Німецька для початківців
nemezkij-s -nulya

Як вивчити німецьку мову з нуля? З чого почати? Як вибрати свій вид навчання? Як вибрати курси німецької мови? Як обрати викладача? Ці та інші питань турбують всіх, хто починає вивчати німецьку.

Мета. Перед тим, як починати вчити німецьку, потрібно розуміти, яка кінцева мета і скільки є часу для вивчення.

Основні цілі вивчення:

 • Навчання в Німеччині (рівень В2-С1) або навчання в Австрії (від рівня А2 і вище)
 • Для роботи та ведення бізнесу (від рівня В1 і вище)
 • Для возз’єднання сім’ї (від рівня А1 і вище)
 • Для імміграції (від рівня А1 і вище)
 • Для себе

Курси німецької і викладач. Дуже важливо правильно вибрати, де і з ким вчити німецьку, особливо коли тільки починаєш вивчати мову, тому що викладач може, як привити любов до іноземної мови, так і відбити бажання її вчити взагалі. Наші курси німецької пропонують заняття тільки у дипломованих фахівців, які не тільки допоможуть якісно вивчити мову, а й підготують вас до будь-якого іспиту (Goethe Zertifikat, TesDaf, DSH тощо).

Записатись

Вид навчання. Важливо визначити, який вид занять підійде для вашої ситуації: індивідуально або в групі, в офісі або онлайн, в звичайному або інтенсивному режимі. Для цього, Ви можете записатися до нас на пробне заняття і вибрати свій варіант.

Відгуки про курси. Важливо знати, що говорять інші студенти і як проходять уроки на курсах. Подивитися приклади наших онлайн уроків можна на нашому YouTube.

Чому курси німецької Startstudy

 • Ми професійна команда, з досвідом роботи 10 років
 • Всі викладачі мають вищу профільну освіту і досвід роботи 2-20 років
 • З нами ви не тільки вчите мову, ми готуємо до будь-яких іспитів з німецької
 • З нами можна вивчити німецьку і вступити до Німеччини або Австрії
Німецька для початківців
germania-pocle-shkoly

Щоб вступити на перший курс німецького університету, потрібно компенсувати 1 рік різниці між українською і німецькою шкільною освітою. Цей рік можна вже провести в Німеччині в підготовчому коледжі або ще в Україні на першому курсі українського університету.

Тому, вибираючи навчання в Німеччині, перед усіма батьками та потенційними студентами стає вибір, що краще: вступити до Німеччини відразу після школи в підготовчий коледж (Studienkolleg) або після першого курсу українського університету, на перший курс німецького університету.

Нас дуже часто запитують, який варіант обрати, що краще тощо. Складно однозначно відповісти на це питання, тому що для всіх немає єдиного правильного рішення.

Тому, ми розповімо про різницю в цих двох типах вступу, щоб було простіше зробити вибір. Отже, Україна vs Німеччина: в чому різниця?

У підсумку, який варіант Ви б не вибрали, освітня агенцця Startstudy запропонує найкраще рішення як для випускників школи, так і для студентів українських ВНЗ.

Хочу навчатись
 • Що таке Studienkolleg?

  Це підготовче відділення при німецьких державних університетах, в якому студентів готують за обраним напрямом протягом 1 року, для вступу на ступінь бакалавра в німецький університет. Іноді, для простоти розуміння, його можна назвати «12 класом» школи.

  Якщо говорити, про підготовчий коледж, багато хто думає, що в ньому студенти будуть ще вчити німецьку мову, щоб її рівень відповідав вимогам для вступу на перший курс в німецький університет. І тому, цей варіант здається легше і простіше.

  Але, насправді, щоб вступити в Studienkolleg, вже потрібно мати високий рівень німецької мови, не менше ніж В2-С1. Це пов’язано з тим, що вступ відбувається на підставі вступних іспитів з німецької мови, математики та інших предметів, в залежності від напрямку. Конкурс на місце дуже високий і починається від 10-15 чоловік на 1 місце.

  У підготовчому коледжі є 4 напрямки: технічний, економічний, медичний і гуманітарний. В залежності від обраного коледжу і напрямку студент вивчає 5-7 загальноосвітніх предметів. За підсумками навчання скдалаються випускні іспити. Після чого можна вступати на перший курс німецького університету.

 • Навчання в Німеччині після 9-10 класу

  Якщо вибирати навчання в Німеччині після 9 або 10 класу української школи, тоді потрібно поступати в німецьку школу і отримувати німецький Abitur, який дає право вступу відразу на перший курс німецького університету.

  Освітня агенція Startstudy пропонує оформлення в німецькі школи-пансіони, де діти не тільки вчаться, а й живуть на території школи. В такому випадку, можна вибрати навчання англійською або німецькою мовою і після закінчення школи отримати німецький Abitur або International Baccalaureate (IB).

 • Навчання в Німеччині з першого та другого курсу українського ВНЗ

  Навчання в Німеччині можливо і після другого курсу українського Вишу, на тих же умовах, як і після першого курсу нашого університету. Цей варіант підходить для тих, хто на момент закінчення першого курсу не встигає вивчити німецьку або англійську мову і підтвердити її міжнародним іспитом.

Вступ одразу після школи:

 • на момент подачі документів, вже є рівень німецької мови не менш, ніж В2;
 • студент досить самостійний, щоб самому жити і вчитися Німеччини;
 • хто дуже добре вчиться в школі і передбачає, що зможе успішно закінчити Studienkolleg, де навчання буде набагато складніше, ніж в українській школі. Це дуже важливо, тому що, подальше вступ до університету буде залежати від того, як студент закінчить підготовчий коледж;
 • хто хоче за цей рік адаптуватися в німецькомовному середовищі для навчання в університеті Німеччини;
 • хто визначився з напрямком, але ще точно не визначився зі спеціальністю. Це означає, що учень Штудіенколлег, ще може майже цілий рік думати, яку точно спеціальність він хоче вчити у межах обраного напрямку. За цей час, можна поспілкуватися з представниками приймальних комісій університету, студентами і викладачами на місці, що може вплинути на вибір спеціальності.

Вступ після українського ВНЗ:

 • хто хоче вчитися в Німеччині англійською мовою безкоштовно. Тому що в Німеччині немає державних коледжів з викладанням англійською мовою. Але перед тим, як вибрати цей варіант, важливо перевірити, що потрібна спеціальність є в державних університетах англійською мовою;
 • хто на момент закінчення школи не має достатнього рівня німецької мови і розраховує вивчити її до закінчення першого курсу в Україні. В такому випадку, знання німецької потрібно буде підтвердити іспитом ТестДаФ 4*4;
 • хто не впевнений, що зможе скласти вступні іспити в підготовчий коледж Німеччини або взагалі не хоче їх здавати. Тому що, вступ після першого курсу проходить без вступних іспитів, а тільки на підставі середнього балу і конкурсу документів;
 • хто ще не готовий їхати відразу після школи.
Навчання в Німеччині після школи або з українського ВНЗ
work1

Німеччина, що має найпотужнішу економіку в Євросоюзі і відповідно найбільший ринок праці, має гостру потребу у висококваліфікованих фахівцях. Новий закон (Fachkräfteeinwanderungsgesetz), що набрав чинності 1 березня 2020 року, полегшує працевлаштування в Німеччині для кваліфікованих фахівців, не з країн ЄС. Одним з головних пунктів цього закону, є скасування перевірки пріоритетності на наявні вакансії кандидатів з поміж німецьких громадян і громадян ЄС, перед українцями.

Таким чином, при дотриманні всіх вимог, а в першу чергу – визнанні кваліфікації, і професійному підході, працевлаштування для українців в Німеччині, стало цілком реальним.

Важливо згадати, що в першу чергу, Німеччина зацікавлена ​​у фахівцях в сфері MINT (математика, інформатика, природничі науки і техніка), медицині і сфері догляду за хворими та людьми похилого віку. Особливо гостро стоїть питання залучення програмістів, розробників ПЗ і лікарів.

Офіційною мовою в Німеччині, відповідно, є німецька мова. Тому, для того щоб отримати роботу в Німеччині, як правило, потрібні знання німецької мови. Лікарі, наприклад, повинні мати підтверджений рівень B2. Але іноді, наприклад програмісти, можуть знайти і отримати роботу в Німеччині, маючи тільки знання англійської мови. Але в більшості випадків, знання німецької мови є обов’язковим, і чим вище рівень німецької, тим швидше Ви зможете знайти роботу в Німеччині і виїхати.

З огляду на, що процес отримання порівняльної класифікації диплома і визнання кваліфікації (що є першими кроками до працевлаштування в Німеччині) займає в середньому від 3-х місяців і більше, цей час потрібно використовувати на вивчення німецької мови.

Наша агенція Startstudy має багаторічний досвід викладання німецької мови і підготовки до будь-яких міжнародних іспитів з німецької мови. Ми можемо розробити для Вас план вивчення німецької мови до потрібного рівня, підготувати до здачі іспиту в потрібні для Вас терміни. Заняття з німецької, можуть проходити індивідуально або в міні-групах, як в офісі, так і в онлайн режимі. Останнім часом великим попитом користуються заняття німецькою мовою в міні-групах онлайн. Детальніше про курси німецької мови

Німецьке представництво Startstudy допомагає українським фахівцям ЛЕГАЛЬНО пройти весь цей складний шлях.

Ми допомагаємо на різних етапах: допомога в отриманні порівняльної класифікації диплома/визнання кваліфікації, паралельне вивчення німецької мови з нашими викладачами, допомога в пошуку роботи, візовий супровід і т.д.

Робота в Німеччині для кваліфікованих фахівців
Startstudy_agency

Освітнє агентство – це компанія, яка допомагає визначитися майбутньому студенту з вибором країни і стратегії вступу і надати повний супровід, починаючи від підбору навчальних закладів і закінчуючи супроводом, в країні навчання. Дуже зручно, коли освітнє агентство має мовні курси, тому що ви вчите мову і займаєтеся оформленням документів в одному місці. При цьому,  агентство підбирає таку інтенсивність вивчення мови, щоб вийти на потрібний рівень для визначеної дати іспиту.

Важливо знати, що професійні освітні агентства мають партнерські відношення з університетами і мовними школами за кордоном, і тому повинні вміти грамотно консультувати при виборі освітніх і мовних програм, які підійдуть саме для вас.

Навіщо потрібно звертатися до освітньої агенції?

Сьогодні існує велика кількість інформації в інтернеті, як вступати, як зібрати документи, як оформити документи для візи і багато іншого. Але через те, що інформації дійсно, дуже багато, стає непросто вибрати правильну, актуальну і потрібну інформацію саме для вас. Для цього і потрібно освітнє агентство, яке точно знає, що потрібно робити саме вам.

Звичайно, ви можете заощадити собі гроші, але час – навряд чи.

Хочу навчатись

Як вибрати освітнє агентство для вступу до Німеччини?

 • Критерій 1. Вузька спеціалізація.

  При виборі освітнього агентства, дуже великим плюсом буде наявність вузької спеціалізації. Складно однаково добре розбиратися в багатьох напрямках на такому рівні, щоб не втрачати якість послуг, що надаються.

  Вузька спеціалізація в роботі дозволяє оперативно реагувати на постійні зміни в умовах вступу, що дає нам високий відсоток успішних зарахувань на протязі багатьох років, як по всій Німеччині, так і Австрії.

  Ми пишаємося, що маємо студентів, у всіх найкращих університетах Німеччини та Австрії.

  Startstudy займається вступом тільки в німецькомовні країни. Ми вибрали свою вузьку спеціалізацію – щоб бути професіоналами в цьому напрямку. Працюючи з 2012р., ми не безпідставно, вважаємо, що наше освітнє агентство Startstudy – краще, для вступу в Німеччину і Австрію.

Критерій 2. Офіс на батьківщині.

Важливу роль відіграє наявність офісу в Україні, де можна познайомитися зі співробітниками і отримати своє враження про агентство.

Якщо Ви плануєте вступати до Німеччини і вже почали цікавитися, як це відбувається, а також вибирати освітнє агентство, то під час безкоштовної консультації в офісі, ви можете задати будь-які питання, щоб перевірити компетентність співробітників.

На наш погляд, це не повинен бути віртуальний офіс, наприклад, створеними нашими співвітчизниками-студентами на базі свого індивідуального досвіду вступу в Німеччині/ Австрії для підробітку у вільний час. Зрозуміло, що цінова політика знаходиться у відповідності до якості послуг. Обов’язково враховуйте, що Німеччина має федеративний устрій, тому умови вступу, реєстрації, візові таa інші питання можуть відрізнятися в різних землях, містах, ВНЗ.

 • Критерій 3. Наявність німецького офісу.

  Важлива частина роботи, що стосується вступу, виконується на території Німеччини, наприклад спілкування з університетами, адміністративними установами, відстеження законодавчих змін, які стосуються вступу; виконання присяжних перекладів; отримання відповідей з університетів на німецький поштову адресу, що надійно і значно скорочує час доставки.

Критерій 4. Вартість послуг.

Щоб забезпечити високу якість вступу, роботу повинні виконувати професіонали, в т.ч. німецькі співробітники, а професіонали не стануть працювати за невелику оплату. Тому, все логічно – якість не може коштувати дешево.

Важливо поцікавитися, що саме включають або не включають в себе різні пакети послуг, щоб не виявилося, що приваблива «первинна» вартість пакета, може істотно збільшитися.

Ми б не радили, довіряти свій вступ тим, хто бере за свої послуги символічну плату. Наприклад, студентам, які підробляють у вільний час і грунтуються на своєму індивідуального досвіді вступу до Німеччини / Австрії.

Найкращі інвестиції – це освіта дітей, тому, не варто економити на такому важливому питанні, як вступ.

 • Критерій 5. Репутація агентства та відгуки на незалежних джерелах.

  Існує думка, що відгуки, які розміщені на сайтах, в тому числі, освітніх агентств – це не завжди правдива інформація. Можливо, хтось користується такими методами. Але, ми вважаємо, що агентство, яке цінує свою репутацію, не писатиме собі фейковий відгуки.

  Більше половини наших клієнтів, приходять до нас за рекомендацєю. І багато хто з них – за рекомендаціями саме тих студентів, хто залишає нам відгуки для сайту, на незалежних сайтах для відгуків, і в соціальних мережах.

  Сьогодні існує велика кількість незалежних сайтів і соціальних мереж, на яких можна залишити відгук тільки під своїм обліковим записом, тому ті, хто сумнівається у правдивості відгуків на сайті, може легко порівняти їх із відгуками в інтернеті.

Переваги роботи з освітнім агентством Startstudy для вступу до Німеччини або Австрії

 

 • Впевненість в тому, що все буде зроблено правильно і вчасно
 • Колосальна економія часу і нервів
 • Індивідуальний підхід
 • Власні курси німецької мови, що дозволяє нам не тільки здійснити ваш dcneg, а й паралельно вивчити німецьку мову до потрібного рівня і у нас же, підготуватися до здачі потрібного німецького іспиту з мови для обраного типу вступу
 • Можливість надання супроводу на місці
Як вибрати освітнє агентство

Covid-19

Світовий спалах коронавірусу Covid-19 в 2020 р. увірвався в наше життя і багатьом посунув плани, які будувалися місяцями, а то й роками. Наприклад, мова йде про тих, хто давно планував вчитися за кордоном, вибирав країну, спеціальність, якою мовою навчатись … німецькою або англійською.

Але не варто панікувати! Потрібно шукати позитивні сторони.

 • Терміни подачі документів. Наприклад, в якості винятку, багато німецьких університетів дозволяють або розглядають можливість подати документи пізніше, ніж 15 липня. Наприклад, до 20 серпня. Тому, хто не встиг вчасно скласти ТестДаФ або IELTS ще можуть встигнути в цьому семестрі.
 • Способи подачі. Деякі університети Німеччини можуть прийняти документи в електронному вигляді, але за умови, що при зарахуванні будуть показані оригінали.
 • Навчання онлайн. Поточний літній семестр 2020 показав, що є вихід з ситуації, і навчальний процес не був зупинений, а перейшов в режим онлайн. Тому, якщо навіть, епідемія триватиме, можна буде почати навчання в зимовому семестрі онлайн і приєднатися фізично, як тільки це стане можливим. Що дає можливість заощадити на перебуванні.
 • Конкуренція при вступі. Передбачається, що конкурс на вступ буде менше, що є величезним плюсом! Особливо для претендентів на топові спеціальності та університети Німеччини та Австрії!
 • Подача документів 2 рази в рік. Величезною перевагою Німеччини є той факт, що можна подавати заявки на навчання 2 рази в рік. Тому, якщо Ви не встигнете до 15 липня, наступні подачі будуть відкриті з вересня 2020 на літній семестр 2021, і Ви почнете вчитися всього на кілька місяців пізніше.

Що кажуть наші студенти, які зараз навчаються в Німеччині

 • Андрій Клименко, Бохум, Медицина

  “Пишу вам по поводу учебы во время пандемии. С вашей помощью мне удалось поступить на медицину в Бохуме в прошлом году. Как и во многих университетах, RUB не исключение, здесь проходит учеба в дистанционном формате. 

  Мне сложно говорить о других факультетах, но на медицинском это немного проблематично. Нет возможности работать в лаборатории или в залах для препарирования, поэтому обходимся лекциями, атласами, 3д программами для изучения анатомии, университет предоставил бесплатный доступ к платным библиотекам и программам  и т. д. Доценты конечно же делают все возможное для хорошей организации учебы, но все зависит от самого доцента, здесь присутствует элемент пластичности системы, поскольку и студенты и преподаватели в каждой группе могут прийти к консенсусу и выбрать свою собственную стратегию. Но это непросто.

  Бохум относительно небольшой город, больших потрясений или числа заражений здесь пока что не было, но причина тому не количtство населения, а работа здравоохранительной системы. Что конечно же невероятно, поскольку Северная Рейн-Вестфалия наиболее густонаселенная земля в Германии и здесь много случаев заражения covid-19.

  Не болейте. С наилучшими пожеланиями.” 

 • Артем, Берлін, Studienkolleg TU Berlin

  “Так як ми не зовсім універститет, то онлайн лекцій у нас не було, в основному нам просто присилали завдання для опрацювання через пошту, іноді ми мали відправляти відповіді. Хіба що тільки по фізиці практиці у нас був раз на тиждень онлайн урок, він нам пояснював завдання і матеріал. Декілька раз писали тести онлайн, типу нам приходило завдання і давали час на опрацювання. З 4 травня ми вийшли на навчання. Групи, де більше ніж 15 людей, ділили навпіл. Одна група в понеділок та середу, інша – вівторок і четвер. 3 пари по 1 год, заходили масках, на вході перевірка, тому що не пускають людей, які не мають в той час навчання. Але на парах столи розставили на відстані 1,5 м, так що ми могли сидіти без масок, після всіх пар кожен дезінфікував свій стіл. Учителі які старші певного віку, надалі продовжують онлайн навчання. Ось ну наче все.

  Усі питання можна було вирішити через пошту, зараз скрізь потрібно носити маски, але багато місць уже відкрилось. Звичайно під час карантину не особливо вистачало спілкування.”

 • Ліза, Університет Ахен, Медицина

  “В плане ковид, конкретно на мою учёбу это повлияло скорее позитивно, так как в этот период, были скорее теоретические блоки и удобно было учиться онлайн из дома, не тратя время на дорогу в университет. Все лекции проводят либо в прямом эфире по Zoom, либо записывают и выставляют на специальной платформе, которую создали во время ковида, поэтому это скорее стало толчком для университетов, сделать все более современно. Некоторые практики есть офлайн, к примеру, препарирование, но если студенты не могут прийти, так как застряли в другой стране или болеют, то это не проблема и нет обязанности присутствовать. Экзамены пару раз переносили, но все же, проводили вживую в лекционных залах в масках и с меньшим количеством людей. Из-за ковида, на всех факультетах можно отказаться от экзамена в последний момент, без справки от врача и если студент не сдаёт экзамен, то попытка не сгорает. Я считаю, что лекции давно стояло перевести в онлайн формат в записи, чтобы можно было самому решать, когда и сколько раз их смотреть.  А практики все же более полезны в медицине вживую, когда важно потрогать какие-то структуры или научиться что-то делать.”

Навчання в Німеччині і вступ під час Covid-19
МВА

MBA (Master of Business Administration, в перекладі – «Магістр бізнес адміністрування») – професійна кваліфікаційна ступінь в сфері менеджменту. MBA – це практично єдина визнана у всьому світі кваліфікаційна ступінь в галузі управління бізнесом.

Єдиного світового стандарту кваліфікації MBA досі не існує. Проте, наявність у бізнес-школи, тобто навчального закладу, на базі якого організовано навчання за програмами МВА, акредитації, в більшості випадків знімає питання про визнання рівня кваліфікації її випускників в будь-якій країні світу.

Терміни навчання варіюються від декількох місяців для програм Mini MBA до 2 років для повного курсу за програмою Full-time MBA.

Види програм MBA

Єдиної класифікації, як і загального міжнародного стандарту MBA не існує. Однак все наявне на сьогоднішній день різноманітніття програм МВА можна розділити за формою навчання на кілька основних груп:

 • Full-time MBA

  Традиційні програми МВА, навчання за якими проводиться стаціонарно в денному форматі.

   

   

 • Part-Time MBA

  Ці програми також проходять як стаціонарне навчання, але з неповним завантаженням, наприклад, у вечірньому або модульному форматі.

 • Executive MBA (скор. EMBA)

  Це специфічні поглиблені програми, спрямовані, в першу чергу, на перепідготовку і підвищення кваліфікації менеджерів вищої ланки. За своєю суттю це найбільш практикоорієнтовний курс навчання, що передбачає наявність у слухачів великого досвіду роботи на керівних посадах.

 • Mini MBA

  Скорочений курс, в рамках якого викладаються тільки основні дисципліни і вивчаються тільки найактуальніші питання в сфері управління бізнес-процесами.

 • Distance-learning MBA

  Це класичні програми МВА, адаптовані для організації навчального процесу дистанційно.

   

Освіта МВА
stati1

Той, хто хоче багато заробляти в Німеччині, повинен заздалегідь підійти до вибору спеціальності, так як це визначає майбутню сферу діяльності, професію і рівень зарплати. Якщо проаналізувати зарплати працівників із вищою освітою, можна відразу зрозуміти, з якою освітою в Німеччині можна дійсно добре заробляти.

Згідно з даними німецької газети Merkur.de найбільш оплачуваними спеціальностями в Німеччині є (виходячи з річного доходу брутто випускників цих спеціальностей в 2019 році):

 • Медицина – 81.608 євро на рік
 • Економічна інженерія – 74.260 євро на рік
 • Бізнес-інформатика – 73.619 євро на рік
 • Інженерія – 72.058 євро на рік
 • Математика / інформатика – 70.872 євро на рік

Однак не тільки лікарі, інженери та фінансові фахівці отримують високі зарплати, але також юристи, програмісти і консультанти не дуже відстають в питанні фінансової винагороди праці.

Ще два роки тому ситуація виглядала дещо інакше. Так, за даними щорічного звіту по зарплатах Stepstone Gehaltsreport за 2017 рік, випускники юридичних факультетів займали другу сходинку в рейтингу найбільш оплачуваних спеціальностей з майже 73.000 євро річного доходу брутто, при чому для «новачків» з повною юридичною освітою стартова зарплата становить 4600 євро на місяць (за даними джерела absolventa.de).

З огляду на вищесказане, буде також цікаво подивитися, які спеціальності найпопулярніші серед студентів німецьких ВНЗ. Німецьке джерело de.statista.com називає 10 спеціальностей з найбільшою кількістю студентів в зимовому семестрі 2017-2018 р (в порядку зменшення популярності): економіка підприємства, юриспруденція, інформатика, машинобудування, медицина, економіка, психологія, германістика, електротехніка / електроніка, економічна інженерія.

Статистика за спеціальностями, які обирають жінки і чоловіки, відрізняється. Федеральна статична служба найпопулярнішими напрямками серед жінок за станом на 2019 рік називає економіку підприємства, юриспруденцію, германістику, медицину і педагогіку. Найбільш часто економіку підприємств вибирають також і чоловіки, далі йдуть: машинобудування, інформатика, електротехніка і економічна інженерія.

Наскільки випускники німецьких ВНЗ будуть затребувані на ринку, дає можливість оцінити звіт із ринку праці за 2019 рік у DEKRA.

У топ-10 професій, які користуються найбільшим попитом у Німеччині входять:

 • Спеціаліст із електроніки
 • Програмісти / розробники програмного забезпечення
 • Санітари
 • Агенти з продажу, торгові представники
 • Менеджери з продажу
 • Консультанти, фахівці по роботі з клієнтами
 • Працівники сфери соціального забезпечення людей похилого віку
 • Комірники, вантажники
 • Адміністратори
 • Фахівці по роботі з персоналом
Ринок праці в Німеччині: спеціальності, зарплати

Освітня агенція Startstudy пропонує ознайомитися зі значенням наступних абревіатур:

ACBSP – Accreditation Council for Business Schools and Programs (Рада з акредитації бізнес-шкіл і програм). Провідна спеціалізована американська асоціація з акредитації бізнес-шкіл і програм. Її мета – встановлювати, стимулювати і підтримувати високий рівень освітніх стандартів в області бізнесу, а також визначати які школи і програми відповідають вимогам цих стандартів).

IACBE – The International Assembly for Collegiate Business Education (Міжнародна асамблея університетських шкіл бізнесу). Асамблея працює на міжнародному рівні через центри в Європі, Латинській і Південній Америці, Азії та країнах Тихоокеанського басейну. IACBE є спеціалізованим органом з акредитації програм бізнес-освіти і пов’язаних з ними програм в галузі вищої освіти. IACBE працює в основному з невеликими і середніми чотирирічними програмами.

CEEMAN – Central and East European Management Development Association (Асоціація розвитку менеджменту Центральної та Східної Європи). CEEMAN є глобальною мережею управлінських установ, зацікавлених у поліпшенні якості освіти та інноваціях. CEEMAN ставить собі за мету розвиток професійної майстерності та підвищення ефективності управлінських технологій, поліпшення якості навчального процесу та наукових досліджень. Асоціація орієнтована на впровадження творчих інноваційних технологій, що дозволяють зміцнити загальносвітові культурні цінності.

EduQua – перший швейцарський знак якості. Знак якості сприяє прозорості та безперервності освіти в інтересах споживачів і допомагає забезпечити якість програм безперервної освіти в Швейцарії.

FIBAA – Foundation for International Business Administration Accreditation. Міжнародна агенція (некомерційний фонд) з акредитації та експертизи якості вищої освіти, з головним офісом в м. Бонн, Німеччина. FIBAA сприяє вищим навчальним закладам в підвищенні і підтримці високого рівня якості освіти в області економіки, менеджменту, юриспруденції та суспільних наук.

AMBA – (Association of MBAs). Авторитет цієї організації перевірений часом, а акредитовані нею навчальні заклади є всесвітньо відомими брендами. Акредитація AMBA – це міжнародно-визнаний еталон якості програм MBA.

EPAS – (European Foundation for Management Development). Акредитація EPAS для програм вищої освіти з менеджменту була заснована Європейським фондом розвитку менеджменту (EFMD) в 2005 році у відповідь на потребу в загальноєвропейській та глобальної програмної акредитації під впливом Болонської реформи вищої освіти в Європі. Акредитація EPAS присвоюється дипломним (від ступеня бакалавра до ступеня доктора) програмами вищої якості.

AACSB – (The Association to Advance Collegiate Schools of Business). Асоціація з розвитку університетських бізнес-шкіл. Це впливова і авторитетна акредитив організація з оцінки якості освіти в сфері ділового адміністрування та менеджменту.

EQUIS – (European Quality Improvement System) – система акредитації вищих навчальних закладів, що спеціалізуються в менеджменті та управлінні бізнесом. Спочатку EQUIS була створена для підтвердження якості в умовах існування широкого спектру значно різняться європейських систем освіти. Створена Європейським фондом розвитку менеджменту EFMD (European Foundation for Management Development).

UNWTO – (United Nations World Tourism Organization). Спеціалізована міжурядова установа системи ООН, що об’єднує 158 країн-учасниць, 6 асоційованих територій, дві території в статусі спостерігача і більше 500 афілійованих організацій (2017 рік). ЮНВТО діє на підставі Статуту та доданих до неї Фінансових правил, що набрали чинності 2 січня 1975 року та займається розвитком стійкого і загальнодоступного туризму. Провідна міжнародна організація у сфері туризму.

QAA – (Quality Assurance Agency) – у Великобританії створена багатоступенева система акредитації університетів та їх освітніх програм при оцільницькій ролі урядової організації Quality Assurance Agency (QAA). Ряд британських вузів проводить оцінку освітніх програм інших навчальних закладів за узгодженими з QAAкрітеріям

MBA – (Master of Business Administration) Магістр ділового адміністрування – кваліфікаційний ступінь магістра в менеджменті. Кваліфікація MBA – це здатність виконувати роботу керівника середньої і вищої ланки

MIB (Master of International Business) – Магістр міжнародного бізнесу. Програма бізнес-освіти, розроблена для потреб фахівців, діючих у міжнародному середовищі. Такі програми орієнтовані на підготовку менеджерів, маркетологів, аудиторів для міжнародних корпорацій.

MSc (Master’s degree) Магістр наук. Ступінь вищої професійної освіти, наступна після бакалаврату, що дозволяє поглибити спеціалізацію за певним професійним спрямуванням.

Значення абревіатур
Testdaf

Історія університетів Німеччини дуже начисена. Багатьом з них вже виповнилося більше ніж 500 років. Однак, система освіти цієї країни не перестає себе вдосконалювати. Істотний прогрес освітньої системи, за останні десять років, практично ніяк не позначився на ціновій політиці вузів. Навчання в Німеччині дуже привабливе для студентів із усіх куточків нашої планети. Мрії багатьох абітурієнтів з України також можуть стати реальністю, однак, для цього їм буде необхідно успішно впоратись із мовним іспитом, який називають TestDaF. Майбутньому студенту необхідно дуже уважно підготуватися до іспиту і корисна інформація, що викладена в цій статті, допоможе йому успішно подолати цю перешкоду на шляху до навчання в одному з найпрестижніших університетів Німеччини.

Освітня агенція Startstudy пропонує підготовку до іспиту TestDaF індивідуально. Заняття можуть проходити в офісі або онлайн.

Для того, щоб записатися на курси підготовки, потрібно пройти онлайн тестування у нас на сайті, щоб підтвердити свій рівень володіння німецькою мовою В2-С1, який є необхідним до підготовки. Якщо у вас не має В2-С1, ми запропонуємо вам програму для здобуття цього рівня.

Вартість 1 академічної години – 350 грн.

Записатись
 • Що таке ТестДаФ?

  Цей мовний іспит є обов’язковим для здачі, всім іноземцям, які бажають розпочати навчання в вищих навчальних закладах Німеччини. ТестДаФ складається всього з чотирьох блоків: перший – блок читання, за ним блок аудіювання, після чого перевіряється усна і письмова мова. Здати даний іспит можна не тільки на території Німеччини, але й в рідній країні. Зазвичай, його проводять до шести разів на рік в спеціальних акредитованих центрах. Спочатку, тест був створений ще в 1998 році, за спеціальним дорученням від німецької служби, що займається академічними обмінами.

  Якщо абітурієнт складе іспит TestDaF успішно, то в його сертифікаті з’являться позначки по кожній із частин іспиту. Оцінюють іспит за спеціальною трибальною шкалою, від TDN3 до TDN5. У порівнянні з європейськими стандартами, найнижчий бал буде дорівнює В2, а найбільш високий С1 і навіть вище. Як вважають експерти, якщо іспит був зданий на рівні TDN4 – цього більш, ніж достатньо для успішного вступу до університету Німеччини. Однак, скрізь є свої винятки. Деякі студенти, які бажають навчатися на медичних спеціальностях або ж на германістиці, повинні здати ТестДаФ на більш високому рівні, а також вони повинні мати відмінний атестат про закінчення повної середньої освіти в рідній країні. Однак, існують і ті програми, для яких буде достатньо скласти іспит на самий мінімум, тобто TDN3 за всіма чотирма критеріями. Саме тому, бажано завчасно звернути увагу, які мінімальні бали потрібні в тому чи іншому униіерситеті, для вступу на бажану спеціальність.

 • Як здавати мовний іспит Тестдаф?

  Тривалість іспиту ТестДаФ 3 години 10 хвилин, не враховуючи часу на перерви, тривалість яких може змінюватись у різних центріх здачі.

  Тривалого першого блоку «Читання» дорівнює 60 хвилинам. За одну годину, абітурієнт повинен впоратися з трьома завданнями, кожне з яких має свій рівень складності. Перше завдання є найбільш простим і полягає в тому, щоб для кожного студента, який потребує проходження практики, підібрати відповідний варіант з газети. Друге завдання полягає у вичитування тексту, а також у виборі правильних відповідей на питання з цього самого тексту – це відбувається за стандартною системою «multiple choice». Третє ж завдання, вважається найбільш складним в першому блоці, тому що логіка його незвичайна. Абітурієнту необхідно вірно охарактеризувати ряд тверджень, які слідують прямо після прочитаного їм тексту. Йому потрібно визначити ці твердження як правильні, неправильні або ж ті, про які в тексті зовсім не йде мова. Зазвичай, саме останні два завдання в цьому блоці можуть викликати  плутанину, проте, якщо добре підготуватися до ТестДаФ, розібратися в них буде не важко.

  Другим блоком є ​​«Аудіювання», відводиться всього 40 хвилин на його виконання. Цей блок також об’єднує декілька завдань. Першим завданням буде прослуховування діалогу, який стосується університетського життя. Це може бути, наприклад, діалог між учителем і студентом, де останній домовляється про проведення консультації. Другим уривком, зазвичай, є інтерв’ю експерта з питаннь освіти. Третьою частиною в блоці є наукова доповідь. Після того, як абітурієнт прослухав усі три уривки, йому необхідно буде в письмовій формі відповісти на питання. Деякі відповіді потрібно буде відзначати хрестиками, як правило, орфографічні помилки в цьому блоці не враховуються. Вся складність цього блоку полягає в тому, що прослуховувати уривки тексту дозволяється лише один раз і два рази, якщо мова йде про останній текст. Тому, дуже важливо навчитися розпізнавати осоновну інформацію, а також встигати робити на чернетці позначки розбірливим почерком, адже другої спроби не буде.

  Блок «Письмова мова» триває 65 хвилин. Година відводиться на роботу, а п’ять хвилин на те, щоб абітурієнт добре зрозумів суть завдання. В єдиному завданні є графік, який необхідно розібрати і письмово описати (робити це потрібно швидко, хвилин за 20, не більше). Після чого, залишається аргументовано написати свою позицію і припущення стосовно обговорюваної теми. Підготовка до ТестДаФ повинна обов’язково включати тренування логічно викладати свої думик і будувати структури тексту. Орфографія, також має значення в цьому тесті, але не настільки важливе.

  Останній блок «Усне мовлення», розрахований на виконання за півгодини. Всього необхідно впоратися з сімома завданнями, складність яких поступово збільшується. Одним із перших завдань може бути, наприклад, запис телефоном на спортивний гурток. Однак, одним із останніх завдань, може бути вже висловлення своєї думки щодо німецької міграційної політики. Але, вся складність тексту навіть не в цьому, говорити необхідно буде не з викладачем або іншим студентом, а розповідати це все комп’ютеру. Необхідно чітко і виразно говорити в мікрофон, при цьому повністю концентруючи свою увагу на тесті, не відволікаючись на інших студентів, що також складають іспит. Якісна підготовка до ТестДаФ обов’язково повинна враховувати цей фактор.

 • Як підготуватися до мовного іспиту Тестдаф?

  Здати іспит TestDaF буде зовсім не складно, якщо на підготовку віділити достатньо часу. Якщо говорити про проходження курсів з підготовки, то буквально за півтора-два місяці свої знання німецької мови можна вивести на достатній, для вступу до ВНЗ, рівень. Але добре підготуватися можна і самостійно. Кожен тест структурований. Цей тест загальний, його завдання не в тому, щоб виявити виключно навички граматики або правопису у студента. Тест дає зрозуміти загальну картину того, наскільки людина добре розуміє мову і як він може його використовувати.

  Виконання стандартних вправ із підручників з німецької мови допоможе добре підготуватись до проходження тесту. Навіть приділяючи цьому всього тридцять хвилин на день, через декілька місяців можна досягти великих результатів. Однак, навіть для цього необхідно володіти базовими знаннями цієї мови. Дуже важко буде впоратися зі здачею іспиту, не маючи знання німецької на рівні В2 і вище.

  Найбільше проблем виникає, як правило, у письмовій частині тесту. Саме їй і варто виділити найбільше часу на підготовку. Навряд чи буде можливість написати спочатку весь текст на чернетку і тільки після цього, все перенести на чистий аркуш. Тому, важливо чітко формулювати думки у себе в голові і записувати лише найбільш важливі та основні моменти.

Підготовка до TestDaF

Історія університетів Німеччини дуже насичена. З кожним роком, все більше абітурієнтів з усіх куточків світу хочуть здобути вищу освіту в відомих європейських університетах. Навчання в Німеччині, є мрією багатьох студентів з України. Але не всі знають, як можна почати навчання в Німеччині. Насправді, для навчання в Німеччині необхідно всього дві речі: мати атестат про закінчення школи, з гарною сереньою оцінкою, а також, необхідно на високому рівні, знати німецьку мову.

Чому необхідно вчитися в Німеччині?

Можна отримати вищу освіту безкоштовно в одній з найрозвиненіших країн у всьому світі

Якість освіти в Німеччині знаходиться на найвищому рівні, а після закінчення ВНЗ студент отримує диплом міжнародного зразка

Завжди є можливість після навчання, залишитися в Німеччині жити і працювати

Студент отримує чудову можливість подорожувати будь-якими країнами Європейського союзу

Територіально Німеччина від України розташовується зовсім недалеко

Як поїхати на навчання до Німеччини?

Щоб мати можливість подачі документів на навчання в Німеччині, необхідно буде відкрити візу. В цьому немає нічого складного, головне дотримуватися певних правил, які можуть гарантувати успішне отримання візи:

 • важливо правильно підготувати всі необхідні документи
 • необхідно скласти мотиваційний лист
 • відкрити банківський рахунок в Deutsche Bank тощо
 • пройти успішно співбесіду
 • не мати в минулому відмов в отриманні візи Німеччини або ж інших країн, що входять до складу ЄС

Чому навчання в Німеччині стало таким бажаним для студентів з інших країн?

Навчання у ВНЗ Німеччини може бути безкоштовним. Державні вищі навчальні заклади проводять навчання на безкоштовній основі, як за бакалаврськими програмами, так і за програмами магістратури. Крім цього, деякі ВНЗ проводять навчання не тільки на німецькій мові, але і повністю англійською. Сьогодні, далеко не кожна країна надає можливість абітурієнтам із закордону, безкоштовно отримувати вищу освіту, і Німеччина – є однією з таких країн. Навчання, за яке не потрібно платити, можливо, не тільки в звичайних німецьких ВНЗ, але навіть в найпрестижніших з них, які входять до переліку найвідоміших і шанованих у всьому світі. Але варто пам’ятати, що практично в кожному університеті цієї країни, передбачені як адміністративні, так і семестрові збори, розмір яких, може різнитися і складати від 100 до 600 євро.

Що потрібно для навчання в Німеччині? Однією з умов вступу до університету цієї країни, є наявність певної суми на рахунку німецького банку щороку, протягом усього періоду навчання. Як вважає уряд Німеччини, на рахунку у абітурієнта, для відшкодування всіх витрат щодо проживання, медичних страховок, харчування і перельотів на батьківщину і назад, повинна бути певна сума. Частина її йде на те, щоб підтвердити наявність грошових коштів і оформити студентську візу. Мати необхідно, в цілому, на рахунку банку не менше ніж 10 500 євро.

Поїхати вчитись до Німеччини, щоб отримати можливість залишитися там працювати.

Після того, як студент успішно закінчить навчання в університеті Німеччини, він отримає можливість протягом 1,5 року шукати роботу в цій країні. Однак на практиці, знайти роботу іноземцям з вищою освітою вдається набагато швидше, в середньому, за три місяці. Якщо студент проявив себе добре на етапі навчання, то велика ймовірність, що його відразу візьме до себе на роботу одна, з відомих у всьому світі, компаній. Саме тому, навчання в Німеччині є настільки привабливим, адже тут є безліч крутих вакансій, куди потрібні фахівці різного профілю. У студентів, які закінчили навчання в Німеччині, є дуже хороші перспективи побудувати собі кар’єру, про яку раніше, можна було тільки мріяти.

Які вступні іспити необхідно скласти для вступу у Німеччину?

Як поїхати на навчання до Німеччини відразу після закінчення школи? Єдиний варіант у такому випадку – це пройти навчання в Штудіенколлег. Німецькі коледжі проводять певні курси, спрямовані на підготовку іноземних абітурієнтів. Навчаючись в такому коледжі, майбутньому студенту необхідно визначитися з бажаною спеціальністю, адже курс навчання буде прив’язуватися саме до неї. Лише тільки після проходження таких курсів, з’явиться можливість подавати документи вже в ВНЗ. Такий підхід дозволяє наздогнати за рівнем освіти студентів із Німеччини, адже в школі навчаються вони трохи довше, ніж школярі з України.

Навіть для вступу в Штудіенколлег, необхідно успішно впоратися зі складанням вступних іспитів. Одним із обов’язкових є іспит із німецької мови. Щоб впоратися з ним, учень повинен володіти німецькою мовою не нижче рівня В2-С1. Деякі спеціальності, зобов’язують здавати вступний іспит з математики.

Однак, під час вступу на перший курс в університет, ніяких іспитів здавати не потрібно. Перш за все, береться до уваги середній бал шкільного атестату, успішність проходження курсів в коледжі, і наскільки добре студент знає німецьку мову. Якщо говорити про спеціальності творчого характеру, то вступним іспитом буде демонстрація своїх здібностей в тій сфері, яку вибрав учень.

Почати навчання в університеті Німеччини країни  можна після закінчення одиного або ж двох курсів в університеті своєї країни, що дозволить подати документи одразу на перший курс до ВНЗ Німеччини, без відвідування Штудіенколлег. При вступі, необхідно буде здати мовний іспит Тестдаф. Готуватися до нього краще завчасно, адже за своєю структурою він досить складний і складається як з усних, так і з письмових завдань.

Навчання в Німеччині може бути сумісне з роботою

Абсолютно у всіх, без винятку, студентів у ВНЗ Німеччини, є можливість офіційно працювати. Це дуже привабливо, особливо для студентів з країн пострадянського простору, тому що дозволяє їм у зачному розмірі покривати витрати на навчання і дозвілля, а також отримувати досвід. Робота не повинна перевищувати 20 годин на тиждень.

Якщо студент показує хороші успіхи в навчанні, він має право запросити спеціальний дозвіл на будь-яку іншу роботу. Якщо ця робота, на думку керівництва університету, не завадить студенту в навчанні, він цей дозвіл отримає. Зазвичай, вибір учнів падає на досить прості спеціальності, що мають вільний графік: офіціанти, кур’єри з доставки їжі, няні і т.д.

 

Безмежна кількість спеціальностей

У Німеччині налічується близько 400 вищих навчальних закладів, в кожному з яких існують найважливіші, у всьому світі, спеціальності. Крім того, пріоритет завжди віддається найбільш популярним, в даний період часу, спеціальностями, наприклад, IT-технологіями. Якщо учень має високий середній бал в освітніх документах (оцінки в атестаті повинні бути від 10 балів і вище), а також на належному рівні вивчив німецьку мову, то в нього є всі можливості вступити в будь-який, навіть найпрестижніший університет Німеччини.

Ваша заявка на обратный звонок принята.

Замовити дзвінок

Ваше ім'я *

Ваш номер телефону *

Дата та час