарантує випускникам можливість влаштуватися на престижну роботу за фахом із гарною оплатою. Є й інші переваги, які змушують українців задуматися про те, щоб здобути освіту в Німеччині:

Хочу навчатись

Чим приваблює українців навчання в Німеччині

 • Варіативність навчального курсу, можливість самостійно визначати режим занять та вибирати предмети, в яких є особлива потреба
 • Підтримка випускників із можливістю для них у будь-який час звернутися до викладача за допомогою під час виконання перших доручених проектів
 • Прийнятна вартість, у рази більш доступна, ніж вища освіта у Північній Америці чи Великій Британії
 • Престиж німецького диплома, здобуття якого гарантує успішне працевлаштування у будь-якій країні Європейського співтовариства
 • Можливість подорожувати Європою та світом завдяки німецькій студентській візі
 • Широкий вибір актуальних та цікавих спеціальностей на будь-який смак та здібності абітурієнта
 • Відмінна практика німецької мови
 • Реальний шанс залишитися в країні, влаштувавшись на роботу одразу після закінчення курсу навчання

Як організований навчальний процес у Німеччині

 

Сьогодні в країні абітурієнтів з України готові прийняти понад чотириста навчальних закладів, які класифікуються таким чином:

 • Класичні навчальні заклади

  тобто університети, де акцент у навчанні робиться на теорії. Оптимальний вибір для майбутніх викладачів та шкільних вчителів, дослідників, наукових співробітників тощо. Можна вибрати будь-який напрямок та додатково відвідувати лекції та семінари, що мають особливе значення для конкретної спеціалізації.

 • Університети прикладних наук

  де перевага надається практичній діяльності студентів. Тут до їх основних обов’язків входить робота, ідеально наближена до умов праці на виробництві, в офісі, у сфері медицини, дизайну або бізнесу. Студенти проходять інтенсивний практичний курс, де за певних успіхів їм можуть запропонувати робочий контракт.

Залежно від форми власності розрізняють приватні та державні виші. Перші фінансуються за рахунок державного бюджету, і студенти тут сплачують лише семестровий внесок. Навчання ведеться німецькою та англійською, а слухачам курсу пропонується повна організація навчального процесу та побуту – проїзд, бібліотека, відвідування їдальні тощо. У приватних університетах за навчання у Німеччині для українців останнім доведеться викласти близько 6-7 тисяч євро за рік. Навчання ведеться різними мовами залежно від національної належності студентів, а в групах практикується індивідуальний підхід завдяки невеликій кількості слухачів.

Двоступінчаста система вищої освіти дозволяє претендентам закінчити:

 • Бакалаврат, вступити на який можна з першого курсу будь-якого університету або після прослуховування курсів довузівської підготовки. Навчання триває 3-3,5 роки.
 • Магістратуру, де викладання ведеться німецькою та англійською мовами. Обов’язковою умовою для іноземців є пред’явлення сертифікату знання мови. Курс навчання – 1,5-2 роки.

Сьогодні серед найбільш актуальних спеціальностей у німецьких вишах – IT-технології, медицина та фармакологія, будівництво та архітектура, право, видобувна галузь, фінанси та економіка. Студентам, які отримали диплом по одному з перерахованих напрямків та показали відмінний рівень знань, гарантовано престижну роботу та високий рівень доходу. А з огляду на те, що німецький диплом високо котирується в усьому світі, роботу можна шукати не лише в Німеччині, а й у Європі, а також і за її межами.

Великою перевагою для іноземних студентів є той факт, що після закінчення навчального закладу, їм дається 1.5 року на пошуки роботи за спеціальністю.

Как вступити в Німеччину абітуієнтам з України

Практичну допомогу при вступі до Німеччини до уваги всіх бажаючих пропонує наша освітня агенція. Завдяки значному практичному досвіду ми готові до роботи з абітурієнтами різного віку та рівня підготовки, гарантуючи кожному клієнту високі шанси на успішний виїзд та складання вступних іспитів. З кожним претендентом працює персональний фахівець, який розповість, як вступити до Німеччини, а також пояснить нюанси вступу до обраного вишу з урахуванням його внутрішньої політики. Результат такого підходу – можливість здійснити мрію про європейську освіту.

Залишились питання? Телефонуйте за вказаними телефонами, щоб дізнатися все про вступ до німецьких вузів у наступному навчальному році.

Освіта в Німеччині для українців: переваги, особливості, умови вступу
nemeckij

Сьогодні, коли мовою міжнародного спілкування визнано англійську, бажання деяких присвятити свій вільний час вивченню німецької викликає, м’яко кажучи, подив. Однак прихильники такого рішення можуть надати цілу низку причин, що виправдовують бажання навчитися говорити мовою Гете та Шіллера, а також читати цих класиків в оригіналі. Спробуємо розібратися, наскільки німецька мова необхідна сучасній людині, і де можна вивчити її у дружньому колективі однодумців.

Не сумнівайтеся: час, витрачений на вивчення іноземної мови, обов’язково виправдає себе численними особистими та професійними можливостями, про які у сучасних умовах багатьом громадянам залишається лише мріяти.

Де можна знайти курси німецької у Києві

Німецький розмовний клуб у Києві запрошує всіх бажаючих удосконалити свої знання німецької під час живого невимушеного спілкування з носіями мови. До послуг студентів – затишна обстановка, привітне ставлення, можливість поговорити на різні теми для збагачення лексикону новими фразами та поняттями. Вже за кілька тижнів ви зможете оцінити різке зростання якості своїх знань та порадувати близьких новими успіхами у вивченні досить складної, але затребуваної мови.

Записатись

Які причини спонукають наших сучасників сидіти над підручниками німецької мови

 • Німецька вважається однією з найпоширеніших мов у Європі. Сьогодні її офіційний статус закріплений одразу у кількох країнах, популярних у туристів. Це Німеччина, Австрія, Ліхтенштейн, Швейцарія, Люксембург і Бельгія, відвідування яких дозволить знавцю німецької з легкістю порозумітися з громадянами і вирішувати питання, що виникають. Крім того, ви легко порозумієтеся з місцевими жителями при відвідуванні окремих регіонів Франції, північної Італії, Нідерландів, Данії, Румунії, Польщі та Чеської республіки.
 • Відвідування німецьких курсів може виявитися корисним для співробітників підприємств, які здійснюють експортно-імпортні операції спільно з деякими європейськими країнами. Ваш шеф обов’язково відзначить здатність з легкістю читати документи німецькою та спілкуватися із закордонними колегами, що може вилитися у солідну надбавку до заробітної плати та підвищення по службі.
 • Співпраця з німецькими компаніями є актуальною для багатьох підприємств України. Якщо ви зможете блискуче провести переговори, укласти необхідні угоди і домовитися про пільги на постачання матеріалів, комплектуючих, обладнання або готової продукції, відрядження до Німеччини стануть для вас регулярними, даруючи можливість ближче дізнатися про цю дивовижну європейську країну і побачити її численні пам’ятки.
 • Мешканці Німеччини дуже люблять мандрувати, нерідко зазираючи і в Україну. Якщо серед ваших друзів є німецькомовні гості, спілкування з ними перестане бути проблемою. Тепер ви зможете запросити їх на тривале проживання та виступити в ролі професійного екскурсовода, показавши всі місцеві визначні пам’ятки та розповісти про них цікаву історію мовою слухачів.
 • Для бізнесмена знання німецької мови відкриває необмежені можливості співпраці з провідними німецькими компаніями. Тим більше, що в Німеччині є офіси сотень провідних світових брендів, готових надати всім бажаючим патенти та обладнання для розширення сфери діяльності. Якщо ви володієте мовою, укладення договору та узгодження умов співробітництва не буде проблемою і не потребуватиме допомоги перекладача.
 • Німеччина – один із визнаних лідерів із друкування хороших книг. Художні новинки, відкриття у сфері науки та бізнесу, цікаві дослідження вчених зі світовим ім’ям вивчення німецької онлайн або з викладачем дозволить вам першим отримувати доступ до свіжих видань та читати їх в оригіналі, доки інші чекають на якісний переклад. А ще німецька є основною мовою тисяч тематичних сайтів у мережі, унікальний зміст яких може бути для вас дуже цікавим.
 • Німеччини нерідко виступає ініціатором обміну фахівцями та рядовими громадянами з метою вивчення мови та подорожей країною. Якщо ви освоюєте німецьку мову онлайн і мрієте перевірити свої знання на практиці, це може бути вашим найкращим шансом здійснити довгоочікувану подорож. Крім того, знання німецької відкриває для вас привабливі перспективи навчання у вузах Німеччини, яке буде абсолютно безкоштовним згідно з чинним законодавством.
Чому сьгодні варто вивчати німецьку мову: причини для тих, хто має сумніви
nemezkij-s -nulya

Як вивчити німецьку мову з нуля? З чого почати? Як вибрати свій вид навчання? Як вибрати курси німецької мови? Як обрати викладача? Ці та інші питань турбують всіх, хто починає вивчати німецьку.

Мета. Перед тим, як починати вчити німецьку, потрібно розуміти, яка кінцева мета і скільки є часу для вивчення.

Основні цілі вивчення:

 • Навчання в Німеччині (рівень В2-С1) або навчання в Австрії (від рівня А2 і вище)
 • Для роботи та ведення бізнесу (від рівня В1 і вище)
 • Для возз’єднання сім’ї (від рівня А1 і вище)
 • Для імміграції (від рівня А1 і вище)
 • Для себе

Курси німецької і викладач. Дуже важливо правильно вибрати, де і з ким вчити німецьку, особливо коли тільки починаєш вивчати мову, тому що викладач може, як привити любов до іноземної мови, так і відбити бажання її вчити взагалі. Наші курси німецької пропонують заняття тільки у дипломованих фахівців, які не тільки допоможуть якісно вивчити мову, а й підготують вас до будь-якого іспиту (Goethe Zertifikat, TesDaf, DSH тощо).

Записатись

Вид навчання. Важливо визначити, який вид занять підійде для вашої ситуації: індивідуально або в групі, в офісі або онлайн, в звичайному або інтенсивному режимі. Для цього, Ви можете записатися до нас на пробне заняття і вибрати свій варіант.

Відгуки про курси. Важливо знати, що говорять інші студенти і як проходять уроки на курсах. Подивитися приклади наших онлайн уроків можна на нашому YouTube.

Чому курси німецької Startstudy

 • Ми професійна команда, з досвідом роботи 10 років
 • Всі викладачі мають вищу профільну освіту і досвід роботи 2-20 років
 • З нами ви не тільки вчите мову, ми готуємо до будь-яких іспитів з німецької
 • З нами можна вивчити німецьку і вступити до Німеччини або Австрії
Німецька для початківців
germania-pocle-shkoly

Щоб вступити на перший курс німецького університету, потрібно компенсувати 1 рік різниці між українською і німецькою шкільною освітою. Цей рік можна вже провести в Німеччині в підготовчому коледжі або ще в Україні на першому курсі українського університету.

Тому, вибираючи навчання в Німеччині, перед усіма батьками та потенційними студентами стає вибір, що краще: вступити до Німеччини відразу після школи в підготовчий коледж (Studienkolleg) або після першого курсу українського університету, на перший курс німецького університету.

Нас дуже часто запитують, який варіант обрати, що краще тощо. Складно однозначно відповісти на це питання, тому що для всіх немає єдиного правильного рішення.

Тому, ми розповімо про різницю в цих двох типах вступу, щоб було простіше зробити вибір. Отже, Україна vs Німеччина: в чому різниця?

У підсумку, який варіант Ви б не вибрали, освітня агенцця Startstudy запропонує найкраще рішення як для випускників школи, так і для студентів українських ВНЗ.

Хочу навчатись
 • Що таке Studienkolleg?

  Це підготовче відділення при німецьких державних університетах, в якому студентів готують за обраним напрямом протягом 1 року, для вступу на ступінь бакалавра в німецький університет. Іноді, для простоти розуміння, його можна назвати «12 класом» школи.

  Якщо говорити, про підготовчий коледж, багато хто думає, що в ньому студенти будуть ще вчити німецьку мову, щоб її рівень відповідав вимогам для вступу на перший курс в німецький університет. І тому, цей варіант здається легше і простіше.

  Але, насправді, щоб вступити в Studienkolleg, вже потрібно мати високий рівень німецької мови, не менше ніж В2-С1. Це пов’язано з тим, що вступ відбувається на підставі вступних іспитів з німецької мови, математики та інших предметів, в залежності від напрямку. Конкурс на місце дуже високий і починається від 10-15 чоловік на 1 місце.

  У підготовчому коледжі є 4 напрямки: технічний, економічний, медичний і гуманітарний. В залежності від обраного коледжу і напрямку студент вивчає 5-7 загальноосвітніх предметів. За підсумками навчання скдалаються випускні іспити. Після чого можна вступати на перший курс німецького університету.

 • Навчання в Німеччині після 9-10 класу

  Якщо вибирати навчання в Німеччині після 9 або 10 класу української школи, тоді потрібно поступати в німецьку школу і отримувати німецький Abitur, який дає право вступу відразу на перший курс німецького університету.

  Освітня агенція Startstudy пропонує оформлення в німецькі школи-пансіони, де діти не тільки вчаться, а й живуть на території школи. В такому випадку, можна вибрати навчання англійською або німецькою мовою і після закінчення школи отримати німецький Abitur або International Baccalaureate (IB).

 • Навчання в Німеччині з першого та другого курсу українського ВНЗ

  Навчання в Німеччині можливо і після другого курсу українського Вишу, на тих же умовах, як і після першого курсу нашого університету. Цей варіант підходить для тих, хто на момент закінчення першого курсу не встигає вивчити німецьку або англійську мову і підтвердити її міжнародним іспитом.

Вступ одразу після школи:

 • на момент подачі документів, вже є рівень німецької мови не менш, ніж В2;
 • студент досить самостійний, щоб самому жити і вчитися Німеччини;
 • хто дуже добре вчиться в школі і передбачає, що зможе успішно закінчити Studienkolleg, де навчання буде набагато складніше, ніж в українській школі. Це дуже важливо, тому що, подальше вступ до університету буде залежати від того, як студент закінчить підготовчий коледж;
 • хто хоче за цей рік адаптуватися в німецькомовному середовищі для навчання в університеті Німеччини;
 • хто визначився з напрямком, але ще точно не визначився зі спеціальністю. Це означає, що учень Штудіенколлег, ще може майже цілий рік думати, яку точно спеціальність він хоче вчити у межах обраного напрямку. За цей час, можна поспілкуватися з представниками приймальних комісій університету, студентами і викладачами на місці, що може вплинути на вибір спеціальності.

Вступ після українського ВНЗ:

 • хто хоче вчитися в Німеччині англійською мовою безкоштовно. Тому що в Німеччині немає державних коледжів з викладанням англійською мовою. Але перед тим, як вибрати цей варіант, важливо перевірити, що потрібна спеціальність є в державних університетах англійською мовою;
 • хто на момент закінчення школи не має достатнього рівня німецької мови і розраховує вивчити її до закінчення першого курсу в Україні. В такому випадку, знання німецької потрібно буде підтвердити іспитом ТестДаФ 4*4;
 • хто не впевнений, що зможе скласти вступні іспити в підготовчий коледж Німеччини або взагалі не хоче їх здавати. Тому що, вступ після першого курсу проходить без вступних іспитів, а тільки на підставі середнього балу і конкурсу документів;
 • хто ще не готовий їхати відразу після школи.
Навчання в Німеччині після школи або з українського ВНЗ
work1

Німеччина, що має найпотужнішу економіку в Євросоюзі і відповідно найбільший ринок праці, має гостру потребу у висококваліфікованих фахівцях. Новий закон (Fachkräfteeinwanderungsgesetz), що набрав чинності 1 березня 2020 року, полегшує працевлаштування в Німеччині для кваліфікованих фахівців, не з країн ЄС. Одним з головних пунктів цього закону, є скасування перевірки пріоритетності на наявні вакансії кандидатів з поміж німецьких громадян і громадян ЄС, перед українцями.

Таким чином, при дотриманні всіх вимог, а в першу чергу – визнанні кваліфікації, і професійному підході, працевлаштування для українців в Німеччині, стало цілком реальним.

Важливо згадати, що в першу чергу, Німеччина зацікавлена ​​у фахівцях в сфері MINT (математика, інформатика, природничі науки і техніка), медицині і сфері догляду за хворими та людьми похилого віку. Особливо гостро стоїть питання залучення програмістів, розробників ПЗ і лікарів.

Офіційною мовою в Німеччині, відповідно, є німецька мова. Тому, для того щоб отримати роботу в Німеччині, як правило, потрібні знання німецької мови. Лікарі, наприклад, повинні мати підтверджений рівень B2. Але іноді, наприклад програмісти, можуть знайти і отримати роботу в Німеччині, маючи тільки знання англійської мови. Але в більшості випадків, знання німецької мови є обов’язковим, і чим вище рівень німецької, тим швидше Ви зможете знайти роботу в Німеччині і виїхати.

З огляду на, що процес отримання порівняльної класифікації диплома і визнання кваліфікації (що є першими кроками до працевлаштування в Німеччині) займає в середньому від 3-х місяців і більше, цей час потрібно використовувати на вивчення німецької мови.

Наша агенція Startstudy має багаторічний досвід викладання німецької мови і підготовки до будь-яких міжнародних іспитів з німецької мови. Ми можемо розробити для Вас план вивчення німецької мови до потрібного рівня, підготувати до здачі іспиту в потрібні для Вас терміни. Заняття з німецької, можуть проходити індивідуально або в міні-групах, як в офісі, так і в онлайн режимі. Останнім часом великим попитом користуються заняття німецькою мовою в міні-групах онлайн. Детальніше про курси німецької мови

Німецьке представництво Startstudy допомагає українським фахівцям ЛЕГАЛЬНО пройти весь цей складний шлях.

Ми допомагаємо на різних етапах: допомога в отриманні порівняльної класифікації диплома/визнання кваліфікації, паралельне вивчення німецької мови з нашими викладачами, допомога в пошуку роботи, візовий супровід і т.д.

Робота в Німеччині для кваліфікованих фахівців
Startstudy_agency

Освітнє агентство – це компанія, яка допомагає визначитися майбутньому студенту з вибором країни і стратегії вступу і надати повний супровід, починаючи від підбору навчальних закладів і закінчуючи супроводом, в країні навчання. Дуже зручно, коли освітнє агентство має мовні курси, тому що ви вчите мову і займаєтеся оформленням документів в одному місці. При цьому,  агентство підбирає таку інтенсивність вивчення мови, щоб вийти на потрібний рівень для визначеної дати іспиту.

Важливо знати, що професійні освітні агентства мають партнерські відношення з університетами і мовними школами за кордоном, і тому повинні вміти грамотно консультувати при виборі освітніх і мовних програм, які підійдуть саме для вас.

Навіщо потрібно звертатися до освітньої агенції?

Сьогодні існує велика кількість інформації в інтернеті, як вступати, як зібрати документи, як оформити документи для візи і багато іншого. Але через те, що інформації дійсно, дуже багато, стає непросто вибрати правильну, актуальну і потрібну інформацію саме для вас. Для цього і потрібно освітнє агентство, яке точно знає, що потрібно робити саме вам.

Звичайно, ви можете заощадити собі гроші, але час – навряд чи.

Хочу навчатись

Як вибрати освітнє агентство для вступу до Німеччини?

 • Критерій 1. Вузька спеціалізація.

  При виборі освітнього агентства, дуже великим плюсом буде наявність вузької спеціалізації. Складно однаково добре розбиратися в багатьох напрямках на такому рівні, щоб не втрачати якість послуг, що надаються.

  Вузька спеціалізація в роботі дозволяє оперативно реагувати на постійні зміни в умовах вступу, що дає нам високий відсоток успішних зарахувань на протязі багатьох років, як по всій Німеччині, так і Австрії.

  Ми пишаємося, що маємо студентів, у всіх найкращих університетах Німеччини та Австрії.

  Startstudy займається вступом тільки в німецькомовні країни. Ми вибрали свою вузьку спеціалізацію – щоб бути професіоналами в цьому напрямку. Працюючи з 2012р., ми не безпідставно, вважаємо, що наше освітнє агентство Startstudy – краще, для вступу в Німеччину і Австрію.

Критерій 2. Офіс на батьківщині.

Важливу роль відіграє наявність офісу в Україні, де можна познайомитися зі співробітниками і отримати своє враження про агентство.

Якщо Ви плануєте вступати до Німеччини і вже почали цікавитися, як це відбувається, а також вибирати освітнє агентство, то під час безкоштовної консультації в офісі, ви можете задати будь-які питання, щоб перевірити компетентність співробітників.

На наш погляд, це не повинен бути віртуальний офіс, наприклад, створеними нашими співвітчизниками-студентами на базі свого індивідуального досвіду вступу в Німеччині/ Австрії для підробітку у вільний час. Зрозуміло, що цінова політика знаходиться у відповідності до якості послуг. Обов’язково враховуйте, що Німеччина має федеративний устрій, тому умови вступу, реєстрації, візові таa інші питання можуть відрізнятися в різних землях, містах, ВНЗ.

 • Критерій 3. Наявність німецького офісу.

  Важлива частина роботи, що стосується вступу, виконується на території Німеччини, наприклад спілкування з університетами, адміністративними установами, відстеження законодавчих змін, які стосуються вступу; виконання присяжних перекладів; отримання відповідей з університетів на німецький поштову адресу, що надійно і значно скорочує час доставки.

Критерій 4. Вартість послуг.

Щоб забезпечити високу якість вступу, роботу повинні виконувати професіонали, в т.ч. німецькі співробітники, а професіонали не стануть працювати за невелику оплату. Тому, все логічно – якість не може коштувати дешево.

Важливо поцікавитися, що саме включають або не включають в себе різні пакети послуг, щоб не виявилося, що приваблива «первинна» вартість пакета, може істотно збільшитися.

Ми б не радили, довіряти свій вступ тим, хто бере за свої послуги символічну плату. Наприклад, студентам, які підробляють у вільний час і грунтуються на своєму індивідуального досвіді вступу до Німеччини / Австрії.

Найкращі інвестиції – це освіта дітей, тому, не варто економити на такому важливому питанні, як вступ.

 • Критерій 5. Репутація агентства та відгуки на незалежних джерелах.

  Існує думка, що відгуки, які розміщені на сайтах, в тому числі, освітніх агентств – це не завжди правдива інформація. Можливо, хтось користується такими методами. Але, ми вважаємо, що агентство, яке цінує свою репутацію, не писатиме собі фейковий відгуки.

  Більше половини наших клієнтів, приходять до нас за рекомендацєю. І багато хто з них – за рекомендаціями саме тих студентів, хто залишає нам відгуки для сайту, на незалежних сайтах для відгуків, і в соціальних мережах.

  Сьогодні існує велика кількість незалежних сайтів і соціальних мереж, на яких можна залишити відгук тільки під своїм обліковим записом, тому ті, хто сумнівається у правдивості відгуків на сайті, може легко порівняти їх із відгуками в інтернеті.

Переваги роботи з освітнім агентством Startstudy для вступу до Німеччини або Австрії

 

 • Впевненість в тому, що все буде зроблено правильно і вчасно
 • Колосальна економія часу і нервів
 • Індивідуальний підхід
 • Власні курси німецької мови, що дозволяє нам не тільки здійснити ваш вступ, а й паралельно вивчити німецьку мову до потрібного рівня і у нас же, підготуватися до здачі потрібного німецького іспиту з мови для обраного типу вступу
 • Можливість надання супроводу на місці
Як вибрати освітнє агентство

Covid-19

Світовий спалах коронавірусу Covid-19 в 2020 р. увірвався в наше життя і багатьом посунув плани, які будувалися місяцями, а то й роками. Наприклад, мова йде про тих, хто давно планував вчитися за кордоном, вибирав країну, спеціальність, якою мовою навчатись … німецькою або англійською.

Але не варто панікувати! Потрібно шукати позитивні сторони.

 • Терміни подачі документів. Наприклад, в якості винятку, багато німецьких університетів дозволяють або розглядають можливість подати документи пізніше, ніж 15 липня. Наприклад, до 20 серпня. Тому, хто не встиг вчасно скласти ТестДаФ або IELTS ще можуть встигнути в цьому семестрі.
 • Способи подачі. Деякі університети Німеччини можуть прийняти документи в електронному вигляді, але за умови, що при зарахуванні будуть показані оригінали.
 • Навчання онлайн. Поточний літній семестр 2020 показав, що є вихід з ситуації, і навчальний процес не був зупинений, а перейшов в режим онлайн. Тому, якщо навіть, епідемія триватиме, можна буде почати навчання в зимовому семестрі онлайн і приєднатися фізично, як тільки це стане можливим. Що дає можливість заощадити на перебуванні.
 • Конкуренція при вступі. Передбачається, що конкурс на вступ буде менше, що є величезним плюсом! Особливо для претендентів на топові спеціальності та університети Німеччини та Австрії!
 • Подача документів 2 рази в рік. Величезною перевагою Німеччини є той факт, що можна подавати заявки на навчання 2 рази в рік. Тому, якщо Ви не встигнете до 15 липня, наступні подачі будуть відкриті з вересня 2020 на літній семестр 2021, і Ви почнете вчитися всього на кілька місяців пізніше.

Що кажуть наші студенти, які зараз навчаються в Німеччині

 • Андрій Клименко, Бохум, Медицина

  “Пишу вам по поводу учебы во время пандемии. С вашей помощью мне удалось поступить на медицину в Бохуме в прошлом году. Как и во многих университетах, RUB не исключение, здесь проходит учеба в дистанционном формате. 

  Мне сложно говорить о других факультетах, но на медицинском это немного проблематично. Нет возможности работать в лаборатории или в залах для препарирования, поэтому обходимся лекциями, атласами, 3д программами для изучения анатомии, университет предоставил бесплатный доступ к платным библиотекам и программам  и т. д. Доценты конечно же делают все возможное для хорошей организации учебы, но все зависит от самого доцента, здесь присутствует элемент пластичности системы, поскольку и студенты и преподаватели в каждой группе могут прийти к консенсусу и выбрать свою собственную стратегию. Но это непросто.

  Бохум относительно небольшой город, больших потрясений или числа заражений здесь пока что не было, но причина тому не количtство населения, а работа здравоохранительной системы. Что конечно же невероятно, поскольку Северная Рейн-Вестфалия наиболее густонаселенная земля в Германии и здесь много случаев заражения covid-19.

  Не болейте. С наилучшими пожеланиями.” 

 • Артем, Берлін, Studienkolleg TU Berlin

  “Так як ми не зовсім універститет, то онлайн лекцій у нас не було, в основному нам просто присилали завдання для опрацювання через пошту, іноді ми мали відправляти відповіді. Хіба що тільки по фізиці практиці у нас був раз на тиждень онлайн урок, він нам пояснював завдання і матеріал. Декілька раз писали тести онлайн, типу нам приходило завдання і давали час на опрацювання. З 4 травня ми вийшли на навчання. Групи, де більше ніж 15 людей, ділили навпіл. Одна група в понеділок та середу, інша – вівторок і четвер. 3 пари по 1 год, заходили масках, на вході перевірка, тому що не пускають людей, які не мають в той час навчання. Але на парах столи розставили на відстані 1,5 м, так що ми могли сидіти без масок, після всіх пар кожен дезінфікував свій стіл. Учителі які старші певного віку, надалі продовжують онлайн навчання. Ось ну наче все.

  Усі питання можна було вирішити через пошту, зараз скрізь потрібно носити маски, але багато місць уже відкрилось. Звичайно під час карантину не особливо вистачало спілкування.”

 • Ліза, Університет Ахен, Медицина

  “В плане ковид, конкретно на мою учёбу это повлияло скорее позитивно, так как в этот период, были скорее теоретические блоки и удобно было учиться онлайн из дома, не тратя время на дорогу в университет. Все лекции проводят либо в прямом эфире по Zoom, либо записывают и выставляют на специальной платформе, которую создали во время ковида, поэтому это скорее стало толчком для университетов, сделать все более современно. Некоторые практики есть офлайн, к примеру, препарирование, но если студенты не могут прийти, так как застряли в другой стране или болеют, то это не проблема и нет обязанности присутствовать. Экзамены пару раз переносили, но все же, проводили вживую в лекционных залах в масках и с меньшим количеством людей. Из-за ковида, на всех факультетах можно отказаться от экзамена в последний момент, без справки от врача и если студент не сдаёт экзамен, то попытка не сгорает. Я считаю, что лекции давно стояло перевести в онлайн формат в записи, чтобы можно было самому решать, когда и сколько раз их смотреть.  А практики все же более полезны в медицине вживую, когда важно потрогать какие-то структуры или научиться что-то делать.”

Навчання в Німеччині і вступ під час Covid-19
МВА

MBA (Master of Business Administration, в перекладі – «Магістр бізнес адміністрування») – професійна кваліфікаційна ступінь в сфері менеджменту. MBA – це практично єдина визнана у всьому світі кваліфікаційна ступінь в галузі управління бізнесом.

Єдиного світового стандарту кваліфікації MBA досі не існує. Проте, наявність у бізнес-школи, тобто навчального закладу, на базі якого організовано навчання за програмами МВА, акредитації, в більшості випадків знімає питання про визнання рівня кваліфікації її випускників в будь-якій країні світу.

Терміни навчання варіюються від декількох місяців для програм Mini MBA до 2 років для повного курсу за програмою Full-time MBA.

Види програм MBA

Єдиної класифікації, як і загального міжнародного стандарту MBA не існує. Однак все наявне на сьогоднішній день різноманітніття програм МВА можна розділити за формою навчання на кілька основних груп:

 • Full-time MBA

  Традиційні програми МВА, навчання за якими проводиться стаціонарно в денному форматі.

   

   

 • Part-Time MBA

  Ці програми також проходять як стаціонарне навчання, але з неповним завантаженням, наприклад, у вечірньому або модульному форматі.

 • Executive MBA (скор. EMBA)

  Це специфічні поглиблені програми, спрямовані, в першу чергу, на перепідготовку і підвищення кваліфікації менеджерів вищої ланки. За своєю суттю це найбільш практикоорієнтовний курс навчання, що передбачає наявність у слухачів великого досвіду роботи на керівних посадах.

 • Mini MBA

  Скорочений курс, в рамках якого викладаються тільки основні дисципліни і вивчаються тільки найактуальніші питання в сфері управління бізнес-процесами.

 • Distance-learning MBA

  Це класичні програми МВА, адаптовані для організації навчального процесу дистанційно.

   

Освіта МВА
stati1

Той, хто хоче багато заробляти в Німеччині, повинен заздалегідь підійти до вибору спеціальності, так як це визначає майбутню сферу діяльності, професію і рівень зарплати. Якщо проаналізувати зарплати працівників із вищою освітою, можна відразу зрозуміти, з якою освітою в Німеччині можна дійсно добре заробляти.

Згідно з даними німецької газети Merkur.de найбільш оплачуваними спеціальностями в Німеччині є (виходячи з річного доходу брутто випускників цих спеціальностей в 2019 році):

 • Медицина – 81.608 євро на рік
 • Економічна інженерія – 74.260 євро на рік
 • Бізнес-інформатика – 73.619 євро на рік
 • Інженерія – 72.058 євро на рік
 • Математика / інформатика – 70.872 євро на рік

Однак не тільки лікарі, інженери та фінансові фахівці отримують високі зарплати, але також юристи, програмісти і консультанти не дуже відстають в питанні фінансової винагороди праці.

Ще два роки тому ситуація виглядала дещо інакше. Так, за даними щорічного звіту по зарплатах Stepstone Gehaltsreport за 2017 рік, випускники юридичних факультетів займали другу сходинку в рейтингу найбільш оплачуваних спеціальностей з майже 73.000 євро річного доходу брутто, при чому для «новачків» з повною юридичною освітою стартова зарплата становить 4600 євро на місяць (за даними джерела absolventa.de).

З огляду на вищесказане, буде також цікаво подивитися, які спеціальності найпопулярніші серед студентів німецьких ВНЗ. Німецьке джерело de.statista.com називає 10 спеціальностей з найбільшою кількістю студентів в зимовому семестрі 2017-2018 р (в порядку зменшення популярності): економіка підприємства, юриспруденція, інформатика, машинобудування, медицина, економіка, психологія, германістика, електротехніка / електроніка, економічна інженерія.

Статистика за спеціальностями, які обирають жінки і чоловіки, відрізняється. Федеральна статична служба найпопулярнішими напрямками серед жінок за станом на 2019 рік називає економіку підприємства, юриспруденцію, германістику, медицину і педагогіку. Найбільш часто економіку підприємств вибирають також і чоловіки, далі йдуть: машинобудування, інформатика, електротехніка і економічна інженерія.

Наскільки випускники німецьких ВНЗ будуть затребувані на ринку, дає можливість оцінити звіт із ринку праці за 2019 рік у DEKRA.

У топ-10 професій, які користуються найбільшим попитом у Німеччині входять:

 • Спеціаліст із електроніки
 • Програмісти / розробники програмного забезпечення
 • Санітари
 • Агенти з продажу, торгові представники
 • Менеджери з продажу
 • Консультанти, фахівці по роботі з клієнтами
 • Працівники сфери соціального забезпечення людей похилого віку
 • Комірники, вантажники
 • Адміністратори
 • Фахівці по роботі з персоналом
Ринок праці в Німеччині: спеціальності, зарплати

Освітня агенція Startstudy пропонує ознайомитися зі значенням наступних абревіатур:

ACBSP – Accreditation Council for Business Schools and Programs (Рада з акредитації бізнес-шкіл і програм). Провідна спеціалізована американська асоціація з акредитації бізнес-шкіл і програм. Її мета – встановлювати, стимулювати і підтримувати високий рівень освітніх стандартів в області бізнесу, а також визначати які школи і програми відповідають вимогам цих стандартів).

IACBE – The International Assembly for Collegiate Business Education (Міжнародна асамблея університетських шкіл бізнесу). Асамблея працює на міжнародному рівні через центри в Європі, Латинській і Південній Америці, Азії та країнах Тихоокеанського басейну. IACBE є спеціалізованим органом з акредитації програм бізнес-освіти і пов’язаних з ними програм в галузі вищої освіти. IACBE працює в основному з невеликими і середніми чотирирічними програмами.

CEEMAN – Central and East European Management Development Association (Асоціація розвитку менеджменту Центральної та Східної Європи). CEEMAN є глобальною мережею управлінських установ, зацікавлених у поліпшенні якості освіти та інноваціях. CEEMAN ставить собі за мету розвиток професійної майстерності та підвищення ефективності управлінських технологій, поліпшення якості навчального процесу та наукових досліджень. Асоціація орієнтована на впровадження творчих інноваційних технологій, що дозволяють зміцнити загальносвітові культурні цінності.

EduQua – перший швейцарський знак якості. Знак якості сприяє прозорості та безперервності освіти в інтересах споживачів і допомагає забезпечити якість програм безперервної освіти в Швейцарії.

FIBAA – Foundation for International Business Administration Accreditation. Міжнародна агенція (некомерційний фонд) з акредитації та експертизи якості вищої освіти, з головним офісом в м. Бонн, Німеччина. FIBAA сприяє вищим навчальним закладам в підвищенні і підтримці високого рівня якості освіти в області економіки, менеджменту, юриспруденції та суспільних наук.

AMBA – (Association of MBAs). Авторитет цієї організації перевірений часом, а акредитовані нею навчальні заклади є всесвітньо відомими брендами. Акредитація AMBA – це міжнародно-визнаний еталон якості програм MBA.

EPAS – (European Foundation for Management Development). Акредитація EPAS для програм вищої освіти з менеджменту була заснована Європейським фондом розвитку менеджменту (EFMD) в 2005 році у відповідь на потребу в загальноєвропейській та глобальної програмної акредитації під впливом Болонської реформи вищої освіти в Європі. Акредитація EPAS присвоюється дипломним (від ступеня бакалавра до ступеня доктора) програмами вищої якості.

AACSB – (The Association to Advance Collegiate Schools of Business). Асоціація з розвитку університетських бізнес-шкіл. Це впливова і авторитетна акредитив організація з оцінки якості освіти в сфері ділового адміністрування та менеджменту.

EQUIS – (European Quality Improvement System) – система акредитації вищих навчальних закладів, що спеціалізуються в менеджменті та управлінні бізнесом. Спочатку EQUIS була створена для підтвердження якості в умовах існування широкого спектру значно різняться європейських систем освіти. Створена Європейським фондом розвитку менеджменту EFMD (European Foundation for Management Development).

UNWTO – (United Nations World Tourism Organization). Спеціалізована міжурядова установа системи ООН, що об’єднує 158 країн-учасниць, 6 асоційованих територій, дві території в статусі спостерігача і більше 500 афілійованих організацій (2017 рік). ЮНВТО діє на підставі Статуту та доданих до неї Фінансових правил, що набрали чинності 2 січня 1975 року та займається розвитком стійкого і загальнодоступного туризму. Провідна міжнародна організація у сфері туризму.

QAA – (Quality Assurance Agency) – у Великобританії створена багатоступенева система акредитації університетів та їх освітніх програм при оцільницькій ролі урядової організації Quality Assurance Agency (QAA). Ряд британських вузів проводить оцінку освітніх програм інших навчальних закладів за узгодженими з QAAкрітеріям

MBA – (Master of Business Administration) Магістр ділового адміністрування – кваліфікаційний ступінь магістра в менеджменті. Кваліфікація MBA – це здатність виконувати роботу керівника середньої і вищої ланки

MIB (Master of International Business) – Магістр міжнародного бізнесу. Програма бізнес-освіти, розроблена для потреб фахівців, діючих у міжнародному середовищі. Такі програми орієнтовані на підготовку менеджерів, маркетологів, аудиторів для міжнародних корпорацій.

MSc (Master’s degree) Магістр наук. Ступінь вищої професійної освіти, наступна після бакалаврату, що дозволяє поглибити спеціалізацію за певним професійним спрямуванням.

Ваша заявка на обратный звонок принята.

Замовити дзвінок

Ваше ім'я *

Ваш номер телефону *

Дата та час